Login

Organizacja zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020 r.

 1. Budynek Wydziału Matematyki i Informatyki w semestrze zimowym 2020 będzie w pełni otwarty dla pracowników.
 2. Regulaminy korzystania z laboratoriów komputerowych, biblioteki wydziałowej i innych zasobów wydziału przez studentów zostaną wkrótce udostępnione.
 3. W semestrze zimowym 2020 na Wydziale Matematyki i Informatyki zajęcia odbywać się będą zdalnie, z wyjątkiem następujących przedmiotów na kierunku Nauczanie matematyki i informatyki:
  • Szkolenia Akademia LEGO Education (będą zblokowane pod koniec semestru)
  • Praktyka hospitacyjna z informatyki (I stopień)
  • Praktyka hospitacyjna z matematyki (I stopień)
  • Praktyka hospitacyjno-uczestnicząca z matematyki (II stopień)
  • Praktyka hospitacyjno-uczestnicząca z informatyki (II stopień)
  • Praktyka hospitacyjna z informatyki (zaległość z poprzedniego semestru)
  • Praktyka hospitacyjna z matematyki (zaległość z poprzedniego semestru)
 4. Zajęcia zdalne mogą odbywać się jedynie za pomocą platform MS Teams i Moodle.
 5. Materiały e-learningowe i szkolenia w formie webinarów dotyczące tych platform będą dostępne zarówno dla studentów, jak i pracowników. Zagwarantowane będzie również wsparcie przy przechodzeniu z innych platform na MS Teams i Moodle'a.
 6. Zajęcia kontaktowe i zdalne dla danej grupy studentów nie mogą odbywać się tego samego dnia.
 7. Zaliczenia i egzaminy, za każdorazową zgodą dziekana uzależnioną od sytuacji epidemicznej, będą mogły odbywać się w formie kontaktowej. Przypominamy, że forma zaliczenia i egzaminu powinna być ustalona ze studentami na początku semestru.

Egzamin certyfikacyjny z języka obcego w dniu 29 września 2020

Studium Językowe UAM informuje, że w dniu 29 września 2020 r. odbędzie się egzamin certyfikacyjny z języka obcego na poziomie B2, który dedykowany jest m.in. studentom naszego Wydziału, którzy zaliczyli lektorat na poziomie B2.2. w semestrze letnim 2020SL (mają wpisaną ocenę w systemie USOS).  

Egzamin dedykowany jest także studentom III roku, którzy nie zaliczyli egzaminu certyfikacyjnego we wcześniejszych terminach. Student zobowiązany jest skontaktować się ze Studium Językowym UAM w celu nadania kolejnego żetonu. Wymagane jest przesłanie/dostarczenie zgody na warunkowe zaliczenie przedmiotu. 

Rejestracja na egzamin odbędzie się na platformie ul.amu.edu.pl. w terminie od 17 września 2020 r. do 23 września 2020 r. (logowanie odbywa się w identyczny sposób, jak logowanie do studenckiego konta w systemie USOSweb). Podczas rejestracji na egzamin proszę zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia egzaminu.

Więcej informacji na stronie Studium Językowego UAM.

Wybory kandydatów na prodziekanów

Rada naukowa dyscypliny w poszerzonym składzie w celu wskazania kandydata na dziekana oraz prodziekanów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM na posiedzeniu (odbywającym się w trybie zdalnym na platformie MS Teams) w dniu 16 września 2020 roku wskazała jako kandydatów na prodziekanów na kadencję 2020–2024 następujące osoby:

 • prof. dr hab. Tomasz Schoen – prodziekan ds. nauki,
 • prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki – prodziekan ds. grantów,
 • dr Edyta Juskowiak – prodziekan ds. kształcenia.

Kandydatury te zostały przedstawione JM Pani Rektor UAM do akceptacji.

E-obiegówka w Bibliotece WMiI

Usługa jest adresowana do pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Matematyki i Informatyki. W celu podbicia karty obiegowej należy: pobrać i wydrukować kartę obiegową, wypełnić i przesłać skan na adres biblioteki WMiI Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podbita karta obiegowa zostanie przekazana czytelnikowi, który będzie musiał skontaktować się z Biurem Obsługi Studenta WMiI. Podbicie eObiegówki jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy czytelnik zwrócił wszystkie wypożyczone książki w Bibliotece Uniwersyteckiej, bibliotekach wydziałowych oraz uregulował wszelkie zaległości finansowe.

Powołanie Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki

Jej Magnificencja Pani Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska pismem z dnia 9 września br. powołała prof. UAM dr hab. Krzysztofa Dyczkowskiego na funkcję dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki na kadencję 2020-2024. Serdecznie gratulujemy!

Wybory kandydata na Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Rada naukowa dyscypliny w poszerzonym składzie w celu wskazania kandydata na dziekana oraz prodziekanów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM na posiedzeniu (odbywającym się w trybie zdalnym na platformie MS Teams) w dniu 8 września 2020 roku wskazała jako kandydata na dziekana na kadencję 2020–2024 prof. UAM dra hab. Krzysztofa Dyczkowskiego. Kandydat uzyskał w głosowaniu tajnym bezwzględną większość głosów, tzn. 65 głosów spośród 96 głosów ważnych, czyli 67,7 procent. Kandydatura została przedstawiona JM Pani Rektor UAM do akceptacji.

Egzamin certyfikacyjny poprawkowy z języka obcego na poziomie B2

Studium Językowe UAM informuje, że w dniu 03 września 2020 r. godz.10.00 odbędzie się egzamin certyfikacyjny poprawkowy z języka obcego na poziomie B2, który dedykowany jest studentom III roku studiów stacjonarnych I stopnia.

Rejestracja na egzamin odbędzie się na platformie ul.amu.edu.pl. w terminie od 20 sierpnia 2020 r. do 26 sierpnia 2020 r.

Więcej szczegółów w dokumencie Studium Językowego UAM.

Bezpłatne wyjazdy szkoleniowo-integracyjne dla nowych studentów

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne wyjazdy szkoleniowo-integracyjne dla nowych studentów w wieku 18-19 lat!

W terminie 7-13 września odbywa się Obóz Zerowy UAM&UEP. Obóz skierowany jest do osób, które planują studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza lub Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Natomiast w terminie 14-20 września odbywa się Poznańska Akademia Liderów. Na ten wyjazd zapraszamy osoby, które wiążą swoją przyszłość z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Ekonomicznym, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Przyrodniczym lub Akademią Wychowania Fizycznego.

Udział w każdym z tych wyjazdów jest BEZPŁATNY, z zastrzeżeniem, że ta sama osoba nie może pojechać na oba wyjazdy.

Zarówno Obóz Zerowy jak i Poznańska Akademia Liderów będą odbywały się w Dymaczewie Nowym. Ze względu na panującą sytuację zapewniamy odpowiednie warunki i bezpieczeństwo (maksymalnie 2 osobowe pokoje, przestronne sale szkoleniowe, ograniczona liczebność grup).

Uczestnicy wyjazdów w cenie 0zł mają zagwarantowane:

 • transport,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie,
 • szkolenia oraz warsztaty,
 • zabawy integracyjne,
 • zestaw gadżetów
 • materiały szkoleniowe.

Wyjazdy są realizowane w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z konkursu na 3. Misję Uczelni, ze środków Unii Europejskiej, prowadzone przez Fundację Jeden Uniwersytet.

Szczegóły:

1. Poznańska Akademia Liderów http://liderzy.1uniwersytet.pl/ oraz strona na Facebooku https://www.facebook.com/PoznanskaAkademiaLiderow/

2. Obóz Zerowy UAM https://www.facebook.com/obozzerowyUAM/

11 edycja badania jakości kształcenia

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji badania jakości kształcenia na naszym Uniwersytecie. W tym roku ankiety będą dostępne do 15 września 2020 r.

Celem badania jest systematyczna diagnoza mocnych i słabych stron prowadzonej przez nas dydaktyki i podejmowanie na tej podstawie działań na rzecz jej doskonalenia.

Anonimowa ankieta jest dostępna po zalogowaniu do systemu USOSweb lub Ankieter.

Weź udział w "Studenckim Letnim Wyzwaniu z Google Cloud" w sierpniu

Wszystkich studentów zainteresowanych tematem technologii Google oraz nabywaniem cennych dla swojej przyszłej kariery umiejętności zapraszamy na "Studenckie Letnie Wyzwanie z Google Cloud".

Można otrzymać miesiąc bezpłatnego dostępu do platformy edukacyjnej Qwiklabs, aby rozwijać swoje umiejętności w trzech różnych obszarach: Cloud Infrastructure, Cloud-Native Application Development lub też Big Data & Machine Learning. W Wyzwaniu, oprócz wiedzy o nowych technologiach można zdobyć też fajny swag oraz zdobyć badge/ odznaki na Qwiklabs. Więcej szczegółów znajduje się na tej stronie.

 • Kiedy? Program rozpoczyna się 3 sierpnia - a quest (jeden lub więcej) należy ukończyć do 31 sierpnia.
 • Kto? Każdy student, który interesuje się technologiami Cloud, może dołączyć do Wyzwania.
 • Jak się przyłączyć? Zgłoś się tutaj do 1 sierpnia.

Ponadto, powstała inicjatywa: GDG Cloud Poznań. Ideą jest stworzyć miejsce do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze chmury (głównie GCP ale nie tylko). Zapraszamy do dołączenia!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30