Wykład z cyklu "Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce”

W dniu 21 listopada 2017 roku w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego przy ulicy Święty Marcin 87, odbędzie się wykład popularnonaukowy "Geometria dźwięków". Wykład zostanie zaprezentowany dwukrotnie: o godz. 9:15 oraz o godz. 11:15 i jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nasze spotkanie z matematyką i muzyką poświęcone będzie geometrii, w szczególności interesującemu obiektowi, jakim jest wstęga Möbiusa. Podczas wykładu dowiemy się, czy Jan Sebastian Bach ukrył wstęgę Möbiusa w swoich kompozycjach.

Wstęp na każdy z wykładów jest bezpłatny, należy jednak zgłosić chęć uczestnictwa poprzez formularz rejestracji, który będzie dostępny od 2 do 17 listopada 2017 roku.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu ,,Potęga Matematyki” finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznań. Wykład ,,Geometria dźwięków” jest efektem współpracy Poznańskiej Fundacji Matematycznej, Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Bezpośrednimi realizatorami wykładu są: prof. UAM dr hab. Maciej Kandulski (UAM), prof. AM dr hab. Monika Kędziora (AM), dr hab. Piotr Niewiedział (AM), dr Izabela Bondecka-Krzykowska (UAM), dr Paweł Kroczek (AM), mgr Piotr Sołkowicz (AM), Zespół Rytmiki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu; opieka artystyczna: dr Kinga Ceynowa (AM), dr Agnieszka Chenczke-Orłowska (AM). Koordynatorem cyklu ,,Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce” jest dr Maciej Grześkowiak (UAM).