Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia im. dr. Jana Kulczyka

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu o stypendium im. dr. Jana Kulczyka znaleźli się student oraz doktorant naszego Wydziału, odpowiednio: Wojciech Wawrów oraz mgr Paweł Płaczek. Stypendia przyznawane są za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim nagrodzonym odbyło się 5 grudnia 2017 r. Serdecznie gratulujemy!

Seminarium szkoleniowe w Wiśle

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów z niepełnosprawnościami UAM na kolejną edycję zimowego Seminarium Szkoleniowego w Wiśle. Tym razem proponujemy otwarty zakres tematyczny – oprócz kilku tematów proponowanych przez Biuro, na seminarium mogą się pojawić również zaproponowane przez studentów i doktorantów.

W formularzu zgłoszeniowym możesz zaznaczyć najciekawsze Twoim zdaniem tematy oraz zaproponować inne. Postaramy się przygotować warsztaty uszyte na miarę, specjalnie dla Waszej grupy.

Wzorem lat ubiegłych, w trakcie pobytu w ośrodku Start Wisła, uczestnicy będą mogli korzystać zaplecza rekreacyjno-sportowego ośrodka (kompleks basenów rekreacyjnych, sauna fińska, siłownia) i nowoczesnej sali wykładowej. Ośrodek jest całkowicie dostępny i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji znajduje się w pliku pdf.

Dziekanat zamknięty 1 grudnia

W najbliższy piątek, tj. 1 grudnia dziekanat Wydziału będzie zamknięty ze względu na szkolenie BHP.

Nowa strefa w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów, pracowników oraz gości do korzystania ze zmienionej przestrzeni w czytelni Biblioteki. Dzięki współpracy Wydziału z firmą Capgemini powstało wygodne miejsce do pracy.

Składka ZUS dla studentów zagranicznych

Od 1 stycznia 2018 r. studenci zagraniczni będą opłacali składki na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS jednym przelewem. Numer rachunku składkowego (NRS), czyli indywidualnego konta, na które należy wpłacać składki, przesyłany jest listem poleconym.

Konferencja "Czy Bóg stworzył liczby pierwsze?"

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Teologicznym UAM organizują kolejną sesję naukową z cyklu Dwugłos Nauki pod tytułem: „Czy Bóg stworzył liczby pierwsze? Hipoteza Riemanna a racjonalność przyrody”.

Celem planowanej sesji jest prezentacja hipotezy Riemanna z punktu widzenia matematyki i fizyki, oraz na tym tle, refleksja filozoficzno-kosmologiczna na temat użyteczności języka matematyki w opisywaniu i zrozumieniu Wszechświata.

W czasie sesji referaty wygłoszą: prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski, czł. rzecz. PAN, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dr hab. Marek Wolf, prof. UKSW z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKW w Warszawie, prof. dr hab. Roman Murawski z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz ks. dr hab. Jerzy Dadaczyński, prof. UP JPII z Wydziału Filozoficznego UP JPII w Krakowie.

Sesja odbędzie się 29 listopada 2017 r. w Sali Dużej Oddziału PAN w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 17/19, o godzinie 10:00. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.pan.poznan.pl/dn/.

Meetup Code4Life

Zapraszamy na kolejny meetup Code4Life w Poznaniu! Tym razem spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 18:30 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Na wydarzeniu zostaną zaprezentowane prelekcje z obszarów Programowania Frontend, Przetwarzania Języka Naturalnego oraz Big Data. Więcej informacji na stronie www.code4life.pl/meetups.

Konkurs "Blog z Erasmusem"

Dział Współpracy z Zagranicą UAM ogłosił konkurs na najlepszy blog prowadzony przez uczestników programu Erasmus. Mogą w nim brać udział studenci, którzy w bieżącym roku akademickim realizują wyjazd na stypendium programu. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Erasmusa.

Stypendium im. dr. Jana Kulczyka dla studentów i doktorantów

Rozpoczęto nabór wniosków o stypendium im. dr. Jana Kulczyka. Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.

Na naszym Wydziale wnioski można składać do 14 listopada 2017 roku. Dokumenty studentów przyjmuje p. Renata Myl, natomiast doktoranci proszeni są o przekazanie ich p. Elżbiecie Skrzypczak.

Wszystkie potrzebne informacje, wnioski oraz regulamin można znaleźć na stronie Uniwersytetu.

XX Akademia Rozwoju

W tym roku Biuro Karier UAM zaprasza studentów oraz absolwentów na  jubileuszową - XX Akademię Rozwoju (dawniej Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości), która odbędzie się 7 listopada w godzinach 10:00–16:00 na naszym Wydziale.

Szukasz stażu? Praktyki? Wkrótce kończysz studia i chcesz znaleźć odpowiednią pracę? A może zdjęcie w Twoim CV nie jest już do Ciebie podobne? Przyjdź i poukładaj swoją karierę! Spotkaj się z ekspertami reprezentującymi znane firmy, zbierz informacje od doświadczonych pracowników instytucji i organizacji oraz weź udział w szkoleniu (plan szkoleń i zapisy można znaleźć na stronie wydarzenia).