Login

Nauczanie zdalne

Napływające zarządzenia i komunikaty odnośnie kształcenia zdalnego zostały zamieszczone na stronie Nauczanie zdalne. Znajdują się tam również linki do porad dotyczących korzystania z Panelu Dydaktycznego oraz MS Teams.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku. 

Komunikat ws. konsultacji psychologicznego konsultanta ds. procesu studiowania w formie zdalnej

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 istnieje możliwość odbycia konsultacji z Psychologicznym konsultantem ds. procesu studiowania wyłącznie w formie zdalnej: za pośrednictwem platformy Skype lub telefonicznie. By umówić się na konsultacje, należy wcześniej zgłosić się w godz. 9:30-13:30 (poniedziałek-piątek) do Pana
Szymona Hejmanowskiego (Psychologiczny konsultant ds. procesu studiowania, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 730 591 791). Pan Hejmanowski ustali z Państwem dogodne terminy i godziny konsultacji.

Kierunek Nauczanie Matematyki i Informatyki z certyfikatem "Studia z Przyszłością" i Laurem Innowacji

Miło nam poinformować, że kierunkowi Nauczanie Matematyki i Informatyki prowadzonemu na naszym Wydziale został przyznany certyfikat akredytacyjny w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”. Również jako jedyny kierunek na naszej uczelni otrzymał Laur Innowacji. 

Konkurs "Studia z Przyszłością" służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków/ programów studiów na polskich uczelniach.

Akredytowane kierunki studiów oceniane były m.in. pod względem: dostosowania do wyzwań rynku pracy, oryginalnych treści i efektów uczenia się oraz wykorzystania nowoczesnych metod dydaktycznych.

Nagroda za najlepszy projekt z zakresu informatyzacji państwa

W dniu 29 stycznia studenci naszego Wydziału, Bartosz Chyży i Michał Jankun, wraz z opiekunem, drem Rafałem Witkowskim, odebrali w Ministerstwie Cyfryzacji nagrodę za najlepszy projekt z zakresu informatyzacji państwa w ogólnopolskim konkursie
„Forum Młodych Mistrzów - Ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa”. Projekt przedstawiony przez studentów to MealHint, czyli aplikacja do optymalizacji kosztów wyżywienia. Serdecznie gratulujemy! 

Rejestracja w systemie USOS dla studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia na lektoraty z języków obcych specjalistycznych

Studium Językowe UAM informuje, że z dniem 19 lutego 2020 r. od godz. 9.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego specjalistycznego na semestr letni 2019/2020 dla studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich i trwać będzie do 8 marca 2020 r. do godz. 24.00.

Rejestracja żetonowa rozpocznie się w następujących godzinach: Wydział Matematyki i Informatyki – 10.30.

Studenci I roku II stopnia studiów stacjonarnych otrzymują żeton na język specjalistyczny LEK-SPEC-B2 i zapisują się na wybrany język oferowany na danym Wydziale. Lektorat z języka specjalistycznego realizowany jest na poziomie B2+ (kontynuacja lektoratu ze studiów I stopnia).

Szczegółowe informacje odnośnie zasad uczęszczania na lektorat w Studium Językowym UAM dostępne są na stronie internetowej sj.amu.edu.pl.

Rejestracja w systemie USOS dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia na lektoraty z języków obcych na semestr letni 2019/2020

Studium Językowe UAM informuje, że z dniem 18 lutego 2020 r. od godz. 9.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego dla studentów I oraz II roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i trwać będzie do 8 marca 2020 r. do godz. 24.00.

Rejestracja żetonowa rozpocznie się w następujących godzinach: Wydział Matematyki i Informatyki - 12.00.

Terminy zajęć będą dostępne na stronie ul.amu.edu.pl najpóźniej w dniu 17 lutego 2020 r.

Studenci I roku na podstawie wykonanego testu poziomującego otrzymują żeton z danego języka na odpowiedni poziom zaawansowania. Student, który nie wykonał testu poziomującego nie otrzyma żetonu.

Studenci II roku  otrzymują żeton według poniższego schematu:

  • student, który w semestrze zimowym 2019/2020 zaliczył lektorat na poziomie B1, w semestrze letnim 2019/2020 otrzyma żeton na poziom B21.
  • student, który w semestrze zimowym 2019/2020 zaliczył lektorat na poziomie B21, w semestrze letnim 2019/2020 otrzyma żeton na poziom B22.
  • student, który w semestrze zimowym 2019/2020 zaliczył lektorat na poziomie B22 zakończył lektorat ogólnojęzykowy i otrzymuje żeton na egzamin certyfikacyjny.

Żeton zostanie nadany jeśli student ma zaliczony lektorat w semestrze zimowym (wpisaną ocenę do systemu USOS)

Szczegółowe informacje odnośnie zasad uczęszczania na lektorat w Studium Językowym UAM dostępne są na stronie internetowej sj.amu.edu.pl.

Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki

Miło nam poinformować, że w konkursie im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2019 - została nagrodzona absolwentka naszego Wydziału. Amanda Weronika Lewandowska z pracą magisterską pt. "Matura rozszerzona z matematyki - analiza jakościowa wybranych rozwiązań zadań" otrzymała III nagrodę. Promotorem pracy była dr Edyta Juskowiak. Serdecznie gratulujemy!

Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2

Studium Językowe UAM informuje, że w sesji zimowej 2019/2020 zostały wyznaczone dwa terminy egzaminu certyfikacyjnego z języków nowożytnych na poziomie B2.

  • 5 lutego 2020 r. (środa) godz. 10.00 - 12.30. Rejestracja żetonowa na powyższy termin rozpocznie się od 29 stycznia 2020 r. godz. 9.00 i trwać będzie do 3 lutego 2020 r. godz. 24.00.

  • 14 lutego 2020 r. (piątek) godz. 10.00 – 12.30 (jest to termin poprawkowy). Rejestracja żetonowa na powyższy termin rozpocznie się od 10 lutego 2020 r. godz. 9.00 i trwać będzie do 12 lutego 2020 r. godz. 24.00.

Rejestracja dostępna będzie na platformie ul.amu.edu.pl. (logowanie odbywa się w identyczny sposób jak logowanie do studenckiego konta w systemie USOSweb).

Podczas rejestracji na egzamin proszę zwrócić uwagę na miejsce egzaminu. Na egzamin należy pojawić się ok. 30 minut przed jego rozpoczęciem i zabrać ze sobą dowód osobisty oraz legitymację studencką.

Egzamin przeprowadzany jest dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy zaliczyli lektorat z języka nowożytnego na poziomie B2.2.

Więcej informacji na temat egzaminu można znaleźć na stronie Studium Językowego UAM.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30