Login

IDEAMU! Wasze pomysły dla UAM i społeczeństwa

Z inicjatywy Rektora UAM ogłaszamy pierwszą edycję konkursu IDEAMU, którego celem jest rozwój zielonych i społecznych innowacji oraz wzmacnianie trwałych relacji pomiędzy UAM a otoczeniem.

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów naszej uczelni pracujących indywidualnie bądź w zespołach. Oczekujemy niekonwencjonalnych i kreatywnych rozwiązań, które będą zmieniały nasze Kampusy i budowały nowe formy współpracy z mieszkańcami miasta Poznania. Chcemy rozwijać Zielony UAM, wzmacniać Uniwersytet Zaangażowany i jeszcze bliżej współpracować z naszymi społecznymi i gospodarczymi partnerami.

Zachęcamy do interdyscyplinarnej współpracy przekraczającej mury wydziałów! W ramach konkursu przyznane zostaną nagrody.

Termin nadsyłania prac na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. rozpocznie się w dniu 05.03.2018 r. i minie dnia 15.04.2018 r. Konkurs koordynuje Gabinet Rektora UAM. Szczegółowe zasady udziału w konkursie znajdują się w załączonym regulaminie.

II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zaprosiliśmy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

W załączeniu znajduje się program konferencji.

Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!”

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!” to największe matematyczne wydarzenie przeznaczone dla studentów i doktorantów z całego kraju, organizowane przez matematyczne koła naukowe działające przy Politechnice Wrocławskiej. Obok młodych matematyków, prezentujących swoje wyniki badań, na konferencji pojawi się również wielu specjalistów i przedstawicieli wiodących na rynku firm, takich jak McKinsey & Company oraz Aviva. Organizatorzy, oprócz prawdziwej matematycznej uczty, zapewniają także dobrą zabawę - m.in. poprzez loterię łamigłówek czy wieczorną integrację. Na „OMatKo!!!” możesz zachwycić wszystkich teoretycznym lub praktycznym obliczem matematyki, wygrywając przy tym atrakcyjne nagrody - wystarczy, że wygłosisz referat albo stworzysz matematyczny plakat. Jeśli masz głowę pełną matematycznych pomysłów albo chcesz spędzić niezapomniany weekend w towarzystwie „królowej nauk”, to zapraszamy do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej w dniach 13-15 kwietnia 2018 r.

Więcej informacji oraz formularz zapisowy (zarówno dla słuchaczy, jak i referentów) znajduje się na stronie omatko.im.pwr.wroc.pl bądź na portalu Facebook – Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów. Nie zwlekaj!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

III Forum Pełnomocników ds. studentów z niepełnosprawnościami

Tegoroczną edycję Forum pragniemy poświęcić tematowi ważnemu dla całej społeczności akademickiej: „Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym”. Aby przybliżyć tematykę Forum szerszemu środowisku akademickiemu, w tym roku obrady będą dostępne dla wolnych słuchaczy. Zapraszamy w środę 21 marca na Wydział Historyczny na wykład „Wsparcie  w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”.

Więcej szczegółów i rejestracja dostępne pod adresem:  III Forum Pełnomocników ds. studentów z niepełnosprawnościami.

Terminy zjazdów na semestr letni

Informujemy, że terminy zjazdów w semestrze letnim 2018 r. dla studentów niestacjonarnych poszczególnych kierunków znajdują się w PLIKU.

Nabór Wolontariuszy na Wielkie Grillowanie UAM 2018

Wielkie Grillowanie UAM 2018 zbliża się wielkimi krokami. Są to dwa dni świetnej zabawy, genialnych koncertów i wyjątkowej atmosfery jaka towarzyszy temu tworzonemu przez studentów wydarzeniu. Wy też możecie zaangażować się w organizację jednego z największych festiwali muzycznych w Wielkopolsce! Już teraz trwa nabór wolontariuszy, którzy mogą dołączać do teamów takich jak: Straż Studencka, Animacja, Info, Sponsoring, VIP, Promocja czy Teren.

Na każdego wolontariusza czeka, przede wszystkim piękna przygoda, nowe znajomości, satysfakcja z wykonywanej pracy, a do tego koszulka festiwalowa, gadżety, zaproszenie VIP, a nawet referencje zawodowe!

Opisy Teamów i formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj => http://bit.ly/2HEixgo. Na wasze zgłoszenia czekamy do 10.03.2018!

Rejestracja dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia na lektoraty z języka angielskiego i języka obcego specjalistycznego na semestr letni 2017/2018

Szkoła Językowa UAM informuje, że z dniem 8 lutego 2018 r. od godz. 12.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego dla studentów I oraz II roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia Wydziału Matematyki i Informatyki i trwać będzie do 4 marca 2018 r. do godz. 24.00.

Natomiast z dniem 6 lutego 2018 r. od godz. 10.30 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego specjalistycznego na semestr letni 2017/2018 dla studentów I roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia  Wydziału Matematyki i Informatyki i również będzie trwać do 4 marca 2018 r. do godz. 24.00.

Terminy zajęć będą dostępne na stronie ul.amu.edu.pl w dniu 7 lutego 2018 r.  Szczegółowe informacje odnośnie zasad uczęszczania na lektorat w Szkole Językowej UAM dostępne są na stronie internetowej sj.amu.edu.pl.

Dodatkowe informacje o rejestracji na lektoraty z języka angielskiego.

Dodatkowe informacje o rejestracji na lektoraty z języka obcego specjalistycznego.

Wykład z tematyki Big Data

Wszystkich zainteresowanych tematyką Big Data serdecznie zapraszamy na wykład, który wygłosi Olaf Piotrowski, Chief Data Officer w Allegro

Temat wykładu: Czy można zarządzać jeziorem danych? Jak świat Big Data zmienia sposób pracy z danymi.

Wykład odbędzie się w sobotę, 3 marca, o godz. 9:00 w sali Rady Wydziału (A1-33). Po wykładzie zapraszamy na kawę i dyskusję.

Slajdy z wykładu: Czy można zarządzać jeziorem danych – Slajdy
Literatura: Czy można zarządzać jeziorem danych – Literatura
Nagranie z wykładu:  https://youtu.be/u378cOIac_I 

Drugi nabór na studia II stopnia z Informatyki

Informujemy, że od 19 lutego trwa drugi nabór na studia II stopnia (1,5 roczne) z Informatyki. Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2018 r.. Dokumenty będzie można składać do 1 marca 2018 r., a egzaminy wstępne rozpoczną się 2 marca 2018 r.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31