Pokazowe warsztaty z zakresu projektowania edukacyjnego

29 maja br. (wtorek) oraz 6 czerwca br. (środa) w godz. 15:30 - 17:30 odbędą się warsztaty pokazowe z zakresu projektowania edukacyjnego.

W programie spotkań przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Spotkania skierowane są do studentów wszystkich kierunków i specjalności bez względu na rok studiów.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, kierunek i rok studiów, nr telefonu) należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 maja br. (w przypadku chęci udziału w warsztatach w dniu 29 maja br.) oraz do 5 czerwca br. (w przypadku chęci udziału w warsztatach w dniu 6 czerwca br.).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy zajęć otrzymają zaświadczenie o udziale w warsztatach. Spotkania będą miały miejsce w Laboratorium Szkoły Przyszłości (ul. Zwierzyniecka 20, www.edulab.pcss.pl).

Szkoła Letnia dla „Best Studentów” BESTStudentCAMP

Prorektor UAM ds. kształcenia uprzejmie informuje, iż przyjmuje zgłoszenia studentów I i II roku, którzy uzyskali najlepsze wyniki na maturze oraz są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych, do wzięcia udziału w Szkole Letniej BESTStudentCAMP.

Nabór wniosków zamieszczonych na stronie www UAM trwa do 4 czerwca 2018 r. poprzez złożenie w sekretariacie Prorektora ds. kształcenia prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk, lub wysłanie skanu formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Godziny rektorskie - 24.05.2018 r.

W dniu 24 maja 2018 r. od godz. 16:00 ustanowione zostały godziny rektorskie, wolne od zajęć dydaktycznych.

Prof. Tomasz Łuczak laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego

Prof. Tomasz Łuczak z Wydziału Matematyki i Informatyki został tegorocznym laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego. Medal jest przyznawany corocznie przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Uroczystość wręczenia Medalu odbyła w się 10 maja 2018 roku. Z tej okazji prof. Łuczak wygłosił wykład pt. "Przypadek i porządek".

Warsztat poświęcony aktualnym wyzwaniom sztucznej inteligencji

Serdecznie zapraszamy na warsztat poświęcony aktualnym wyzwaniom sztucznej inteligencji prowadzony przez przedstawicieli firmy Samsung. Warsztat odbędzie się 23 maja w Auli A Naszego Wydziału o godz. 16.00. Podczas warsztatu omówione zostaną współczesne metody stosowane w systemach sztucznej inteligencji ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania sieci neuronowych w asystentach głosowych. Szczegółowy program znajduje się na załączonej ulotce.

Chętni do udziału mogą zarejestrować się na stronie https://aiatsamsung.pl/. Ilość miejsc jest ograniczona.

Kariera na językach 2018 - targi pracy dla osób znających języki obce

W dniu 22 maja br. w godzinach 11:00-15:00 w Collegium Novum UAM odbędą się targi pracy "Kariera na Językach".

Udział w Targach to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje kompetencje językowe, a karierę zawodową wiążą z pracą w międzynarodowym środowisku. W jednym miejscu zgromadzą się pracodawcy, którzy poszukują pracowników (studentów, absolwentów, specjalistów)  znających języki obce na poziomie co najmniej B2.  Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zastanowić się nad kierunkiem rozwoju własnej kariery zawodowej w oparciu o informacje na temat możliwości wykorzystania umiejętności lingwistycznych na współczesnym rynku pracy.
Uczestnicy będą mieli również możliwość skonsultowania dokumentów aplikacyjnych w różnych językach, uzyskania porad ekspertów oraz wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Dziekanat nieczynny - 19.05.2018 r.

Informujemy, że w najbliższą sobotę (19.05.2018 r.) dziekanat studencki oraz biblioteka wydziałowa będą nieczynne.

Tydzień Międzykulturowy 2018

Czwarta edycja Tygodnia Międzykulturowego odbędzie się w dniach 6 – 13 maja 2018 r. w Poznaniu.

Wydarzenia w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą. Bezpieczne poszukiwanie pracy za granicą, szok kulturowy, czy komunikacja międzykulturowa - to tylko część tematów, które zostaną poruszone w tym roku podczas Szkoleń Otwartości Kulturowej.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie Tygodnia Międzykulturowego.

Konkurs na dydaktyka roku

W poniedziałek (7 maja 2018) rusza kolejna edycja konkursu "Praeceptor Laureatus". Jest to konkurs na najlepszego dydaktyka UAM. Laureaci zostaną wyłonieni przez studentów w głosowaniu internetowym w serwisie USOSweb. Głosować można na pracowników, którzy zostali nominowani do Nagrody na podstawie najwyższych ocen uzyskanych w ankietach studenckich w minionym roku akademickim.

Głosowanie odbywać się będzie w serwisie USOSweb (zakładka Dla Wszystkich, Moduł Wybory) w terminie 7-15 maja 2018 roku.

Zachęcamy do oddania głosów na najlepszych dydaktyków naszego Wydziału! Regulamin konkursu można znaleźć na stronie Uniwersytetu.

Pierwsza nagroda w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza

Polskie Towarzystwo Matematyczne ogłosiło wyniki konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki w roku 2017. Pierwszą nagrodę otrzymał nasz absolwent, pan Łukasz Michalak za pracę pt. Graf Reeba na rozmaitości o skończenie wielu punktach krytycznych, której promotorem był prof. dr hab. Wacław Marzantowicz.

Serdecznie gratulujemy!