Login

WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI
UNIWERSYTETU im. ADAMA MICKIEWICZA
W POZNANIU

zaprasza do podjęcia nauki w
STUDIUM DOKTORANCKIM

      Studia trwają 4 lata i rozpoczynają się 1-go października każdego roku.
     W wyniku ich ukończenia można uzyskać stopień doktora nauk matematycznych w zakresie matematyki lub informatyki. Studia można odbywać w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. O przyjęcie mogą ubiegać się osoby, które posiadają tytuł magistra matematyki, informatyki lub kierunków pokrewnych. O przyjęciu decydować będzie procedura rekrutacyjna - patrz zasady rekrutacji uchwalone przez Senat UAM. Od kandydatów oczekujemy bardzo dobrej znajomości dziedziny, w której kandydat pragnie się specjalizować oraz dobrej ogólnej wiedzy w zakresie studiów uniwersyteckich.
      Ubiegając się o przyjęcie na studia stacjonarne można wnioskować o stypendium doktoranckie. Osoby przyjęte na studia stacjonarne mogą otrzymać zakwaterowanie w Domu Asystenta.
      Wydział Matematyki i Informatyki to dobre miejsce do rozpoczęcia kariery naukowej z matematyki lub informatyki i do podjęcia studiów doktoranckich. Wydział jest jedną z największych jednostek naukowych w dziedzinie matematyki i informatyki w Polsce. Zatrudnia 44 samodzielnych pracowników naukowych. Studium doktoranckie liczy obecnie ok. 40 słuchaczy. Komitet Badań Naukowych wysoko ocenił badania naukowe prowadzone na Wydziale kwalifikując go do grupy jednostek mających najwyższą kategorię naukową. Wydział posiada też, jako jedna z niewielu jednostek w Polsce, prawo przyznawania tytułu doktora habilitowanego nauk matematycznych w zakresie matematyki jak i w zakresie informatyki.
Termin składania podań oraz szczegółowe informacje o Wydziale i prowadzonych studiach doktoranckich można znaleźć na stronie internetowej, lub uzyskać w Dziekanacie pok. A1 – 7, Tel. 061 829 53 09, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spis zagadnień i literatury pomagających przygotować się  do rozmowy kwalifikacyjnej można znaleźć w zakładce Rozmowa Kwalifikacyjna.  
     Osoby, które poszukują opiekuna naukowego, gotowego podjąć się opieki w czasie studiów doktoranckich na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, proszę zapoznać się z listą potencjalnych opiekunów i skontaktować się z osobami o zbliżonych zainteresowaniach. Warto przeczytać również uwagi na temat "Jak znaleźć dobrego opiekuna" opracowane przez prof. dr hab. Pawła Domańskiego. Można także skontaktować się z Kierownikiem Studium, prof. dr hab. Leszkiem Skrzypczakiem (Tel. 061 829 54 73 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
     Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od miejsca ukończenia studiów magisterskich, do rozpoczęcia studiów doktoranckich na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM.
    

Kierownik Studium Doktoranckiego
Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Prof. dr hab. Leszek Skrzypczak

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30