Konkurs na konspekt zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi LEGO® Education

Zapraszamy Studentki i Studentów naszego Uniwersytetu do udziału w Konkursie, którego przedmiotem jest przygotowanie konspektu zajęć dydaktycznych lekcji bądź zajęć edukacyjnych, w przebiegu których wykorzystane zostaną między innymi klocki LEGO®.

Celem Konkursu jest popularyzacja oraz szukanie nowych metod i pomysłów edukacyjnych wykorzystywania podczas zajęć lekcyjnych klocków LEGO, zarówno klocków prostych (np. LEGO Duplo, LEGO Friends. itp.), jak i klocków programowalnych (m. in. LEGO WeDO, LEGO Mindstorms EV3).

Organizatorem Konkursu jest Wydziałowe Centrum Dydaktyki Matematyki i Informatyki działające na naszym Wydziale. Konkurs organizowany jest z inicjatywy i przy wsparciu prorektorów prof. Beaty Mikołajczyk (Prorektor kierująca Szkołą Nauk Humanistycznych) oraz prof. Marka Nawrockiego (Prorektor kierujący Szkołą Nauk Ścisłych), a także liderów działającego na UAM Studio LEIS.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie LEGO® Education Innovation Studio naszego Wydziału.

Wykorzystaj czas w domu! Podziel się swoimi pomysłami i rozwiń swoją wyobraźnię!