Login

Dziekanat studencki nieczynny w soboty

Informujemy, że od początku lipca do końca września dziekanat studencki będzie nieczynny w soboty.

Warsztaty "Nauczanie informatyki na różnych etapach edukacyjnych"

11 czerwca 2018 roku odbyły się na naszym Wydziale warsztaty dedykowane nauczycielom, które poprowadziła Pani Alina Gościniak - nauczycielka informatyki, techniki oraz technologii informacyjnej.

Celem warsztatów było omówienie zagadnień związanych ze zmianami w podstawie programowej, przykładów dobrych praktyk w realizacji zajęć oraz warsztatu pracy nauczyciela informatyki i oceny jakości pracy szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia.

Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2 z języków obcych

Szkoła Językowa UAM informuje, że w sesji letniej 2017/2018 zostały wyznaczone dwa terminy egzaminu certyfikacyjnego z języków nowożytnych na poziomie B2:

27 czerwca 2018 r. (środa) godz. 14:00 - 16:30
6 września 2018 r. (czwartek) godz. 14:00 – 16:30 (jest to termin poprawkowy)

Rejestracja żetonowa odbędzie się na stronie ul.amu.edu.pl

Egzamin certyfikacyjny dotyczy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Akcja "Liczymy ankiety"

Badanie Jakości Kształcenia to coroczna akcja mająca na celu pozyskanie od studentów informacji zwrotnej o funkcjonowaniu wydziałów. Biorąc w nim udział walczymy o nagrodę pieniężną dla naszego Wydziału!

Anonimowa ankieta dostępna jest dla wszystkich studentów w systemie USOS.

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z CBA

Myślisz o pracy w służbach specjalnych? Chciałbyś dołączyć do elitarnej jednostki walczącej z korupcją w Państwie? Szukasz zatrudnienia w stabilnej instytucji państwowej? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania i zadań Centralnego Biura antykorupcyjnego? Przyjdź na spotkanie z funkcjonariuszami CBA i dowiedz się więcej o działalności Biura na rzecz bezpieczeństwa Państwa Polskiego, procedurze rekrutacyjnej oraz możliwych ścieżkach kariery.

Spotkanie otwarte, adresowane jest do wszystkich zainteresowanych pracą/służbą w CBA, a w szczególności do absolwentów oraz studentów ostatnich lat pierwszego i drugiego stopnia. Osoby zainteresowane zachęcamy do przyniesienia cv!

7 CZERWCA 2018 w godz. 11.00 - 13.00 ds. Jowita sala 117 (ul. Zwierzyniecka 7c, Poznań). Zapraszamy!

Nauczanie informatyki na różnych etapach edukacyjnych - warsztat nauczyciela

Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku akademickim warsztatach dla nauczycieli, zatytułowanych "Nauczanie informatyki na różnych etapach edukacyjnych - warsztat nauczyciela", które poprowadzi Pani Alina Gościniak - nauczycielka informatyki, techniki oraz technologii informacyjnej.

Pani Alina Gościniak pracuje w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ponadto jest:

  • Stypendystką Fundacji im. Jana Łukasiewicza (stypendia dla nauczycieli przyczyniających się do sukcesów polskiej informatyki).
  • Współautorką zbioru zadań maturalnych z informatyki.
  • Autorką opracowania innowacji pedagogicznej Informatycznej Klasy Akademickiej (IKA).
  • Egzaminatorem maturalnym z informatyki.
  • Celem warsztatów będzie omówienie zagadnień związanych ze zmianami w podstawie programowej, przykładów dobrych praktyk w realizacji zajęć oraz warsztatu pracy nauczyciela informatyki i oceny jakości pracy szkoły.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11.06.2018 roku, w godz. 16.30 - 19.00 Sala D1. Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony https://rejestracja.matematyka.poznan.pl/pfm/wydarzenia/wydarzenia/szczegoly/89.

Warsztaty dla nauczycieli w 2018 roku są współfinansowane przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA

Kolejny wykład ze statystyki

W dniu 13 czerwca 2018 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33 odbędzie się kolejny w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat "Wyzwania dla zastosowań odpornej funkcjonalnej analizy danych w ekonomii" wygłosi prof. dr hab. Daniel Kosiorowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Pokazowe warsztaty z zakresu projektowania edukacyjnego

29 maja br. (wtorek) oraz 6 czerwca br. (środa) w godz. 15:30 - 17:30 odbędą się warsztaty pokazowe z zakresu projektowania edukacyjnego.

W programie spotkań przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Spotkania skierowane są do studentów wszystkich kierunków i specjalności bez względu na rok studiów.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, kierunek i rok studiów, nr telefonu) należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 maja br. (w przypadku chęci udziału w warsztatach w dniu 29 maja br.) oraz do 5 czerwca br. (w przypadku chęci udziału w warsztatach w dniu 6 czerwca br.).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy zajęć otrzymają zaświadczenie o udziale w warsztatach. Spotkania będą miały miejsce w Laboratorium Szkoły Przyszłości (ul. Zwierzyniecka 20, www.edulab.pcss.pl).

Szkoła Letnia dla „Best Studentów” BESTStudentCAMP

Prorektor UAM ds. kształcenia uprzejmie informuje, iż przyjmuje zgłoszenia studentów I i II roku, którzy uzyskali najlepsze wyniki na maturze oraz są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych, do wzięcia udziału w Szkole Letniej BESTStudentCAMP.

Nabór wniosków zamieszczonych na stronie www UAM trwa do 4 czerwca 2018 r. poprzez złożenie w sekretariacie Prorektora ds. kształcenia prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk, lub wysłanie skanu formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Godziny rektorskie - 24.05.2018 r.

W dniu 24 maja 2018 r. od godz. 16:00 ustanowione zostały godziny rektorskie, wolne od zajęć dydaktycznych.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31