Tabele przestawne w pracy nauczyciela, czyli jak ułatwić tworzenie analiz, zestawień i raportów

Tabele przestawne przydają się przy analizie danych np. uzyskanych z formularzy, ankiet itp. Okazuje się także, iż wiele zestawień, których przygotowanie zajmuje nam zazwyczaj sporo czasu, można wykonać kilkoma kliknięciami i odpowiednim ułożeniem pól w obszarach tabeli (oszczędzając przede wszystkim swój drogocenny czas). Wykonane w trakcie warsztatów przykłady pomogą zrozumieć, jaka siła tkwi w tym niepozornym i przez wielu niedocenianym narzędziu.

Pracę z tabelami przestawnymi przećwiczymy korzystając z arkusza kalkulacyjnego Google, który w połączeniu z formularzami Google stanowi zgraną parę programów, jakie z powodzeniem można zastosować w pracy w szkole. Nabyte umiejętności pracy z tabelami przestawnymi w arkuszu Google można bardzo łatwo wykorzystać także w pracy z innymi arkuszami (np. MS Excel czy LibreOffice Calc).

Prowadzący: dr Krzysztof Winnicki

REJESTRACJA

Warsztaty dla nauczycieli w 2018 roku są współfinansowane przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA