Login

Współpraca z Kinguin Poland

W czwartek 22 marca br. podpisano umowę między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a firmą Kinguin –  jedną z największych platform transakcyjnych online, która pośredniczy w sprzedaży gier komputerowych i produktów cyfrowych. Firma włączyła się już działania dla studentów prowadzone na Wydziale Matematyki i Informatyki: uczestniczyła w Targach pracy i staży branży IT oraz bierze udział w projekcie Czas na staż!

Jak mówi Joanna Ignaczak, people experience specialist w poznańskim oddziale Kinguin Poland: – Nasi programiści i nasi team leaderzy będą się angażować, w organizowanie wykładów i warsztatów dla studentów. Nasz 12-sto tygodniowy program stażowy Kinguin ruszy w wakacje. Połączymy go z programem mentorskim w naszym poznańskim biurze – mówi J. Ignaczak z Kinguin.

Na temat współpracy i przyszłych działań pomiędzy Uniwersytetem a firmą Kinguin wypowiedział się Prodziekan ds. studenckich prof. Jerzy Szymański:

– Mamy w tej chwili bardzo szeroką współpracę z firmami branży IT, w różnym zakresie. Dla nas najcenniejsze jest wspomaganie w dydaktyce. Okazuje się, że nasi specjaliści są bardzo dobrzy, bardzo dobrze kształcą charaktery w zakresie podstaw teoretycznych, jak i praktycznych. Natomiast wszystkie najnowsze technologie, które są aktualnie używane przez czołowe firmy świata są u nas przedstawiane przez ich najlepszych przedstawicieli. Podsumowując  –  rocznie około dwóch tysięcy godzin zajęć ze studentami prowadzą przedstawiciele firm. Bardzo nas to cieszy i staramy się rozwijać oraz wprowadzać firmy z nowymi technologiami z nowych branż.

fot. Łukasz Woźny

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31