Wykład Prof. Andrzeja Urbaniaka "Nauczyciel akademicki a wychowanie"

W środę 21 listopada o 17:00 w sali B3-38 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Urbaniaka ,,Nauczyciel akademicki, a wychowanie". Prelegent pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie (m.in. na KUL, UKSW i UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "Zespolone równanie Monge'a-Ampere'a w geometrii" wygłosi prof. dr hab. Sławomir Kołodziej z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Wykład odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Wykład wydziałowy "Liniowy operator rozszerzenia na pewnych klasach funkcji Baire'a"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Marka Wójtowicza (Instytut Matematyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) pt. "Liniowy operator rozszerzenia na pewnych klasach funkcji Baire'a''. Wykład odbędzie się 20 listopada (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Kolejny wykład ze statystyki na naszym Wydziale

W dniu 14 listopada 2018 roku o godz. 17.30 w sali A1.33 Wydziału Matematyki i Informatyki odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Układy równoległe i naprzemienne”, wygłosi dr hab. Bogna Zawieja z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wykład wydziałowy ,,Generic properties of nonexpansive mappings on metric spaces with curvature bounds''

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Christiana Bargetza (University of Innsbruck) pt. ,,Generic properties of nonexpansive mappings on metric spaces with curvature bounds''.

Wykład odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład prof. Stanisława Goldsteina pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Stanisława Goldsteina (Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Łódzki)  pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna".

Wykład odbędzie się 23 października (wtorek) o godzinie 10.45 w Auli C.  Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Prof. dr hab. Roman Murawski członkiem Academia Europaea

Prof. dr hab. Roman Murawski, kierownik Zakładu Logiki Matematycznej, został wybrany w poczet członków Academia Europaea. Academia Europaea powstała w 1988 z inicjatywy m.in. Royal Society. Gromadzi specjalistów z różnych dziedzin nauki w tym medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych. Koncentruje się na działalności opiniodawczej i doradczej w zakresie nauki, współpracując w tym zakresie m.in. z Komisją Europejską. Siedziba Academia Europaea mieści się w Londynie.

Wykład wydziałowy "O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego"

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykład wydziałowy, który wygłosi: Dr Volodymyr Dilnyi (Instytut Matematyki, Politechnika Krakowska). Tytuł wykładu: O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego.

Wykład odbędzie się 16 października (wtorek) o godz. 10:30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

VI Konferencja "Filozofia matematyki i informatyki"

W dniach 19-20 października 2018 roku na naszym Wydziale odbywać się będzie VI Konferencja "Filozofia matematyki i informatyki".

Bliższe informacje, w tym program konferencji i abstrakty referatów, znaleźć można na stronie: http://logika.amu.edu.pl/konferencja/konferencjaVI.php

Konferencja jest otwarta - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Kolejny wykład ze statystyki na Wydziale Matematyki i Informatyki

W dniu 17 października 2018 roku o godz. 17.30 w sali A1-33 naszego Wydziału odbędzie się pierwszy w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Wykład na temat: "Metody taksonomii relatywnej w badaniach społeczno-ekonomicznych”, wygłosi dr Jarosław Lira z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.