Login

Konkurs na stypendium naukowe

Koordynator projektu ,,Simulation and Data Driven Ecosystems” finansowanego w ramach Collaborative Reserch Agreement UAM-KAUST ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studentów co najmniej 4 roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów magisterskich na UAM i doktorantów na UAM, którzy spełniają określone warunki wymienione w regulaminie.

Zgłoszenia oraz CV proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z kopią na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Targi pracy i staży branży IT 2019

Jeśli szukacie pracy bądź stażu, chcecie zorientować się jakie oczekiwania stawia rynek IT lub chcecie dowiedzieć się jak mądrze wybrać pracodawcę i uzgodnić warunki pracy, to serdecznie zapraszamy Was na zbliżające się Targi Pracy i Staży branży IT!

Podczas wydarzenia oprócz wielu przedstawicieli czołowych firm z branży IT czekają na Was doradcy zawodowi, z którymi możecie skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne lub zdobyć informacje na temat rozwoju osobistego. Aktywni uczestnicy będą mogli zgarnąć atrakcyjne nagrody.

KIEDY?
26 marca 2019 r.

GDZIE?
Hol naszego Wydziału

O KTÓREJ?
Od 9:30 do 15:30

Więcej informacji na stronie Targów oraz na Facebooku.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki θβℓιcℤε

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki θβℓιcℤε, która odbędzie się na naszym Wydziale w dniach 10-12 maja 2019. W trakcie konferencji odbędą się sesje poświęcone zarówno matematyce/informatyce teoretycznej jak i jej zastosowaniom (m.in. w matematyce finansowej, aktuarialnej, naukach technicznych etc.) W tym roku przewidujemy również osobną sesję poświęconą szeroko pojętemu Data Science i uczeniu maszynowemu. Partnerem Głównym naszej konferencji została Grupa OLX, której przedstawiciele opowiedzą o pracy analityka. Podczas konferencji będzie również okazja do zdobycia stażu wakacyjnego w grupie OLX.

Zachęcamy do aktywnego udziału z referatem lub plakatem. Na autorów najlepszych referatów oraz plakatów czekają nagrody ufundowane m.in. przez firmę Wolfram, PWN i European Mathematical Society.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: oblicze.wmi.amu.edu.pl.

Zostań Ambasadorem Karier Unii Europejskiej na UAM!

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na naszej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE – zaaplikuj do programu "Ambasadorowie Karier UE 2019/2020" organizowanego przez Europejski Urząd Doboru Kadr!

Program adresowany jest dla studentów, którzy chcieliby promować na swojej uczelni i poza nią możliwości pracy w krajach Unii Europejskiej.

Jeśli jesteś osobą otwartą, łatwo nawiązujesz kontakty, masz doskonałe umiejętności organizacyjne i chcesz zaangażować się w pracę na rzecz Unii Europejskiej oraz promować zasady programu – zgłoś się!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl

Nadal masz wątpliwości? Skontaktuj się z tegorocznym Ambasadorem: 

www.facebook.com/EUCareersUAM lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozwiń się na Wiosnę

„Rozwiń się na Wiosnę" zostało tak zaprojektowane przez Biuro Karier UAM oraz Carlsberg Shared Services, aby wraz z początkiem wiosny umożliwić odkrycie nowych możliwości zawodowych i osobistych. Zapraszamy wszystkich spragnionych nowoczesnej wiedzy i dobrej atmosfery!

> Kiedy? 20 marca 2019, 9.30 – 15.30

> Gdzie? Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - Collegium Maius (ul. Fredry 10)

> Co? konsultacje kariery, strefa foto, szkolenia i warsztaty

Zapisz się: www.rozwin-sie-na-wiosne-2019.evenea.pl. Więcej informacji w wydarzeniu: www.facebook.com/events/565844353924831/.

II edycja projektu Cz@s na staż!

Studiujesz Informatykę lub Matematykę na drugim lub trzecim roku? Chcesz wziąć udział w płatnym stażu? Rozpoczynamy II edycję projektu Cz@s na staż! Przyjdź i dowiedz się szczegółów w pokoju A1-28 lub na stoisku projektu podczas Targów Pracy i Staży branży IT 26 marca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://czasnastaz.wmi.amu.edu.pl/

 

Zmarł prof. zw. dr hab.Henryk Hudzik

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci, w dniu 2 marca 2019 r., prof. zw. dr hab. Henryka Hudzika, emerytowanego profesora Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Prof. Henryk Hudzik urodził się 16 marca 1945 r. w Kelcin Havel (Niemcy). W roku 1972, po ukończeniu studiów na kierunku Matematyka na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UAM, podjął pracę w Instytucie Matematyki UAM w Zakładzie Teorii Funkcji Rzeczywistych kierowanym przez prof. dr hab. Juliana Musielaka wykazując niezwykłe zaangażowanie w prowadzenie badań naukowych. W marcu 1977 uzyskał stopień doktora nauk matematycznych, w grudniu 1986 stopień doktora habilitowanego, w 1987 objął stanowisko docenta, a od 1990 profesora UAM. Jego osiągnięcia naukowe z tamtego okresu zostały uhonorowane przyznaniem Nagrody Głównej Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Stefana Banacha za rok 1986.

W styczniu 1994 prof. Hudzik otrzymał tytuł profesora, a następnie, od 1997 do 2015 roku, pracował na stanowisku profesora zwyczajnego. Od 1987 do 2015 roku kierował Zakładem Teorii Przestrzeni Funkcyjnych. Od 2005 roku pracował również w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku.

W czasie swojej bogatej kariery naukowej prof. Hudzik wypromował 15 doktorów, w tym 6 spoza Polski. Jest autorem bądź współautorem ponad 225 prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach o zasięgu światowym. Był członkiem redakcji w 17 czasopismach naukowych, w tym redaktorem naczelnym Roczników PTM Commentationes Mathematicae. Zasiadał w komitetach organizacyjnych wielu konferencji międzynarodowych, a sam wziął udział w ponad 55 konferencjach na całym świecie, był wielokrotnie zapraszany do wygłoszenia plenarnego odczytu. Za swoją pracę naukową prof. Hudzik był pięciokrotnie nagradzany Nagrodą Ministra i dwunastokrotnie Nagrodą Rektora UAM.

Prof. Hudzik pełnił również odpowiedzialne funkcje na naszej Uczelni. Był prodziekanem ds. studenckich oraz prodziekanem ds. naukowych. Był też Prezesem Poznańskiego Oddziału PTM, zasiadał w Prezydium Zarządu Głównego PTM. Był również członkiem American Mathematical Society.

Jego opinia była liczącą się w polskim środowisku matematycznym. Prof. Hudzik był recenzentem dwóch wniosków o nadanie tytułu doctora honoris causa, wielu wniosków grantowych skierowanych do Komitetu Badań Naukowych i Narodowego Centrum Nauki oraz wniosków o granty Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. W latach 2003 – 2016 prof. Hudzik kierował swoimi czterema własnymi grantami naukowymi.

Społeczność naszego Wydziału oraz całego Uniwersytetu poniosła niepowetowaną stratę.

W tych trudnych chwilach składamy wyrazy głębokiego współczucia żonie, córce oraz całej Jego Rodzinie.

Pogrzeb profesora Hudzika odbędzie się w sobotę, 9 marca o godzinie 12:00 na cmentarzu parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Borówkowej w Suchym Lesie.

Digital Dragons

8. edycja Digital Dragons - spotkania przedstawicieli branży gier wideo, odbędzie się 27-28 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Digital Dragons to jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie Centralnej. W roku 2019 w programie Digital Dragons tradycyjnie znajdą się części: merytoryczna (wykłady czołowych specjalistów w branży gier wideo) oraz ekspozycyjna i networkingowa. Przyznane zostaną również prestiżowe nagrody - Digital Dragons Eggs. 

Organizatorzy wydarzenia stwarzają wiele możliwości dla promocji uczelni, studentów oraz absolwentów. Corocznie podczas konferencji odbywa się konkurs Students Talent Show, w ramach którego prezentowane i nagradzane są prototypy gier stworzonych przez studentów polskich uczelni. W tym roku planowana jest również kontynuacja platformy rekrutacyjnej HR Zone dla studentów oraz absolwentów, która spotkała się z dużym zainteresowaniem w roku ubiegłym.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://digitaldragons.pl/.

Franklin Templeton - event na strefach wypoczynkowych

Widzieliście już strefę chillout’u od Franklin Templeton? Teraz możecie poznać ich bliżej. 19 marca w godz. 11:00 - 15:00 będą na Was czekać na naszym Wydziale. Jeśli chcielibyście wiedzieć, jak na co dzień wygląda praca w globalnej firmie oraz czego możecie się w niej nauczyć – serdecznie zapraszamy!

Będziecie mieli okazję:

  • porozmawiać o możliwościach rozwoju w firmie i otwartych rekrutacjach,
  • skonsultować swoje CV,
  • wirtualnie zwiedzić biuro,
  • porozmawiać z absolwentami Wydziału, którzy już pracują w Franklin Templeton.

Do zobaczenia na strefach!

Code4Life Meetup

Już 4 marca 2019 na naszym Wydziale odbędzie się Code4Life Meetup. Wydarzenie organizowane przez Roche Global IT Solution Centre, to wspaniała możliwość do poszerzania swojej wiedzy technicznej, nawiązywania kontaktów oraz nauki nowoczesnych rozwiązań od doświadczonych ekspertów! Więcej informacji oraz zapisy można znaleźć na stronie Code4Life.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31