First Lego League na naszym Wydziale

5 stycznia 2019 r. na naszym Wydziale odbył się etap regionalny konkursu First Lego League. Dziesięć drużyn zmierzyło się ze sobą w czterech "kosmicznych" konkurencjach. Wszystkie zespoły prezentowały się na bardzo wysokim poziomie i sędziowie mieli przed sobą trudne zadanie. Roboty wykonywały misje w kosmosie, a drużyny prezentowały efekty swojej prawie półrocznej pracy.
W kategorii "Robot Design" statuetkę zdobył zespół Matrobocik, w kategorii "Teamwork" - RoboFani, "Research Project" - Orzesze Team, "Robot Game" - Power Control i to właśnie ten zespół wygrał w klasyfikacji generalnej i przeszedł do dalszego etapu. Równolegle odbyła się wystawa FLL Junior, nagrodę "Na przeciw wszystkiemu" zdobył Junior LEGO Masters, "Niesamowite sposoby poruszania" - Robomaniacy na Księżycu, "Kompleksowość i dekoracje" - Kosmiczna Ekipa, "Wysiłek i nauka" - CosmoTeam.
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. Na stronie http://www.first-lego-league.org.pl/ można znaleźć wszystkie szczegóły na temat konkursu, może to właśnie Twoja drużyna zmierzy się z misjami w przyszłym roku!