Login

Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Biblioteka

 

E-obiegówka w Bibliotece WMiI

Usługa jest adresowana do pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Matematyki i Informatyki. W celu podbicia karty obiegowej należy: pobrać i wydrukować kartę obiegową, wypełnić i przesłać skan na adres biblioteki WMiI Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podbita karta obiegowa zostanie przekazana czytelnikowi, który będzie musiał skontaktować się z Biurem Obsługi Studenta WMiI. Podbicie eObiegówki jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy czytelnik zwrócił wszystkie wypożyczone książki w Bibliotece Uniwersyteckiej, bibliotekach wydziałowych oraz uregulował wszelkie zaległości finansowe.

Od 6 lipca 2020 r. w Bibliotece WMiI zmienia się czas odbioru zamówionych wypożyczeń i zwrotów - aktualne godz.10.00 do 14.00.

Informujemy, że od 18 maja b.r. Biblioteka Wydziałowa wznawia wypożyczenia (tylko po wcześniejszym zamówieniu on-line) i zwroty książek. Proszę o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami działalności biblioteki w okresie epidemii.

Zwrotu książek (stosownie zabezpieczonych) można dokonać przesyłką pocztową poleconą lub kurierem. Książki  prosimy przesłać na adres: Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań.

Jednocześnie informujemy, że nie ma możliwości wypożyczeń korespondencyjnych.

 
W związku z zawieszeniem zajęć od 11.03.2020 do odwołania informujemy, że wypożyczalnia i czytelnia Biblioteki Wydziału Matematyki i Informatyki będzie zamknięta dla czytelników. Sprawy możliwe do załatwienia on-line proszę kierować na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dostęp do konta czytelnika: TUTAJ.

Przypominamy o możliwości korzystania z elektronicznych zasobów UAM (konieczność posiadania konta czytelnika, poniżej podstawowe linki):

http://lib.amu.edu.pl/bazy-danych/

http://lib.amu.edu.pl/ksiazki-elektroniczne/

http://lib.amu.edu.pl/e-czasopisma/

https://wbn.icm.edu.pl/

Adres:
Collegium Mathematicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań
tel. 61 829-5522, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 15:00
Konto czytelnika
Katalog on-line

Regulamin określający szczegółowe zasady korzystania z systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu.
Klauzula informacyjna dla czytelników.
 
 

Pracownicy

 Kierownik:  mgr Zdzisława Gierszal, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Bibliotekarz:  Agnieszka Kmiecik-Wojnicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Kustosz:  mgr Teresa Nowak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Olawa Promińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Ewa Siekierska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasyfikacja

Książki ustawione są w porządku rzeczowym, zgodnie z klasyfikacją nauk matematycznych, opracowaną na podstawie klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego. Podstawowe działy księgozbioru to:

A Ogólny
B Logika, teoria mnogości i kombinatoryka
C Algebra i teoria liczb
D Analiza rzeczywista i zespolona
E Równania różniczkowe, całkowe i teoria aproksymacji
F Analiza harmoniczna i funkcjonalna
G Geometria i topologia
H Teoria prawdopodobieństwa i statystyka
I Zastosowania matematyki
J Podstawy informatyki
K Systemy komputerowe
L Oprogramowanie
M Metodologie i technologie informatyczne 

Zakupy

Zachęcamy do zgłaszania propozycji zakupu książek do Biblioteki Wydziałowej. 

W tym celu prosimy o złożenie dokumentu w bibliotece bądź przesłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., którego treść będzie zawierać:

Propozycja zakupu książki

Tytuł:

Autor:

ISBN:

Dane zgłaszającego

Imię i nazwisko:

Numer karty bibliotecznej:

e-mail:

ORCID

ORCID – Open Researcher and Contributor ID to międzynarodowy system identyfikacji autorów prac naukowych. Ten unikalny identyfikator cyfrowy umożliwia rozróżnienie autorów o tym samym nazwisku i odpowiednie przypisanie publikacji do osoby w bazach naukowych takich jak  Scopus, Web of Science i innych. Dzięki połączeniu konta ORCID z ResearcherID lub Scopus ID następuje automatyczna wymiana danych pomiędzy systemami. Stworzenie i zgłoszenie własnego identyfikatora zajmuje chwilę i jest wolne od opłat.

Zamów skan

Zamów skan w Bibliotece Wydziału Matematyki i Informatyki 

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną i zamknięciem biblioteki, do odwołania zostaje uruchomiona usługa zamawiania kopii elektronicznych z zasobów BWMiI.

Usługa jest adresowana do pracowników, doktorantów i studentów wydziału.

Ogólne zasady składania zamówień:

  1. zamówienia przyjmowane są na adres e-mail biblioteki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  2. zgłoszenie powinno zawierać pełne dane bibliograficzne tj. w przypadku:
    - fragmentu książki (tylko ze statusem dostępna): autor, tytuł, rok wydania, zakres stron, sygnaturę oraz sygnaturę lokalną książki z katalogu on-line;
    - artykułu z czasopisma: tytuł czasopisma, rok wydania, numer czasopisma, autor i tytuł artykułu, zakres stron, sygnaturę czasopisma z katalogu on-line;
  3. limit  jednego zamówienia nie powinien przekraczać 30 stron skanu;
  4. zamówienia będą realizowane wg kolejności wpływów, jednak z uwzględnieniem możliwości technicznych i personalnych;
  5. przed wysłaniem zamówienia należy pamiętać o sprawdzeniu dostępu do publikacji w zasobach zdalnych. Publikacje dostępne on-line nie będą skanowane.

Biblioteka zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, jeżeli jest ono niezgodne z prawem, ma służyć celom komercyjnym lub przekracza możliwości techniczne biblioteki.

Obsługujemy wyłącznie zamówienia przysłane pocztą elektroniczną z domeny amu.edu.pl.

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30