Po indeks z Pitagorasem: "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo"

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie udziałem uczniów w październikowym wykładzie, zatytułowanym "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo", postanowiliśmy go powtórzyć. Uprzejmie zapraszamy do udziału w grudniowym spotkaniu dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem" realizowanym na naszym Wydziale.

12 grudnia 2017 roku
na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM
o godz. 12 w auli A

Pan dr Bartłomiej Bzdęga, pracownik naszego Wydziału wygłosi wykład zatytułowany "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo".

Streszczenie: Rachunek prawdopodobieństwa jest tak stary jak gry hazardowe, choć jego solidne matematyczne podstawy stworzono dopiero w XVII wieku. Okazuje się, że dopiero model matematyczny zdarzenia losowego pozwala w pełni je zrozumieć. Przekonamy się o tym na przykładach zaczerpniętych z życia codziennego oraz współczesnych teleturniejów.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy.

Wykłady odbywają się w ramach projektu Potęga Matematyki prowadzonego przez Poznańską Fundację Matematyczną. Środki na realizacje projektu pozyskano od Miasta Poznań.