Login

Nauka programowania w Baltie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i międzynarodowe stowarzyszenie Twórcza Informatyka z Baltie (TIB) we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu organizuje warsztaty pokazowe nt. “Nauka programowania w Baltie z lekcją pokazową”. Zajęcia te są formą wsparcia nauczycieli w związku z wdrażaniem w ramach reformy oświaty nauki programowania.

Warsztaty stwarzają szansę zapoznania się z niebywałymi możliwościami wizualnego języka programowania Baltie, platformą testową i konkursową umożliwiającą automatyczną ocenę prac uczniów, a także z wersją Baltie na tablety i telefony komórkowe (smartfony). W trakcie lekcji pokazowej przedstawione zostaną przykłady prowadzonych zajęć/ćwiczeń z programowania od pierwszej klasy szkoły podstawowej do szkoły średniej. Zaprezentowane zostaną rozwiązania metodyczne, dzięki którym uczniowie zrealizują swój pierwszy program.

Warsztaty odbędą się dnia 28 października 2017 r. o godzinie 10:00 na naszym Wydziale. Udział w warsztatach oraz korzystanie z programu Baltie są bezpłatne! Rejestrację, program spotkania oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Kamila Malanowicz laureatką stypendium "Nowe technologie dla dziewczyn"

25 maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 12 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. Wśród laureatek tegorocznej edycji znajduje się studiująca na naszym Wydziale Kamila Malanowicz.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Jego celem jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Organizowany jest po raz trzeci przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz firmę Intel. Więcej informacji o programie na stronie: www.stypendiadladziewczyn.pl/.

Serdecznie gratulujemy Kamili i życzymy dalszych sukcesów!

Startuje​ ​3.​ ​edycja​ ​"Data​ ​Ninja"

OLX​ ​Group​ ​wspólnie​ ​z​ ​Politechniką​ ​Poznańską​ ​i​ ​Amazon​ ​Web​ ​Services​ ​zapraszają​ ​na inaugurację​ ​trzeciej​ ​edycji​ ​konkursu​ ​"Data​ ​Ninja".

Spotkanie odbędzie się w piątek, 13 października, o godz. 13:30, na terenie Politechniki Poznańskiej w sali 122 budynku Biblioteki Technicznej (ul. Piotrowo 2). Wstęp wolny.

Podczas spotkania inauguracyjnego o konkursie i korzyściach płynących z uczestnictwa w nim opowiedzą przedstawiciele organizatora - OLX Group i partnera - Amazon Web Services, dostawcy przestrzeni obliczeniowej dla uczestników. "Data Ninja" odbywa się we współpracy i pod patronatem Zakładu Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji Instytutu Informatyki na Politechnice Poznańskiej.

Rywalizacja w ramach konkursu "Data Ninja" odbywa się w obszarze sztucznej inteligencji. Zadaniem uczestników będzie stworzenie algorytmu pozwalającego stwierdzić, które przedmioty na OLX znajdą nowego właściciela w ciągu 2 tygodni. Przez pięć miesięcy będą mogli pracować na milionach ogłoszeń i na bieżąco weryfikować postęp swojej pracy. Po raz pierwszy do konkursu mogą przystąpić studenci uczelni z całej Polski.

Rozwiązanie i wyłonienie zwycięzców nastąpi w marcu 2018 roku. Przez cały ten czas do konkursu mogą zgłaszać się uczestnicy indywidualni oraz zespoły dwu- lub trzyosobowe. Na zwycięzców "Data Ninja" czeka 10 000 złotych do podziału i staże w OLX Group. Wszystkie informacje o zasadach konkursu będą dostępne wkrótce na stronie dataninja.olx.pl.

Dodatkowa rekrutacja na studia podyplomowe z matematyki (nauczycielskie)

Uprzejmie informujemy, że na studia podyplomowe Matematyka (nauczycielskie) została uruchomiona dodatkowa rekrutacja, która potrwa do 31 października 2017r. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania dokumentów! Więcej informacji można znaleźć na stronie studiów podyplomowych WMI.

Współpraca z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisał umowę ramową o współpracy z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja – oficjalnym dystrybutorem LEGO Education w Polsce. Rozwiązania LEGO Education są odpowiedzią na wyzwania edukacyjne przyszłości, lecz przyszli pedagodzy muszą najpierw sami nauczyć się posługiwać tymi narzędziami. Umowa ta zakłada organizację warsztatów dla studentów naszego Wydział pokazujących jak stosować w praktyce zestawy LEGO Education.

Sygnatariusze umowy chcą wspólne działać na rzecz włączenia aspektów robotyki do programu nauczania na kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki. Zamierzają także realizować wspólne projekty inżynierskie dotyczące robotyki oraz organizować tematyczne konkursy dla uczniów i studentów. W dalszej perspektywie planowane jest utworzenie na Wydziale LEGO Education Innovation Studio.

Umowę o współpracy podpisali: Prorektor ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof.UAM dr hab. Marek Nawrocki, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski oraz Piotr Kurzyca i Jakub Piasecki reprezentujący Fundację ALE Nauczanie oraz firmę AKCES Edukacja.

Nagroda Praeceptor Laureatus dla dra Rafała Jaworskiego

W roku akademickim 2016/2017 odbyła się pierwsza edycja konkursu "Praeceptor Laureatus". Wszyscy studenci przy pomocy systemu USOS wybierali najlepszego dydaktyka. Laureaci tej nagrody są wyłaniani w drodze głosowania na jednego z dwunastu wykładowców z wydziału, którzy osiągają najwyższe oceny w ankietach studenckich.

Na naszym Wydziale najlepszym dydaktykiem został dr Rafał Jaworski. Serdecznie gratulujemy pierwszemu laureatowi nagrody!

Już teraz zachęcamy do bacznego przyjrzenia się swoim wykładowcom, by w przyszłorocznym głosowaniu szybko wskazać swoich faworytów.

Wykład "Analiza kanoniczna dla danych funkcjonalnych"


W dniu 18 października 2017 roku o godz. 17.30 w sali A1-33 odbędzie się pierwszy w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział.

Wykład na temat: "Analiza kanoniczna dla danych funkcjonalnych”, wygłosi prof. UAM dr hab. Waldemar Wołyński.

Plan pierwszych zjazdów dla studiów niestacjonarnych

Zapraszamy do zapoznania się z planem pierwszych zjazdów na studiach niestacjonarnych. Wkrótce zostanie opublikowany pełen plan zajęć.

Spotkanie organizacyjne w Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych

Wszystkich studentów korzystających z lektoratów języka angielskiego w Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące ustalenia harmonogramu zajęć lektoratowych w semestrze zimowym 2017. Odbędzie się ono w czwartek 5 października o godz. 18:00 w Collegium Chemicum, ul. Grunwaldzka 6, sala nr 024. Studenci proszeni są o przyniesienie swoich planów.

Więcej informacji o lektoratach dostępnych jest pod tym linkiem.

Zajęcia z matematyki po angielsku

Wraz z rozpoczęciem nowego semestru rusza na naszym Wydziale kolejna edycja zajęć z matematyki po angielsku. Program ułożony jest w ten sposób, aby można było ukończyć studia magisterskie ucząc się wyłącznie w tym języku. Można oczywiście wybrać tylko jeden lub dwa przedmioty. Zajęcia po angielsku to między innymi świetne przygotowanie do pisania pracy magisterskiej, większość literatury matematycznej jest właśnie w tym języku.

Informacja o zajęciach po angielsku może znaleźć się w suplemencie do dyplomu. Syllabusy przedmiotów znajdują się na stronie AMU-PIE http://amupie.e-msi.pl/. Informacji udziela dr hab. Michał Jasiczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31