Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Łukasza Zielonki

W czwartek 23 lipca 2020 r. o godz. 12:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (platforma Microsoft Teams) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Łukasza Zielonki.

Tytuł rozprawy: Pakowanie online prostokątów i d-wymiarowych kostek.

Promotor: prof. UTP dr hab. Janusz Januszewski (UTP Bydgoszcz).
Recenzenci: prof. dr hab. Jarosław Grytczuk (Politechnika Warszawska) i prof. UZ dr hab. Andrzej Kisielewicz (Uniwersytet Zielonogórski).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM.
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Osoby zainteresowane udziałem w obronie proszone są o dokonanie zgłoszenia poprzez formularz do dnia 21 lipca 2020 r. Link do spotkania zostanie przesłany po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Golińskiej

We wtorek 14 lipca 2020 r. o godz. 11:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (platforma Microsoft Teams) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Golińskiej.

Tytuł rozprawy: The classical operators on the space of real analytic functions.

Promotor: prof. UAM dr hab. Michał Jasiczak (UAM).
Recenzenci: prof. dr hab. Maria Nowak (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) i prof. IM PAN dr hab. Michał Wojciechowski (Instytut Matematyczny PAN).

Osoby zainteresowane udziałem w obronie proszone są o dokonanie zgłoszenia poprzez formularz do dnia 12 lipca 2020 r. Link do spotkania zostanie przesłany po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

W dniu 27 maja 2020 r. odbyło się webinarium pt. "Przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów zdalnych: rekomendowane formy i rozwiązania techniczne", którego prelegentami byli: prof. UAM dr hab. Marek Nawrocki (Prorektor UAM), prof. UAM dr hab. Bogdan Hojdis (Dyrektor Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość UAM), dr Przemysław Kaszubski  (WA UAM, OWKO), mgr Tomasz Kowalewski (Studium Językowe UAM) oraz  prof. UAM dr hab. Jacek Marciniak (WMiI UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze zredagowanym zapisem webinarium dostępnym po zalogowaniu się do uniwersyteckiego Intranetu oraz z rekomendacją dotyczącą przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Profesor Michał Karoński członkiem IC ERC

Pracownik naszego Wydziału, dziekan w latach 1993-1999, profesor Michał Karoński został członkiem sześcioosobowego Identification Committee European Research Council. Komitet ma za zadanie przedstawić kandydatów do nowej Rady Naukowej ERC.

Rada Naukowa to najwyższy organ zarządzający Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, zajmującej się przyznawaniem środków na pionierskie badania podstawowe z zakresu różnych dziedzin nauki. Określa on specyfikę grantów i poziom ich finansowania, opracowuje roczny program prac, ustala procedurę oceny wniosków, powołuje ekspertów oceniających wnioski, a także monitoruje wdrożenie programów. Członkowie tego ciała powoływani są przez Komisję Europejską na czteroletnią kadencję i działają we własnym imieniu, niezależnie od interesów politycznych lub narodowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Życia Uniwersyteckiego.

Prof. Jerzy Kaczorowski przewodniczącym Komitetu Matematyki PAN

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski został Przewodniczącym Komitetu Matematyki PAN na kadencję 2020-2023. Serdecznie gratulujemy!

Wybory Członków Komitetów Naukowych PAN

Do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020 - 2023 wybrani zostali z naszego Wydziału:

• do Komitetu Matematyki: prof. Grzegorz Banaszak, prof. Wacław Marzantowicz, prof. Mieczysław Mastyło, prof. Leszek Skrzypczak i prof. Witold Wnuk,
  • do Komitetu Nauk Filozoficznych: prof. Roman Murawski.

Nauczanie zdalne

Napływające zarządzenia i komunikaty odnośnie kształcenia zdalnego zostały zamieszczone na stronie Nauczanie zdalne. Znajdują się tam również linki do porad dotyczących korzystania z Panelu Dydaktycznego oraz MS Teams.

Zarządzenie Rektora dotyczące organizacji działalności dydaktycznej w okresie zagrożenia wirusem COVID-19

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 433/2019/2020 Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 19 marca 2020 r. w sprawie wytycznych dotyczących organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19.

W załącznikach znajdują się informacje na temat Infrastruktury mogącej wspierać kształcenie zdalne oraz Rekomendacja Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość dotycząca prowadzenia zajęć zdalnych na naszym Uniwersytecie.

Absolwent Wydziału z nagrodą główną w konkursie o Nagrodę Fundacji mBanku "Krok w Przyszłość"

Wojciech Wawrów, absolwent studiów I stopnia na naszym wydziale (kierunek: matematyka) zdobył nagrodę główną (20 tys. złotych i statuetka STEFCIO symbolizująca  Stefana Banacha) w VI edycji konkursu o Nagrodę Fundacji mBanku "Krok w Przyszłość". Otrzymał ja za pracę licencjacką "Algebraic curves and Jacobian varieties" napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Wojciecha Gajdy. Obecnie W. Wawrów jest magistrantem uniwersytetu w Oksfordzie.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku.