Wykład "Andrzej Alexiewicz (1917–1995) – w setną rocznicę urodzin"

Dnia 19 grudnia br. o godz. 10:30 w auli A wykład pt."Andrzej Alexiewicz (1917 – 1995) – w setną rocznicę urodzin" wygłosi profesor Lech Maligranda z Luleå University of Technology (Szwecja).

Zważywszy na zasługi profesora Alexiewicza dla matematyki poznańskiej i barwność tej postaci, prelekcja z pewnością będzie bardzo interesująca dla wszystkich członków naszego środowiska.

Zachęcamy do zapozniania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład wydziałowy "Ap-weights and Real Interpolation"

Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi Prof. Irina Asekritova (Linköping University, Sweden).

Tytuł wykładu: Ap-weights and Real Interpolation

Wykład odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 9:30 w auli A. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę na godz. 9:00 do klubu profesorskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

XXV Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXV Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "O geometrycznych metodach w teorii grup nieskończonych" wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Januszkiewicz z Instytutu Matematycznego PAN.

Wykład odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Dziekanat zamknięty 1 grudnia

W najbliższy piątek, tj. 1 grudnia dziekanat Wydziału będzie zamknięty ze względu na szkolenie BHP.

Wykład "O słabej i punktowej topologii w przestrzeniach funkcyjnych"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Witolda Marciszewskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. "O słabej i punktowej topologii w przestrzeniach funkcyjnych''.

Wykład odbędzie się 5 grudnia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Nowa strefa w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów, pracowników oraz gości do korzystania ze zmienionej przestrzeni w czytelni Biblioteki. Dzięki współpracy Wydziału z firmą Capgemini powstało wygodne miejsce do pracy.

Trzynasta edycja konkursów OPUS i PRELUDIUM

Z radością informujemy, że wśród laureatów trzynastej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów OPUS i PRELUDIUM znalazł się Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski. Zakwalifikowany do finansowania został jego projekt zatytułowany "Metody analityczne w teorii liczb". Serdecznie gratulujemy!

Konferencja "Czy Bóg stworzył liczby pierwsze?"

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Teologicznym UAM organizują kolejną sesję naukową z cyklu Dwugłos Nauki pod tytułem: „Czy Bóg stworzył liczby pierwsze? Hipoteza Riemanna a racjonalność przyrody”.

Celem planowanej sesji jest prezentacja hipotezy Riemanna z punktu widzenia matematyki i fizyki, oraz na tym tle, refleksja filozoficzno-kosmologiczna na temat użyteczności języka matematyki w opisywaniu i zrozumieniu Wszechświata.

W czasie sesji referaty wygłoszą: prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski, czł. rzecz. PAN, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dr hab. Marek Wolf, prof. UKSW z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKW w Warszawie, prof. dr hab. Roman Murawski z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz ks. dr hab. Jerzy Dadaczyński, prof. UP JPII z Wydziału Filozoficznego UP JPII w Krakowie.

Sesja odbędzie się 29 listopada 2017 r. w Sali Dużej Oddziału PAN w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 17/19, o godzinie 10:00. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.pan.poznan.pl/dn/.

Bezpłatne szkolenie RPK Poznań

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE działający przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM zaprasza na bezpłatne szkolenia dedykowane naukowcom, którzy chcą rozwijać swoją karierę naukową z wykorzystaniem środków unijnych.

Najbliższe szkolenie „Miliony za pomysły! Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) na twórcze i nowatorskie pomysły badawcze” odbędzie się 11 października w Auli Lubrańskiego w Collegium Minus UAM. Wydarzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla naukowców posiadających co najmniej od 2 lat stopień doktora z pomysłem na interdyscyplinarny projekt.

Rejestracja trwa do 9 października do godz. 12:00 za pośrednictwem strony internetowej PPNT.

Wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym

W dniu 15 listopada 2017 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 naszego Wydziału  odbędzie się drugi w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Miary zależności między dwoma wielowymiarowymi procesami losowymi”, wygłosi prof. dr hab. Mirosław Krzyśko z naszego Wydziału.