Login

Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki

Miło nam poinformować, że w konkursie im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2018 - zostały nagrodzone studentki naszego Wydziału. Agata Polowczyk z pracą magisterską pt. "Matematyka w szkole zawodowej" otrzymała III nagrodę, natomiast Magdalena Cieślak z pracą licencjacką pt. "Ozoboty - Roboty edukacyjne, jako współczesna propozycja prowokowania aktywności uczniowskiej w ramach zajęć dodatkowych" otrzymała wyróżnienie. Promotorem obu prac była dr Edyta Juskowiak. Serdecznie gratulujemy!

Dziekanat nieczynny - 2 i 4 maja

Informujemy, że 2 maja (czwartek) oraz 4 maja (sobota) dziekanat studencki będzie nieczynny.

Zostań Ambasadorem Biura Karier podczas targów pracy "Kariera na Językach"

Skorzystaj z doskonałej okazji do zdobycia cennego doświadczenia, poznania ciekawych ludzi (także ze świata biznesu), sprawdzenia się w wielu rolach, wypróbowania swojego potencjału i realizacji różnorodnych zadań w inspirującym środowisku i miłej atmosferze. Współpraca  zaczyna się tuż po ""Majówce" (na tym etapie gwarantujemy elastyczność), a kulminacyjny punkt osiąga 15 maja  w czasie "Kariery na Językach" (tutaj obecność oczywiście obowiązkowa).

Nie możemy się już doczekać, aż dołączysz do naszego zespołu! Nie czekaj - zgłoś się! www.tinyurl.com/KnJ2019-ambasador

Masz pytania? Napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 618292495.

III Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym programem konferencji.

Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Trudne sytuacje i kryzysy psychiczne wśród studentów – kwestionariusz

Droga Studentko, Drogi Studencie,

zapraszamy Cię do udziału w bardzo ważnym projekcie i wypełnienia ankiety dotyczącej trudnych sytuacji i kryzysów psychicznych, jakich doświadczają studenci w trakcie studiów. Badanie jest realizowane w ramach międzynarodowego projektu SOS Digital – Support to Students in Distress. Będziesz potrzebować mniej niż 10 minut na wypełnienie całego kwestionariusza.

Celem projektu jest stworzenie kompleksowej platformy internetowej ‘SOS Digital’, na której studenci uczelni mają uzyskać potrzebne im wsparcie w stanach kryzysów psychicznych i trudnych sytuacji życiowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu.

Twoje doświadczenia są bardzo ważne – dzieląc się nimi możesz pomóc bardzo wielu osobom!

W razie wątpliwości bądź chęci uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: Anną Rutz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 20 55.

Jednocześnie prosimy o przekazanie naszej prośby jednej osobie - dzięki temu możemy wspólnymi siłami podwoić liczbę odpowiedzi.

Konkurs dla studentów na spot/film wraz z hasłem promującym działania przeciw marnotrawieniu żywności.

Mając na względzie propagowanie idei ograniczania marnotrawienia żywności i podejmowanie konkretnych działań zmniejszających to zjawisko oraz w związku z realizacją Planu Działań w ramach projektu EcoWaste4Food, Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza wszystkich studentów uczelni wyższych mających swoją siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego do udziału w Konkursie na spot/film wraz z hasłem promującym.

Konkurs ten organizowany jest w ramach Wielkopolskiego Tygodnia Przeciwdziałania Marnowaniu Żywności, a jego celem jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej studentów, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie żywności, jej marnowania, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla środowiska wynikające ze złych zachowań, a także rozwijanie zainteresowań związanych z regionalną żywnością wysokiej jakości oraz wzrost świadomości odnośnie czynników wpływających na decyzje zakupowe konsumentów.

Kapituła Konkursu dokona wyboru najlepszych prac przyznając tym samym I, II i III miejsce. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody finansowe.

Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca 2019 r. Więcej informacji na stronie.

Warsztaty z Santander Universidades

Dnia 2 kwietnia 2019 r. na naszym Wydziale odbyły się warsztaty LEGO, zorganizowane przez Santander Universidades. Studenci mogli poznać metodologię zarządzania Agile podczas wyjątkowego zadania, jakim było zbudowanie przez nich miasta z klocków i wszystkich innych dostępnych materiałów. Uczestnicy docenili możliwość działania w tej innowacyjnej metodzie i to jak efektywniej mogli wykonać projekt. Z kolei Agile Coach’e byli pod wrażeniem zaangażowania i kreatywności grupy.

Hackathon BrainCode 2019

Jeżeli liczysz na 24h programowania w gronie zaangażowanych ludzi z głowami pełnymi pomysłów, chcesz dać upust swojej kreatywności w pracy zespołowej a jednocześnie zawalczyć o nagrody i miejsce w programie stażowym - to już dziś zarejestruj się na Hackathon BrainCode 2019 organizowany przez Allegro! 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie AllegroTech.

Zapisy trwają do 31.03.2019 r. lub do wyczerpania miejsc.

Wiosenny Turniej w Go

Już w ten weekend (30-31 marca) zapraszamy na Wiosenny Turniej Go na naszym wydziale.
 
Zapraszamy, aż na 3 turnieje:
  • - Turniej Atari Go na 9x9
  • - Turniej Go na 13x13
  • - Turniej Główny na 19x19
Rejestracja i informacje odnośnie Turnieju Głównego
 

Konkurs na stypendium naukowe

Koordynator projektu ,,Simulation and Data Driven Ecosystems” finansowanego w ramach Collaborative Reserch Agreement UAM-KAUST ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studentów co najmniej 4 roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów magisterskich na UAM i doktorantów na UAM, którzy spełniają określone warunki wymienione w regulaminie.

Zgłoszenia oraz CV proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z kopią na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31