Dziekanat nieczynny w soboty

Informujemy, że od początku lipca do końca września dziekanat studencki będzie nieczynny w soboty.

Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2 z języków obcych

Szkoła Językowa UAM informuje, że w sesji letniej 2018/2019 zostały wyznaczone dwa terminy egzaminu certyfikacyjnego z języków nowożytnych na poziomie B2.

• 27 czerwca 2019 r. (czwartek) godz. 14.00 - 16.30
  • 5 września 2019 r. (czwartek) godz. 14.00 – 16.30 (jest to termin poprawkowy)

Rejestracja żetonowa odbędzie się na stronie ul.amu.edu.pl. Podczas rejestracji prosimy zwrócić uwagę na miejsce egzaminu.

Na I termin (27 czerwca 2019 r.) egzaminu certyfikacyjnego rejestracja odbędzie się w okresie: od 19 czerwca 2019 r. godz. 9.00 do 25 czerwca 2019 r. do godz. 23.59.

Na egzamin należy pojawić się ok. 30 minut przed jego rozpoczęciem i zabrać ze sobą legitymację studencką. UWAGA: Osoby, które nie dokonają rejestracji żetonowej na egzamin w określonym terminie przez SJ UAM nie będą dopuszczone do egzaminu.

Żetony będą nadawane systematycznie w trakcie trwania rejestracji (po wpisaniu oceny do systemu USOS przez lektora).

Akcja "Liczymy ankiety"

Badanie Jakości Kształcenia to coroczna akcja mająca na celu pozyskanie od studentów informacji zwrotnej o funkcjonowaniu wydziałów. Biorąc w nim udział walczymy o nagrodę pieniężną dla naszego Wydziału!

Anonimowa ankieta dostępna jest dla wszystkich studentów w systemie USOS.

XXVII Uroczysty Wykład im. Władysława Orlicza

Zapraszamy na XXVII Uroczysty Wykład im. Władysława Orlicza, który odbędzie się 13 czerwca 2019 roku o godz. 11:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału. Prelegentami będą prof. dr hab. Henryk Iwaniec (Reugters University, NJ) i prof. dr hab. Tadeusz Iwaniec (Syracuse University, NY). Tytuły ich wystąpień to "Problems of equidistribution in arithmetic" oraz "Monotone Hopf-harmonics". Streszczenia wystąpień można znaleźć na naszej stronie w sekcji poświęconej Wykładom im. Władysława Orlicza.

Dziekanat nieczynny 8 czerwca 2019 r.

Informujemy, że w sobotę, 8 czerwca br. dziekanat będzie zamknięty.

Konkursy Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego w Jubileuszowym Roku Matematyki ogłosił trzy konkursy:

1. Konkurs im. Witolda Wilkosza na najlepszą pracę studencką popularyzującą matematykę.
  2. Konkurs "Matematyka inspiracją sztuki" w zakresie malarstwa, rzeźby i grafiki artystycznej
  3. Konkurs "Matematyka mi w duszy gra" na najlepszą piosenkę w języku polskim związaną z matematyką

Zgłoszenia na te konkursy można przesyłać do 30 czerwca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jak co roku otworzono także kolejną edycję Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - przesyłanie prac do 30 września 2019 r. Zachęcamy do udziału!

Tydzień Międzykulturowy 2019

Przed nami już piąta edycja Tygodnia Międzykulturowego, który odbędzie się w dniach 3 - 10 czerwca 2019 r. w Poznaniu. Inicjatywy w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać podróżnicze pasje innych ludzi oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Inicjatorami wydarzenia są Biuro Karier UAM oraz Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej (działające przy Zakładzie Pedeutologii na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM). Pozostali organizatorzy to: LLL and International Education Office na Politechnice Poznańskiej, Migrant Info Point, CIM Horyzonty, Fundacja Anioły Edukacji, Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia oraz na profilu i wydarzeniu na portalu Facebook. Udział we wszystkich inicjatywach jest bezpłatny.

Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki

Miło nam poinformować, że w konkursie im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2018 - zostały nagrodzone studentki naszego Wydziału. Agata Polowczyk z pracą magisterską pt. "Matematyka w szkole zawodowej" otrzymała III nagrodę, natomiast Magdalena Cieślak z pracą licencjacką pt. "Ozoboty - Roboty edukacyjne, jako współczesna propozycja prowokowania aktywności uczniowskiej w ramach zajęć dodatkowych" otrzymała wyróżnienie. Promotorem obu prac była dr Edyta Juskowiak. Serdecznie gratulujemy!

Dziekanat nieczynny - 2 i 4 maja

Informujemy, że 2 maja (czwartek) oraz 4 maja (sobota) dziekanat studencki będzie nieczynny.

Zostań Ambasadorem Biura Karier podczas targów pracy "Kariera na Językach"

Skorzystaj z doskonałej okazji do zdobycia cennego doświadczenia, poznania ciekawych ludzi (także ze świata biznesu), sprawdzenia się w wielu rolach, wypróbowania swojego potencjału i realizacji różnorodnych zadań w inspirującym środowisku i miłej atmosferze. Współpraca  zaczyna się tuż po ""Majówce" (na tym etapie gwarantujemy elastyczność), a kulminacyjny punkt osiąga 15 maja  w czasie "Kariery na Językach" (tutaj obecność oczywiście obowiązkowa).

Nie możemy się już doczekać, aż dołączysz do naszego zespołu! Nie czekaj - zgłoś się! www.tinyurl.com/KnJ2019-ambasador

Masz pytania? Napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 618292495.