Login

Studia w systemie "Double Degree"

W ubiegłym roku została zawarta umowa pomiędzy naszym Wydziałem a Dipartimento di Matematica e Informatica Uniwersytetu w Perugii we Włoszech w sprawie prowadzenia studiów w systemie "Double Degree" na kierunku Matematyka dla studentów studiów magisterskich.

Studia w systemie "Double Degree" polegają na odbyciu części nauki w swojej uczelni a części na uczelni partnerskiej, i napisaniu jednej pracy magisterskiej pod opieką dwóch (współ)promotorów, po jednym z każdej z tych uczelni. Po ukończeniu studiów i pomyślnej obronie pracy magisterskiej student otrzyma dwa dyplomy ukończenia studiów - UAM i Uniwersytetu w Perugii. Pobyt w Perugii będzie wspierany stypendium programu Erasmus.

Wszystkie osoby zainteresowane, a w szczególności studentów, którzy zamierzają w październiku tego roku rozpocząć studia magisterskie na kierunku Matematyka zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami studiów Double Degree na stronie
www.wmi.amu.edu.pl/pl/studia-double-degree-kandydat.

Wyjazd Szkoleniowo-Adaptacyjny "Wyjazd."

Wakacyjnych wyjazdów jest wiele. Wyjazd. jest tylko jeden. Wyjazd. to oficjalny obóz integracyjno-szkoleniowy Parlamentu Samorządu Studentów UAM, który jest organizowany dla osób wybierających się na studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz pierwszy.

Termin: 11-15 września
Miejsce: Resort Niegocin położony na Mazurach
Cena: 380 zł
Arkusz zgłoszeniowy: wyjazd.amu.edu.pl/?page_id=156

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.wyjazd.amu.edu.pl lub na naszym facebook'u: www.facebook.com/wyjazduam/. Zgłoś się już teraz i wejdź dobrze w nadchodzący rok akademicki!

Organizatorami Wyjazdu. jest Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podania o Dom Studencki na rok akademicki 2017/2018

Informujemy, że Studenci I roku (rekrutacja 2017 r.) mogą składać podania o Dom Studencki na rok akademicki 2017/2018 do 16 sierpnia 2017r. w dziekanacie WMI pok. 3

Wszelkie informacje oraz wnioski są na stronie Uniwersytetu.

I Hackathon Allegro Tech Days

Jeśli chcesz wziąć udział w tworzeniu największego w kraju rowerowego serwisu dla społeczności lokalnych i samorządów, to zapraszamy na I HACKATHON ALLEGRO TECH DAYS, który odbędzie się 15 lipca w Poznaniu. 24-godzinny maraton programowania jest częścią kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię, której organizatorem jest Fundacja Allegro All For Planet. Najlepsza drużyna na I HACKATHON ALLEGRO TECH DAYS podzieli się kwotą 10.000 złotych!

START sobota 15 lipca o 18:00
KONIEC niedziela 16 lipca o 18:00
MIEJSCE ulica Grunwaldzka 182 Poznań (Pixel, siedziba Allegro)

I HACKATHON ALLEGRO TECH DAYS rozpoczyna serię kilku maratonów programowania, na których powstawać będą części serwisu rowerowego przeznaczonego dla lokalnych społeczności i samorządów. Do dyspozycji programistów będą dane z miliona aktywności rowerowych Polaków. Fundacja zdecydowała się je udostępnić w zanonimizowanej formie na otwartej licencji wszystkim zainteresowanym. Uczestnicy mogą liczyć na pomoc merytoryczną mentorów – inżynierów Allegro, skupionych pod marką Allegro Tech.

Poszukiwani są programiści/ graficy /specjaliści ux i data scientist gotowi w kreatywny sposób podejść do danych o aktywnościach rowerowych Polaków. Na wydarzeniu organizatorzy gwarantują świetną atmosferę, kreatywne miejsce pracy oraz pyszny catering.

Więcej informacji i zapisy na stronie.

Dobry kierunek na studia w Poznaniu

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o naszym Wydziale i oferowanych kierunkach opublikowanym przez portal "Rzecz o innowacjach". 

Link do artykułu: http://rzeczo.pl/dobry-kierunek-na-studia-w-poznaniu/.

Dziekanat dla studentów studiów niestacjonarnych

Informujemy, że w bieżącym roku akademickim (2016/2017) dziekanat studencki w soboty będzie czynny w następujących terminach:

  • 10 czerwca
  • 17 czerwca - dziekanat nieczynny
  • 24 czerwca 

Almost everywhere convergent Fourier series

Kontynuowane jest Ogólnopolskie Seminarium z Analizy zainicjowane w styczniu 2015 roku. 

Tym razem Seminarium odbędzie się w środę, 7 czerwca, o godz. 14:30, w sali 321 (III piętro) w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk. Wykład pt. "Almost everywhere convergent Fourier series'' wygłosi prof. Mieczysław Mastyło z naszego Wydziału.

Streszczenie wykładu:
In the first part of the talk we will summarize the essential known results on almost everywhere convergent Fourier series. In the second part we will discuss a recent work with L. Rodriguez-Piazza concerning the novel interpolation estimates for the Carleson maximal operators generated by partial sums of the multiple Fourierseries and all its conjugate series over cubes defined on the d-dimensional torus. Combining these results we prove theorem which improves all established results on the convergence of multiple Fourier series over cubes.

Rozkład posiedzenia:
14:30-15:30 I Część
15:30-16:15 Przerwa na kawę i ciasteczka
16:15-17:15 II Część

Wyniki Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2016

Miło nam poinformować, że ogłoszono wyniki Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2016. Laureatkami są magistrantki naszego Wydziału.

Nagrody zostaną wręczone na Uniwersytecie Pedagogicznym w sobotę 16 września 2017 r. podczas XXVIII Szkoły Dydaktyki Matematyki w Krakowie.
Nagroda Pierwsza:
Anna Plewińska – Sprawdzian szóstoklasisty z matematyki - analiza zmian i stopnia przygotowania uczniów.
Nagroda Druga:
Marta Witkowska – Matematyka w świecie dźwięków – propozycja warsztatów dla uczniów.
Nagroda Trzecia:
Kornelia Jurga – Wpływ gier dydaktycznych opracowanych przez GWO na rozwijanie aktywności matematycznej uczniów gimnazjum.

Wszystkie trzy prace były pisane pod nadzorem dr Edyty Juskowiak. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz Pani Promotor!

Na zdjęciu widzimy Kornelię Jurgę i Annę Plewińską oraz dr Edytę Juskowiak.

Program "Nowe technologie dla dziewczyn"

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Inicjatywa ma na celu pomoc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Więcej informacji na stronie: https://www.stypendiadladziewczyn.pl.

Warsztaty z Ruby on Rails

Firma Netguru współpracująca z naszym Wydziałem zaprasza na warsztaty z Ruby on Rails.

Szukasz swojego :code:języka:code: na Ziemi? Nie masz pewności, czy aby Ruby to dobry, efektywny wybór, a Railsy to odpowiedni framework do programowania? Mamy dla Ciebie dwutygodniowe warsztaty, na których eksperci z Netguru nie tylko pokażą Ci jak dobrze programować w Ruby on Rails, ale także przeprowadzą Cię przez cały proces realizacji komercyjnego projektu. Dokładnie tak, jak robimy to na co dzień!

Aplikuj już teraz, masz czas do 9.06.2017r. Szczegóły oraz rejestracja na stronie.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31