Konferencja i warsztaty - Nauka programowania w Baltie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i międzynarodowe stowarzyszenie Twórcza Informatyka z Baltie (TIB) we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu organizuje warsztaty pokazowe nt. “Nauka programowania w Baltie z lekcją pokazową”. Zajęcia te są formą wsparcia nauczycieli w związku z wdrażaniem w ramach reformy oświaty nauki programowania.

Warsztaty stwarzają szansę zapoznania się z niebywałymi możliwościami wizualnego języka programowania Baltie, platformą testową i konkursową umożliwiającą automatyczną ocenę prac uczniów, a także z wersją Baltie na tablety i telefony komórkowe (smartfony). W trakcie lekcji pokazowej przedstawione zostaną przykłady prowadzonych zajęć/ćwiczeń z programowania od pierwszej klasy szkoły podstawowej do szkoły średniej. Zaprezentowane zostaną rozwiązania metodyczne, dzięki którym uczniowie zrealizują swój pierwszy program.

Warsztaty odbędą się dnia 28 października 2017 r. o godzinie 10:00 na naszym Wydziale. Udział w warsztatach oraz korzystanie z programu Baltie są bezpłatne! Rejestrację, program spotkania oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.