"Niedyskretnie o matematyce dyskretnej" wykład profesora Michała Karońskiego

Zakład Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej WSE UAM zaprasza na kolejny z cyklu Wykładów w Sali Lubrańskiego. Spotkanie w dniu 26 kwietnia 2017 o godz. 17.00 uświetni swoim wystąpieniem Pan prof. zw. dr hab. Michał Karoński. Spotkanie odbędzie się w Sali Lubrańskiego w Coll. Minus.

Profesor Michał Karoński jest profesorem zwyczajnym i kierownikiem Zakładu Matematyki Dyskretnej na naszym Wydziale. Prowadzi badania w zakresie matematyki dyskretnej (losowe struktury dyskretne, teoria grafów) oraz informatyki teoretycznej (algorytmy grafowe).

Cykl spotkań z trenerem nauczycieli Lambrechtem Spijkerboer

W dniach 8-12 maja br. gościć będziemy w Poznaniu Pana Lambrechta Spijkerboera, cenionego w Holandii trenera nauczycieli oraz studentów.

Podczas swojego pobytu w Poznaniu Lambrecht Spijkerboer m.in. poprowadzi trzy warsztaty dla nauczycieli matematyki oraz dla studentów. Na zajęciach omawiane będą m.in. koncepcje kształtowania pojęć matematycznych, pomysły na efektywne nauczanie matematyki oraz różne sposoby pracy na lekcji. Udział w zajęciach jest darmowy. Liczba miejsc niestety ograniczona.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Współorganizatorzy tych warsztatów – nauczyciele matematyki w szkołach z wykładowym językiem angielskim, będą pomagać w tłumaczeniu.

Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat zajęć można znaleźć w formularzu zgłoszeniowym od środy 26 kwietnia 2017r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach, drugi raz taka okazja może się nie powtórzyć!

Dziekanat zamknięty - 29 kwietnia 2017r.

W sobotę 29 kwietnia br. dziekanat studencki będzie nieczynny.

"Matematyk w świecie finansów" - cykl spotkań orgranizowanych z firmą Franklin Templeton Investments Poland

Nasz Wydział rozpoczął współpracę z firmą Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o., w ramach której chcemy przygotować nowe inicjatywy szczególnie dla studentów kierunku matematyka. W najbliższym czasie zaplanowaliśmy trzy spotkania w ramach cyklu: „Matematyk w świecie finansów”
Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o rejestrację poprzez formularz do poniedziałku 24 kwietnia do godziny 12.00

Spotkanie I – 25 kwietnia (wtorek) godz. 12:00-15:00 (WMiI UAM)

• Wprowadzenie w profil firmy i cykl zajęć
  • Praca w finansach nie tylko dla ekonomistów (prezentacja + warsztat)
  • Rozmowa kwalifikacyjna. ABC autoprezentacji (warsztat)

Spotkanie II – 12 maj (piątek) godz. 10:00-12:00  (WMiI UAM)

• Czego nie wiecie o funduszu inwestycyjnym? Dzień z życia back office (prezentacje + warsztat)

Spotkanie III  – 25 maja (czwartek) godz. 09:00-14:00  (termin być może zostanie zmieniony, w zależności od Państwa preferencji)

• Wizyta studyjna w Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o

Dzień rektorski

W związku z XX Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki, który odbędzie się 26 kwietnia 2017r., Rektor Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki ustanowił ten dzień dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Code4Life MeetUp

Już 26 kwietnia zapraszamy na wydarzenie Code4Life, na którym zostanie poruszona tematyka HealthIT, Advanced Analytics i Bioinformatics. Przyjdź i dowiedz się jak wykorzystać najnowsze technologie w projektach skali globalnej. Oprócz wiedzy czekają też inne atrakcje: welcome pack dla każdego uczestnika, do wygrania Dron Syma X8C, a po wydarzeniu zapraszamy na pyszną pizzę i dyskusję z prelegentami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale obowiązuje rejestracja. Szczegóły na stronie oraz na wydarzeniu na FB.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W środę, 26.04, odbędzie się na naszym Wydziale dwudziesta już edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Jak co roku, przedstawimy uczniom szkół z całej Polski ciekawe tematy, którymi się zajmujemy, pokazując, że studia u nas mogą być ciekawą przygodą. Ochotnicy z naszego Wydziału przygotowali w tym roku ponad dwadzieścia różnego rodzaju atrakcji dla gości. Plan Festiwalu można znaleźć pod adresem http://festiwal.amu.edu.pl/ a zapisy na wydarzenia na naszym Wydziale pod adresem

Współpraca z firmą Franklin Templeton Investments Poland

Miło nam poinformować, że w dniu 3 kwietnia 2017 została podpisana umowa o współpracy między naszą Uczelnią a firmą Franklin Templeton Investments Poland. Franklin Templeton Investments Poland zatrudnia w Poznaniu około 800 osób między innymi na stanowiskach analitycznych w działach operacyjnych, finansowych, związanych z analizą danych i wielu innych. Już w tej chwili w firmie są działy, w których zatrudnienie znaleźli absolwenci UAM.
Współpraca pomoże między innymi dostosowywać prowadzone na Wydziale Matematyki i Informatyki kierunki studiów do oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego. W ramach współpracy zaplanowano cykl spotkań dla 30-40 osób dotyczących tzw. umiejętności miękkich, warsztaty specjalistyczne poświęcone funduszom inwestycyjnym oraz wizyty studyjne w poszczególnych działach w firmie.

Spółka Poznańskie Innowacje

W dniu 31 marca Rektorzy trzech uczelni poznańskich prowadzących kształcenie w zakresie informatyki, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, podpisali umowę spółki Poznańskie Innowacje, której głównym celem jest prowadzenie działalności wspomagającej rozwój przedsiębiorczości, techniki, wynalazczości i innowacyjności w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. Działalność spółki jest przede wszystkim adresowana do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, którzy rozpoczynają działalność w branży IT. Planowane jest udzielenie tym osobom wsparcia zarówno materialnego jak i merytorycznego. Przewidywany jest tryb konkursowy selekcji wniosków kierowanych do spółki. Wsparcie otrzymają najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty, które mają szanse na sukces komercyjny.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Uczelni.