Mistrzostwa Polski w Go

Już w najbliższy weekand nasz Wydział stanie się stolicą gry logicznej Go. Najlepsi gracze w Polsce zmierzą się o tytuł mistrza, a mieszkańcy Poznania będą mogli wziąć udział w turniejach z nagrodami. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak. Wśród współorganizatorów mistrzostw są poznańscy inwestorzy z branży IT.

Entuzjaści najstarszej na świecie gry logicznej Go spotkają się na naszym Wydziale, który zamieni się w prawdziwe goistyczne miasteczko. W dniach 8-11 listopada br. wszyscy chętni będą mogli dołączyć do wydarzenia, organizowanego przez Wielkopolski Ośrodek Go "Honte" i "Akademię go" na UAM.

Zapraszamy zarówno zaawansowanych graczy, jak i nowych adeptów tej niezwykłej gry logicznej. Dla mieszkańców Poznania przygotowaliśmy m.in. Strefę Nauki, w której będziemy tłumaczyć zasady oraz rozgrywać mini turnieje. Na uczestników czekamy od soboty do niedzieli (10-11 listopada br.) w godzinach od 10 do 17. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Obok Strefy Nauki oraz turnieju o tytuł Mistrza Polski, w którym zmierzy się ośmiu najlepszych graczy w kraju, przygotowaliśmy także turniej towarzyszący dla doświadczonych graczy oraz pokaz filmu dokumentalnego "AlphaGo". Jest to zapis przygotowań i rozgrywki sztucznej inteligencji autorstwa firmy Deep Mind z graczem światowej klasy - Lee Seedolem. W 2015 roku AlphaGo po raz pierwszy w historii pokonała zawodowca w grze w Go.

Imprezę swoim patronatem objęli: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Radio Afera. Dzięki zaangażowaniu lokalnego biznesu: Cognifide, Sii, Slideworx i Nordcloud wstęp dla wszystkich uczestników jest wolny, a pula nagród turniejowych wynosi ponad 5000 zł.

Więcej szczegółów o Mistrzostwach Polski w Go można znaleźć na stronie mp.go.art.pl oraz fanpage'u facebook.com/honte.poznan.