Wyniki konkursu „Pitagorejczycy"

23 marca 2018 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Pitagorejczycy”. Organizatorami byli Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu. W konkursie uczestniczyło 80 pasjonatów matematyki z całej Wielkopolski, byli to uczniowie klas gimnazjalnych.

Młodzi matematycy walczyli o tytuł „Pitagorasa roku 2018” oraz cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta Luboń, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Radę Rodziców przy Szkołę Podstawowej nr 3 w Luboniu.

I miejsce oraz puchar Burmistrza Miasta Luboń otrzymał Tymoteusz Karalus ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu,
II miejsca wywalczyli: : Cezary Botta (Szkoła Podstawowa w Rokietnicy) oraz Oliwier Urbański (Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu),
III miejsce zajęli: Tymon Dydowicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Luboniu), Maria Szulc (XXXVIII Liceum Dwujęzyczne w Poznaniu), Laura Tabaczyńska (Gimnazjum Zakonu Pijarów w Poznaniu).

Wyróżnienia otrzymali: Michał Redmer (Gimnazjum Zakonu Pijarów w Poznaniu), Jan Nowak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach), Antoni Stachowski (Szkoła Podstawowa nr 67 w Poznaniu) oraz Michał Jastrzębski (Publiczne Gimnazjum Zakonu Pijarów w Poznaniu).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!