Login

Dwa zespoły z naszego Wydziału awansowały do półfinałów konkursu Imagine Cup

W dniach 17-19 marca 2017r. w siedzibie Microsoftu w Warszawie odbył się Imagine Cup: Demo Day podczas którego w każdej spośród trzech kategorii - "Innovation/Games/World Citizenship" zostało wyłonione 5 zespołów awansujących do półfinału konkursu. Wśród nich znalazły się dwa zespoły z naszego Wydziału.

W kategorii „Games” do półfinałów dostał się zespół „Pyra Squad" działający pod opieką dr Krzysztofa Dyczkowskiego w składzie Artur Pereć, Mateusz Pusty, Tymon Oziemblewski z projektem "The Blindness". W kategorii „Innvation” do półfinałów dostał się zespół "Midi Studio Team" działający od opieką dr Krzyztofa Krzywdzińskiego w składzie: Hubert Dworczyński, Wojciech Olejnik z projektem "Midi Studio VR".

Półfinały Imagine Cup, odbędą się już za miesiąc 26 kwietnia 2017r. również w siedzibie Microsoft. Serdecznie gratulujemy zespołom i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

  

Uczelniany konkurs plastyczny UAM pt. "Kalejdoskop współczesności"

Organizatorami konkursu plastycznego są: Zakład Edukacji Artystycznej, Wydział Studiów Edukacyjnych i Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs adresowany jest do wszystkich studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i Wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tegoroczny tytuł "Kalejdoskop współczesności" w zamyśle organizatorów wydaje się wystarczająco pojemny w celu rozbudzenia artystycznych wizji, wyobraźni twórczej uczestników konkursu, szczególnie w sferze osobistych
refleksji i przeżyć oraz doświadczania wielowymiarowych aspektów współczesności. Celem konkursu jest również, umożliwienie studentom zaprezentowania ich artystycznej pasji, kreatywności, ciekawych pomysłów, wynikających  z fascynacji procesem tworzenia i chęci upublicznienia własnej ekspresyjności.

Organizatorzy serdecznie zapraszają studentów UAM, do uczestnictwa w tym znaczącym, uczelnianym wydarzeniu artystycznym. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody i dyplomy. Szczegóły wydarzenia oraz formularz uczestnictwa są dostępne na stronie Uniwersytetu.

XXIV Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

12 maja 2017 r. o godz. 12.00 w Auli A odbędzie się XXIV Uroczysty Wykład im. Wojtka Pulikowskiego. Odczyt pt. "Zastosowanie metody łańcuchowej do szacowania procesów stochastycznych" wygłosi dr hab. Witold Bednorz (Uniwersytet Warszawski). Streszczenie wykładu i więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

K jak Kobieta, K jak Kariera

Zapraszamy na wydarzenie K jak Kobieta, K jak Kariera w trakcie którego skorzystasz z rozwojowych warsztatów i konsultacji w Biurze Karier UAM. Dla uczestniczek nagrody -  biznesowa sesja fotograficzna i profesjonalny makijaż!

Całe wydarzenie odbędzie się 22 marca 2017 r. w salach A, B, D w DS Jowita, ul. Zwierzyniecka 7, w godz. 10:00 - 16:30. Obowiązują zapisy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie Biura.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki θβℓιcℤε

W dniach 12-14 maja na naszym Wydziale odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki θβℓιcℤε 2017, organizowana przez Koło Naukowe Matematyków oraz Koło Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej UAM. Głównym założeniem konferencji jest ukazanie różnych aspektów matematyki w popularnonaukowy sposób. Podczas trzech poprzednich edycji można było się dowiedzieć m.in. dlaczego tak ciężko zmienić konstytucję i na czym polega analiza dużych zbiorów danych, ale także jak wykonywać sztuczki karciane i na które pola w grze Monopoly trafiamy najczęściej.

Informacje dt. rejestracji i opłaty konferencyjnej znajdziecie na stronie: http://oblicze.wmi.amu.edu.pl. Referaty można zgłaszać do 31 marca. Zapraszamy do uczestnictwa oraz do zgłaszania własnych referatów!

BrainCode 2017

Zapraszamy na BrainCode 2017 - 24h hackathon organizowany przez @AllegroTech gdzie obok poznania niesamowitych osób, będzie możliwość wzięcia udziały w rywalizacji o płatny staż w Allegro. Szczegóły na stronie: http://allegro.tech/braincode/.

Wykład laureatki pierwszej edycji konkursu im. Edyty Szymańskiej

W piątek, 17 marca 2017 roku, godz. 12:00-13:00, w Auli B Collegium Mathematicum, odbędzie się wykład laureatki pierwszej edycji konkursu im. Edyty Szymańskiej, organizowanego przez Poznańską Fundację Matematyczną. Laureatką konkursu jest dr Maria Donten-Bury z Uniwersytetu Warszawskiego, która uzyskała nagrodę za swoje wyniki z geometrii algebraicznej. Tytuł wykładu: Rozwiązywanie osobliwości ilorazowych.

Abstrakt: Bardzo ważnym aspektem badania rozmaitości algebraicznych są pytania dotyczące ich osobliwości, czyli punktów niegładkich. Przede wszystkim chcielibyśmy wiedzieć, jak wyglądają rozwiązania osobliwości: możliwie niewielkie modyfikacje rozmaitości, w których punkty osobliwe są zastępowane zbiorami punktów gładkich. Ciekawą i łatwą do skonstruowania klasą osobliwości są osobliwości ilorazowe, powstające jako ilorazy przestrzeni afinicznych przez działania liniowe grup skończonych. W trakcie wykładu opowiem o poszukiwaniu rozwiązań tego typu osobliwości, w szczególności rozwiązań ciekawszych niż inne, spełniających założenia związane z minimalnością.

I Ogólnopolska Konferencja "Strefa Projektów Edukacyjnych i Społecznych"

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 15 marca 2017 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: www.strefaprojektow.amu.edu.pl.

Wykład otwarty poświęcony wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach technicznych

W dniu 15 marca 2017 roku o godz. 17.30 w sali A1.33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach technicznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział.

Wykład na temat: "Charakteryzacje rozkładów prawdopodobieństwa za pomocą wybranych funkcji z teorii niezawodności", wygłosi dr Magdalena Szymkowiak z Politechniki Poznańskiej.

Otwórz swoje drzwi do kariery w instytucjach UE!

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) zaprasza wszystkich zainteresowanych związaniem swojej przyszłości zawodowej z Instytucjami Unii Europejskiej do aplikowania na stanowisko Studenckiego Ambasadora Karier UE na rok akademicki 2017/2018. Punktem kontaktowym programu na UAM jest Biuro Karier, które od dwóch lat wspiera Ambasadorów w realizacji ich działań. Aplikacja online otwarta jest od 24 lutego do 24 marca 2017! https://epso.europa.eu/job-opportunities/students-and-graduates_en. Najlepsi kandydaci mają szanse na udział w szkoleniu organizowanym przez EPSO w Brukseli.

Osoby aplikujące proszone są o przesłanie informacji do Biura Karier UAM, gdzie również można kierować pytania dotyczące udziału w programie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31