Środowiskowe Studia Doktoranckie z Nauk Matematycznych

ssdm-logo
Środowiskowe Studia Doktoranckie z Nauk Matematycznych prowadzone są w zakresie matematyki oraz informatyki wspólnie przez 8 najlepszych w Polsce uniwersyteckich wydziałów matematycznych i informatycznych (oprócz UAM także Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Instytut Matematyczny PAN).

Zapraszamy kandydatów ze wszystkich uniwersytetów. O kierunkach badań naukowych prowadzonych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM można się zorientować z listy potencjalnych opiekunów prac doktorskich zawierającej specjalności naukowe i dane kontaktowe samodzielnych pracowników naukowych.

Uczestnicy ŚSDzNM:

• otrzymują stypendium naukowe w wysokości 2 500 zł miesięcznie;
  • uczestniczą w obowiązkowym 1 semestralnym stażu w jednostce partnerskiej dofinansowanym dodatkiem w wysokości 1 000 zł miesięcznie;
  • otrzymują dofinansowanie na wyjazdy na wykłady i seminaria;
  • biorą udział w minikonferencjach służących zapoznaniu się z badaniami naukowymi i warunkami pracy w jednostkach partnerskich;
  • mają mniejsze obciążenie dydaktyczne (łącznie 60 godzin przez 4 lata).

W ramach programu finansowane są wykłady najwybitniejszych specjalistów krajowych i zagranicznych dostępne dla wszystkich doktorantów.

Zajęcia będą odbywały się osobno w każdym ośrodku, ale będą pewne zajęcia wspólne.

Ze względu na doskonałe warunki finansowe i elitarny charakter studiów oczekuje się, że uczestnicy ŚSDzNM nie będą pracowali a skoncentrują się na przygotowaniu rozprawy doktorskiej. Studia odbywają się wyłącznie w trybie stacjonarnym.

W roku 2010/11 w całej Polsce przyjętych zostanie do programu 30 osób (Zasady przyjęć do programu) w ramach ogólnopolskiej rekrutacji. Do rekrutacji można przystąpić także przed złożeniem pracy magisterskiej - posiadanie tytułu magistra będzie niezbędne przed podjęciem studiów.

Termin rejestracji elektronicznej i składania dokumentów: 4 maja 2011.

Ogólnopolska strona ŚSDzNM