List do Maturzystów od prodziekana ds. studenckich

Szanowni Maturzyści,

przed Wami trudny okres, w którym każdy z Was powinien podjąć decyzję dotyczącą kolejnego etapu edukacji, decyzję, która jest zasadnicza dla Waszej przyszłości. Jako dziekan ds. studenckich Wydziału Matematyki i Informatyki UAM serdecznie zapraszam Was do rozpoczęcia studiów na naszym Wydziale.

Oferujemy Wam trzy kierunki: Matematykę, Informatykę oraz jedyny w Polsce kierunek Nauczanie Matematyki i Informatyki. W ramach kierunku Informatyka, istnieje możliwość studiowania w języku angielskim.

Jestem przekonany, iż studia na Wydziale Matematyki i Informatyki po pierwsze, poszerzą Wasze horyzonty myślenia a po drugie, wyposażą Was w precyzyjne narzędzie, dzięki któremu funkcjonowanie w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości stanie się na pewno łatwiejsze. Narzędzie, które uczy dyscypliny umysłowej i wykształca zdolność logicznego myślenia oraz, jak pisał wielki polski matematyk Hugo Steinhaus, wzmacnia wiarę w potęgę ludzkiego umysłu. Na Wydziale spotkacie duże grono kompetentnych i przyjaznych pracowników naukowo – dydaktycznych, którzy swoją głęboką wiedzą potrafią dzielić się ze studentami.

Poza światem nauki, oferujemy bardzo duże możliwości realizacji Waszych projektów i sposobów na życie, pośród których na pewno każdy z Was znajdzie „to coś” co urozmaici Wam pobyt na Wydziale i spowoduje chęć przebywania w jego murach także poza zajęciami.

Roman Czarnowski – prodziekan ds. studenckich WMiI UAM