Doktoraty wdrożeniowe w zakresie sztucznej inteligencji

Nasz Wydział otrzymał pozytywną ocenę projektu w III edycji konkursu w ramach programu "Doktorat wdrożeniowy II w zakresie sztucznej inteligencji".

Głównym założeniem programu jest przygotowanie rozprawy doktorskiej, która usprawni działanie przedsiębiorstwa. Doktorant, pracując pod opieką dwóch opiekunów – naukowego i przemysłowego, ma za zadanie rozwiązać problem technologiczny z jakim boryka się jego firma. Program doktoratów wdrożeniowych ma ułatwić współpracę nauki z biznesem

W ramach tej edycji projektu badania naukowe będą prowadzone wspólnie z firmami: Samsung Electronics oraz Grupę OLX i dotyczyć będą takich obszarów badawczych jak rozpoznawanie mowy, analiza danych, uczenie maszynowe oraz głębokie sieci neuronowe.

Ze strony naszego Wydziału doktoraty będą prowadzone pod opieką:

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.