Wykład Prof. Andrzeja Urbaniaka "Nauczyciel akademicki a wychowanie"

W środę 21 listopada o 17:00 w sali B3-38 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Urbaniaka ,,Nauczyciel akademicki, a wychowanie". Prelegent pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie (m.in. na KUL, UKSW i UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać prace doktorskie i magisterskie do XV edycji konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską". Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 listopada 2018.

Celem konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w poznańskich placówkach naukowych jest zaangażowanie młodych talentów na rzecz rozwoju miasta oraz promowanie ich osiągnięć. Na autorów i autorki trzech najlepszych prac doktorskich czekają równorzędne nagrody w wysokości 8.000 zł, a na autorów i autorki trzech najlepszych prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie konkursu.

Dziekanat nieczynny w sobotę - 10 listopada

W najbliższą sobotę, tj. 10 listopada br., dziekanat studencki będzie nieczynny.

"Między ciszą a ciszą" - obóz naukowo-integracyjny

Serdecznie zapraszamy studentów z dysfunkcją słuchu do udziału w obozie naukowo-integracyjnym "Między ciszą a ciszą", który odbędzie się w dniach 7-9 grudnia w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach.

Podczas obozu przewidziane są nie tylko zajęcia integracyjne z języka migowego, ale również warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, wieczór filmowy, zajęcia integracyjne ze słyszącymi studentami Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej.

Szczegółowych informacji udziela dr Karolina Ruta-Korytowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XXI Akademia Rozwoju

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w XXI Akademii Rozwoju, która odbędzie się 6 listopada w godzinach 10.00 – 16.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki (Campus Morasko).

Szukasz stażu? Praktyki? Wkrótce kończysz studia i chcesz znaleźć odpowiednią pracę? A może zdjęcie w Twoim CV nie jest już do Ciebie podobne? Przyjdź i poukładaj swoją karierę! Polub nas na FB i dołącz do wydarzenia!

Zapisz się na szkolenie (bezpłatne): https://tinyurl.com/AR2018-zapisy
Plan szkoleń

Spotkaj się z ekspertami reprezentującymi znane firmy, zbierz informacje od doświadczonych pracowników instytucji i organizacji oraz weź udział w ciekawych i inspirujących szkoleniach.
To wszystko w jednym miejscu. Mało?

Przygotowaliśmy cztery strefy specjalne:

• Strefę Kariery, w której czekają na Ciebie eksperci udzielający porad na temat rynku pracy
    w Polsce i za granicą, rozwoju osobistego i planowania kariery oraz przedsiębiorczości,
  • sprawdź się podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej w Strefie Rekrutacji, a dowiesz się co można zrobić lepiej, żeby zdobyć wymarzoną pracę,
  • odwiedź Strefę Wizerunku i skorzystaj z porady wizażysty,
  • zrób sobie profesjonalne zdjęcie do CV w Foto-Strefie.

Lubisz wygrywać ? Weź udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!
Polub naszą stronę i podaj dalej: https://www.facebook.com/akademiauam/

Dziekanat studencki nieczynny - 2 listopada

W piątek, tj. 2 listopada br., dziekanat studencki będzie nieczynny. W sobotę dziekanat będzie czynny normalnie (od 8:00 do 15:00).

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serie wyników naukowy z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Więcej informacji na stronie: https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/konkurs-o-nagrode-im-edyty-szymanskiej.

Druga edycja konkursu BESTStudentGRANT

Prorektor UAM ds. kształcenia Prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk zaprasza do aplikowania w drugiej edycji konkursu BESTStudentGRANT na pierwsze granty badawcze dla studentów pierwszych dwóch lat studiów, którzy rozpoczęli naukę na UAM jako laureaci lub finaliści olimpiad przedmiotowych lub uzyskali wysoki wynik na egzaminie dojrzałości.

Termin składania wniosków mija 30.11.2018.

Szczegółowe informacje (w tym regulamin konkursu oraz formularz aplikacyjny) znajdują się na stronie https://amu.edu.pl/studenci/programy-studenckie/best-student-grant.

Rekrutacja ESN UAM Poznań

Sekcja Erasmus Student Network UAM Poznań zaprasza na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne, które odbędzie się o 19:30 w poniedziałek, 15 października w Collegium Martineum, ul. Św. Marcina 78. Nabór zgłoszeń trwa do 16 października!

Więcej informacji o rekrutacji na fanpage'u oraz na stronie internetowej.

VI Konferencja "Filozofia matematyki i informatyki"

W dniach 19-20 października 2018 roku na naszym Wydziale odbywać się będzie VI Konferencja "Filozofia matematyki i informatyki".

Bliższe informacje, w tym program konferencji i abstrakty referatów, znaleźć można na stronie: http://logika.amu.edu.pl/konferencja/konferencjaVI.php

Konferencja jest otwarta - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.