Nauczanie Matematyki i Informatyki

Jedyny taki kierunek studiów w Polsce!
Rekrutacja 2017/2018 na studia I i II stopnia

Wydział Matematyki i Informatyki UAM po raz kolejny ogłasza nabór na nowy kierunek studiów - Nauczanie matematyki i informatyki. Studia skierowane są do przyszłych nauczycieli matematyki i informatyki i odbywają się w trybie dwustopniowym. Jest to pierwszy i jedyny tego typu kierunek studiów w Polsce.

Absolwenci studiów I stopnia otrzymają uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela matematyki i informatyki w szkołach podstawowych oraz możliwość kontynuowania edukacji na studiach II stopnia. Absolwenci studiów II stopnia będą posiadać pełne kwalifikacje do nauczania matematyki i informatyki w szkołach ponadpodstawowych.
Kandydatami na studia II stopnia mogą być absolwenci studiów I stopnia specjalności nauczycielskiej na kierunku matematyka, a także absolwenci studiów I stopnia z kierunków pokrewnych, którzy posiadają uprawnienia pedagogiczne do nauczania w szkole podstawowej.

Celem studiów jest dobre przygotowanie merytoryczne przyszłych nauczycieli matematyki i informatyki oraz wyposażenie ich w kompetencje zawodowe, które umożliwią im sprostanie wyzwaniom jakie stawia współczesna szkoła.