Pierwszym w tym roku akademickim wykład z cyklu „Po indeks z Pitagorasem"

Zapraszamy do udziału w pierwszym w tym roku akademickim wykładzie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem" realizowanym na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się 17 października 2017 roku na naszym Wydziale o godz. 12 w auli A.

Pan dr Bartłomiej Bzdęga, pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosi wykład zatytułowany "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo"

Streszczenie: Rachunek prawdopodobieństwa jest tak stary jak gry hazardowe, choć jego solidne matematyczne podstawy stworzono dopiero w XVII wieku. Okazuje się, że dopiero model matematyczny zdarzenia losowego pozwala w pełni je zrozumieć. Przekonamy się o tym na przykładach zaczerpniętych z życia codziennego oraz współczesnych teleturniejów.

Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony https://rejestracja.matematyka.poznan.pl/pfm/wydarzenia/wydarzenia/9 od 2 września 2017 roku.

Wykłady odbywają się w ramach projektu Potęga Matematyki prowadzonego przez Poznańską Fundację Matematyczną. Środki na realizacje projektu pozyskano od Miasta Poznań.