Login

Medal dla prof. Mirosława Krzyśki

Prof. Mirosław Krzyśko, emerytowany profesor naszego Wydziału, otrzymał medal im. Jerzego Spławy-Neymana przyznany przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Medal został wręczony podczas odbywającego się w Warszawie, w dniach 10-12 lipca 2018 roku II Kongresu Statystyki Polskiej, w którym uczestniczyło prawie pół tysiąca uczestników. Honorowy patronat nad Kongresem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Kongres zainaugurował oficjalne obchody 100-lecia ustanowienia Głównego Urzędu Statystycznego.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Lidii Typańskiej

 W czwartek 6 września 2018 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Lidii Typańskiej.
 
Tytuł rozprawy: Krata rozszerzeń logiki relewantnej E.
 
Promotor: prof. dr hab. Kazimierz Świrydowicz.
Recenzenci: dr hab. Tomasz Połacik (UŚ) i prof. UO dr hab. Piotr Wojtylak (UO).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.
 

Międzynarodowa konferencja matematyczna Arithmetic Algebraic Geometry

W dniach 26 sierpnia - 1 września 2018 r. na naszym Wydziale odbędzie się międzynarodowa konferencja matematyczna Arithmetic Algebraic Geometry (Conference in honor of the 60th birthday of Grzegorz Banaszak). Wszystkie informacje o konferencji można znaleźć na stronie https://banaszak-60-aag.wmi.amu.edu.pl/.
 
Sponsorzy i instytucje współorganizujące: L'Agence nationale de la recherche, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu, Rektor UAM w Poznaniu, Instytut Matematyki Politechniki Poznańskiej, Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, Międzynarodowe Centrum Matematyczne im. Stefana Banacha, Kaczmarek Malewo Sp. j., Number Theory Foundation, Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Nawrockiego

Uprzejmie informuję, że we wtorek 3 lipca 2018 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Nawrockiego.
 
Tytuł rozprawy: O pewnych uogólnieniach funkcji prawie okresowych i ich zastosowaniach.
 
Promotor: prof. UAM dr hab. Dariusz Bugajewski.
Recenzenci: prof. dr hab. Andrzej Fryszkowski (PW) i prof. dr hab. Wojciech Kryszewski (UMK).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Współpraca z Chinami

W dniu 25 maja 2018 r. podczas 37. posiedzenia Polsko-Chińskiej Międzyrządowej Komisji ds. współpracy naukowo-technologicznej w Pekinie został rozstrzygnięty konkurs na wymianę osobową na lata 2018-2019. Do udziału w wymianie osobowej zakwalifikowano 20 projektów badawczych realizowanych wspólnie przez polskie i chińskie uczelnie.

Miło nam poinformować, że wśród zakwalifikowanych wniosków znalazł się projekt „Badanie własności geometrycznych i topologicznych wybranych przestrzeni Banach i F-unormowanych oraz ich zastosowania” złożony przez prof. UAM dr hab. Marka Wisłę i dr Hai Feng Ma z Harbin Normal University. Wymianą zostanie objętych łącznie 8 pracowników naukowych w latach 2018-2019.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Taczały

W czwartek 28 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w sali A2-14 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Taczały.

Tytuł rozprawy: Ramsey properties of the linear equations.

Promotor: prof. dr hab. Tomasz Schoen.
Recenzenci: dr hab. Maciej Ulas (UJ) i prof. UW dr hab. Mariusz Skałba (UW).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału w zakładce Awanse naukowe.

Międzynarodowa konferencja pt. "The Second International Workshop on Dynamic Scheduling Problems"

W dniach 26 - 28 czerwca br. na naszym Wydziale odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. "The Second International Workshop on Dynamic Scheduling Problems", poświęcona problemom szeregowania zadań ze zmiennymi czasami wykonywania oraz ich zastosowaniom.

Przewodniczącym Komitetu Programowego oraz Komitetu Organizacyjnego tej konferencji jest prof. UAM dr hab. Stanisław Gawiejnowicz. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konferencji iwdsp2018.wmi.amu.edu.pl.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Burchardta

Uprzejmie informuję, że we wtorek 19 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Burchardta.
 
Tytuł rozprawy: Structure constants of Jack characters.
 
Promotor: prof. dr hab. Piotr Śniady (IM PAN).
Recenzenci: prof. dr hab. Daniel Simson (UMK) i prof. dr hab. Jarosław Grytczuk (PW).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM.
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału w zakładce Awanse naukowe.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agaty Panfil

W poniedziałek 18 czerwca 2018 r. o godz. 11:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agaty Panfil.
 
Tytuł rozprawy: "Lokalna struktura geometryczna wybranych funkcyjnych przestrzeni Banacha."
 
Promotor: prof. PP dr hab. Paweł Kolwicz (PP).
Recenzenci: prof. dr hab. Marian Nowak (UZ) i prof. dr hab. Grzegorz Lewicki (UJ).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Tadeusza Chawziuka

W piątek 15 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Tadeusza Chawziuka.
 
Tytuł rozprawy: "Composition and multiplication operators between distinct Orlicz spaces."
 
Promotor: prof. dr hab. Henryk Hudzik.
Recenzenci: prof. dr hab. Janusz Matkowski (UZ) i prof. dr hab. Grzegorz Lewicki (UJ).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30