Login

Koło Naukowe Matematyków

Koło Naukowe Matematyków

Celem działania Koła Naukowego Matematyków jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy matematycznej poza zakres materiału obowiązującego na studiach. Członkowie Koła przygotowują referaty i odczyty na tematy, które ich interesują oraz prezentują je pozostałym członkom. Od czasu do czasu rozwiązują też ciekawe zadania, przygotowując się do konkursów matematycznych. Oprócz tego, Koło Naukowe Matematyków organizuje wykłady popularyzatorskie dla studentów prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu. Członkowie Koła służą także pomocą innym studentom w zrozumieniu i przyswajaniu wiadomości ze studiów.

Spotkania mają charakter otwarty: zapraszamy wszystkich, którzy interesują się matematyką. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 12:15 w bliskim otoczeniu sali A2-2. Opiekunem Koła Naukowego Matematyków jest dr hab. Maciej Radziejewski. 

Więcej informacji na temat działalności Koła można znaleźć na stronie http://knm.wmi.amu.edu.pl.

StuDMat

StuDMat

 

Koło Naukowe StuDMat powstało w kwietniu 2012 roku jako reakcja na potrzeby studentów, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje ponad program obowiązkowych zajęć bloku nauczycielskiego. Koło Naukowe StuDMat działa aktywnie na wielu płaszczyznach. Poznajemy konwencjonalne i niekonwencjonalne metody nauczania, a także zgłębiamy temat pomocy dydaktycznych. Współpracujemy z Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM oraz poznańskimi szkołami w zakresie organizacji wydarzeń popularyzujących nauczanie matematyki i informatyki. Szczegółowe informacje o naszej działalności można znaleźć na stronie: http://studmat.wmi.amu.edu.pl.

TeXUAM

TeXUAM

 

 

Koło Naukowe Systemu TeX działające przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu postawiło sobie za cel popularyzowanie tego wspaniałego systemu składu tekstu i zasad, na których opiera się jego idea. W ramach naszej działalności skupiamy się na formacie LaTeX i jego zastosowaniach przy składaniu dokumentów matematycznych, szczególnie artykułów, prac magisterskich, rozpraw doktorskich i książek. Zajmujemy się także ogólnie pojętą estetyką, typografią i designem.

Opiekunem Koła Naukowego Systemu TeX jest dr Marcin Borkowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszystkich zainteresowanych działalnością Koła zapraszamy na naszą stronę internetową: http://tex.wmi.amu.edu.pl.

PyCircle

Koło Naukowe PyCircle

PyCircle jest kołem naukowym działającym na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Skupia ono osoby zainteresowane językiem programowania Python. Ma na celu przede wszystkim organizację regularnych, cotygodniowych spotkań, a poprzez to pogłębianie umiejętności zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym.

Jesteśmy otwarci na kreatywność ludzi związanych z Pythonem, więc rolą koła jest także wspieranie i promowanie projektów pythonowych rozwijanych w poznańskim środowisku akademickim.

Więcej informacji na stronie http://pycircle.org/

Koło Matematyki i Informatyki Stosowanej

Koło Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej

Koło Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej powstało w 2014 roku z inicjatywy studentów Wydziału Matematyki i Informatyki.
Koła Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej to grupa ludzi, których połączyła wspólna pasja i chęć robienia czegoś więcej. Jesteśmy studentami, którzy poszukują zastosowań informatyki i wyższej matematyki w realnych problemach. Pasjonuje nas sposób w jaki matematyka osadzona jest w rzeczywistości, a informatyka rozwiązuje jej trudne problemy. Naszym celem jest stworzenie młodego i dynamicznego środowiska naukowego, w którym będziemy rozwijać matematyczne zainteresowania korzystając z wiedzy naszych kolegów, pracowników naukowych wydziału oraz instytucji działających na rynku. W naszych planach jest nawiązanie kontaktu z firmami oraz kołami studenckimi, ponieważ wierzymy że zdobyta w okresie studiów wiedza pozwoli nam na znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy po studiach. Najnowsze informacje dotyczące KNMIS umieszczane są na stronie: http://mis.wmi.amu.edu.pl.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31