Akcja „Złóż Serca dla Hospicjum”

Już po raz 7 Małopolskie Hospicjum dla Dzieci organizuje pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami ogólnopolską akcję „Złóż serce dla hospicjum”. W tym roku nasze koło naukowe StudMat zaprasza studentów oraz pracowników Wydziału do wzięcia udziału w akcji.

Jedyne co wystarczy zrobić to złożyć serce zgodnie z dołączonym diagramem i przekazać je do członków koła StudMat. Od poniedziałku do czwartku na długich przerwach na holu przy aulach studenci będą służyć pomocą i dostarczać papier do składania.

Serca zostaną rozdane przechodniom w Krakowie podczas najbliższych Walentynek przez wolontariuszy wraz z ulotkami informującymi o działalności Hospicjum. Akcja potrwa do 24 stycznia. Zachęcamy do udziału!

Rekrutacja Mentorów ESN UAM Poznań

Wszyscy, którzy chcieliby poznać bliżej program Erasmus+, przełamać barierę językową i poznać ludzi z całego świata mogą dołączyć do programu Mentor. Waszym zadaniem będzie pomoc Erasmusowi po przyjeździe, poznanie miasta i wydziału, udział w wydarzeniach organizowanych przez ESN UAM Poznań. Zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego a wszystkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serie wyników naukowy z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Więcej informacji na stronie: https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/konkurs-o-nagrode-im-edyty-szymanskiej.

Światowy Dzień Logiki na UAM

W dniu 14 stycznia obchodzony będzie po raz pierwszy Światowy Dzień Logiki. Z tej okazji na kampusie Ogrody odbędzie się spotkanie (godzina 17.00, sala 311, bud. D).

Program obejmuje trzy odczyty:

• Roman Murawski - "100 lat logiki na uniwersytecie w Poznaniu",
  • Andrzej Wisniewski - "Sprzeczności, dowody i refutacje",
  • Jerzy Pogonowski - "O intuicjach matematycznych".

Po odczytach odbędą się warsztaty dla studentów "Logika i programowanie" (godzina 19.30, sala 67, bud. AB). Więcej informacji na stronie: www.logica-universalis.org/wld

Kolejny wykład ze statystyki na naszym Wydziale

W dniu 16 stycznia 2019 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 naszego Wydziału odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Wykład na temat: "Doświadczenia z ortogonalną strukturą blokową", wygłosi prof. dr hab. Radosław Kala z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dziekanat nieczynny - 5 stycznia

W najbliższą sobotę, tj. 5 stycznia br., dziekanat studencki będzie nieczynny.

Informacje o lektoratach i testach poziomujących dla studentów I roku studiów stacjonarnych

18 grudnia 2018 roku na platformie Moodle zostały uruchomione testy poziomujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2018/2019. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

13 lutego 2019 roku (od godziny 9:00) w systemie USOS planowana jest rejestracja żetonowa na lektoraty z języków obcych. Rejestracja odbywa się przez stronę: http://ul.amu.edu.pl/

Dziekanat nieczynny - przerwa świąteczna

Informujemy, że w dniach 22-29 grudnia br., w związku z przerwą świąteczną, dziekanat będzie nieczynny.

Prof. Jerzy Kaczorowski wiceprezesem Oddziału Poznańskiego PAN

Zgromadzenie Członków Oddziału Poznańskiego PAN w dniu 12 grudnia 2018 r. wybrało władze Oddziału na nową kadencję 2019-2022. Wiceprezesem został prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski, członek rzeczywisty PAN, dziekan naszego Wydziału.

Gala Laurów Uniwersyteckich

Już po raz drugi Nasz Uniwersytet ma szansę na zdobycie prestiżowych nagród podczas Gali Laurów Uniwersyteckich w Krakowie. A to za sprawą 4 projektów, które zostały docenione i walczą teraz o tytuł najlepszych inicjatyw w całej Polsce!

Wśród tegorocznych finalistów znalazły się następujące projekty:

• Studenckie Forum Jakości,
  • Wielkie Grillowanie UAM,
  • Kowadło 2.0,
  • Poznańska Mapa Barier.

Teraz to właśnie my wspólnie możemy udowodnić, że w społeczności UAM tkwi ogromna siła. Jak to zrobić? Do 25 listopada (do godziny 12:00) wystarczy oddać swoje cenne głosy na wyżej wskazane przedsięwzięcia. Każdego dnia można oddać głos na wszystkie 4 projekty!