Warsztaty dla nauczycieli matematyki i informatyki - "Warto spróbować inaczej"

Zapraszamy do udziału w warsztatach dla nauczycieli matematyki i informatyki. Zajęcia zatytułowane "Warto spróbować inaczej", poprowadzi dr Wiktor Bartol, emerytowany wykładowca Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechniki Uniwersytetu Warszawskiego, doświadczony nauczyciel matematyki, redaktor miesięcznika Delta, a także tłumacz literatury popularnonaukowej z matematyki. Pozycje w jego dorobku to między innymi „Księga Liczb”, „50 teorii matematyki, które powinieneś znać”, "Szczęśliwy X" – jedna z najlepszych pozycji z zakresu dydaktyki matematyki oraz "Alan Turing – Enigma".

W nauczaniu matematyki nie da się ominąć pewnych schematów, takich jak "deltowa" metoda rozwiązywania równań kwadratowych. Prawdziwym celem takiego nauczania jest jednak - a może dopiero powinno być - wyrobienie u ucznia umiejętności analitycznych, czyli umiejętności myślenia. Jak rozwijać i wspierać takie umiejętności? O kilku opartych na doświadczeniu metodach będzie mowa na warsztatach.

Spotkanie odbędzie się 17.06.2016 roku, w godz. 16.00-18.30 w Auli B. Obowiązuje rejestracja na wydarzenie. Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Potęga Matematyki" . Środki finansowe na projekt pozyskała PFM od Miasta Poznań.