Nauczanie zdalne

Napływające zarządzenia i komunikaty odnośnie kształcenia zdalnego zostały zamieszczone na stronie Nauczanie zdalne. Znajdują się tam również linki do porad dotyczących korzystania z Panelu Dydaktycznego oraz MS Teams.

Zarządzenie Rektora dotyczące organizacji działalności dydaktycznej w okresie zagrożenia wirusem COVID-19

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 433/2019/2020 Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 19 marca 2020 r. w sprawie wytycznych dotyczących organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19.

W załącznikach znajdują się informacje na temat Infrastruktury mogącej wspierać kształcenie zdalne oraz Rekomendacja Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość dotycząca prowadzenia zajęć zdalnych na naszym Uniwersytecie.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku.

Kierunek Nauczanie Matematyki i Informatyki z certyfikatem "Studia z Przyszłością" i Laurem Innowacji

Miło nam poinformować, że kierunkowi Nauczanie Matematyki i Informatyki prowadzonemu na naszym Wydziale został przyznany certyfikat akredytacyjny w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”. Również jako jedyny kierunek na naszej uczelni otrzymał Laur Innowacji.

Konkurs "Studia z Przyszłością" służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków/ programów studiów na polskich uczelniach.

Akredytowane kierunki studiów oceniane były m.in. pod względem: dostosowania do wyzwań rynku pracy, oryginalnych treści i efektów uczenia się oraz wykorzystania nowoczesnych metod dydaktycznych.

Wyniki kolejnej edycji konkursów NCN

Z radością informujemy, że wśród laureatów kolejnej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów MAESTRO, SONATA BIS i UWERTURA znalazł się pracownik naszego Wydziału. W kategorii SONATA BIS 9 zakwalifikowany do finansowania został projekt prof. UAM dra hab. Williama Mance’a zatytułowany „Metody teoriomnogościowe w dynamice i teorii liczb”.

Jednocześnie z radością witamy nową osobę wśród prowadzących badania na naszym Wydziale. Dr hab. Wojciech Dybalski wybrał naszą jednostkę na miejsce realizacji swojego projektu zatytułowanego „Oddziaływanie w kwantowej teorii pola”, zakwalifikowanego do finansowania również w kategorii SONATA BIS 9.

Serdecznie gratulujemy obu laureatom!

Kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym - ODWOŁANY

Uwaga! Wykład został odwołany.

W dniu 17 marca 2020 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33/34 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz Wydział.

Wykład na temat: "Podejście kalibracyjne w badaniach społeczno-ekonomicznych", wygłosi dr Marcin Szymkowiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

Wykład otwarty profesora Hansa Kellerera

Pracownia Algorytmiki serdecznie zaprasza na wykład pt. Approximation Schemes for Minimizing the Maximum Lateness on a Single Machine with Release Times under Non-Availability or Deadline Constraints, który wygłosi prof. Hans Kellerer (University of Graz, Austria). Wykład odbędzie się we wtorek, 14 stycznia 2020 r., o godz. 13:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału (A1-33/34). Przed wykładem, o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie z Prelegentem w Klubie Profesorskim.

Abstract: We consider four single-machine scheduling problems with release times, with the aim of minimizing the maximum lateness. In the first problem we have a common deadline for all the jobs. The second problem looks for the Pareto frontier with respect to the two objective functions maximum lateness and makespan.The third problem is associated with a non-availability constraint. In the fourth one, the non-availability interval is related to the operator who is organizing the execution of jobs on the machine. For each of the four problems, we establish the existence of a polynomial time approximation scheme (PTAS).

Wykład wydziałowy pt. "Harald Bohr meets George Boole"

Zakłady Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi profesor Andreas Defant (University of Oldenburg, Germany).

Tytuł wykładu: Harald Bohr meets George Boole

Wykład odbędzie się 7 stycznia (wtorek) w sali Rady Wydziału, godz. 10:30-11:30. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wykład wydziałowy pt. "Operator śladu na śnieżynce von Kocha"

Zakłady Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych, Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi dr hab. Michał Wojciechowski (prof. IM PAN, Warszawa).

Tytuł wykładu:  Operator śladu na śnieżynce von Kocha.

Wykład odbędzie się 17 grudnia (wtorek) w sali A2-24, godz. 10:00-11:00. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 9:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.