Login

Zakład Przetwarzania Języka Naturalnego

Kierownik: prof. UAM dr hab. Krzysztof Jassem
Wtorek: 13:00
Pokój: B1-37
Telefon:
61829-5437
www: http://psi.amu.edu.pl

Tematyka: Zakład prowadzi głównie badania z dziedzin lingwistyki komputerowej i przetwarzania języka naturalnego. W szczególności badania te koncentrują się na takich zagadnieniach, jak: parsing, tłumaczenie automatyczne (statystyczne, regułowe i tłumaczenie przez analogię), uczenie maszynowe, wyszukiwanie i wydobywanie informacji (text mining, rozpoznawanie jednostek nazwanych), question answering, leksykografia, automatyczne tworzenie słowników dwujęzycznych, modele zrównoleglania wyrazów, segmentacja zdań, automatyczna korekta ortograficzna i gramatyczna tekstu.

Lista pracowników:

Profesorowie:
prof. UAM dr. hab Krzysztof Jassem, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adiunkci:
dr Filip Graliński, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Marcin Junczys-Dowmunt, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Rafał Jaworski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Paweł Skórzewski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Doktoranci:
mgr Tomasz Dwojak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr Dawid Jurkiewicz,
mgr Karol Kaczmarek,
mgr Tomasz Ziętkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31