Login

Laureaci szesnastej edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM

Z radością informujemy, że wśród laureatów szesnastej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów OPUS i PRELUDIUM znaleźli się pracownik i doktorant z naszego Wydziału. W kategorii OPUS 16 zakwalifikowany do finansowania został projekt prof. dra hab. Wojciecha Gajdy zatytułowany "Rozmaitości Abelowe i działania grup Galois", natomiast projekt mgra Pawła Piaseckiego pt. "Klasyfikacja szeregów czasowych z wykorzystaniem lasów podobieństwa i głębokich sieci neuronowych" uzyskał finansowanie w kategorii PRELUDIUM 16.

Serdecznie gratulujemy obu laureatom!

Wykład pt. "Spectra of tridiagonal matrices" - prof. Charles R. Johnson

W dniu 28 maja 2019 roku o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału (A1-33/34) odbędzie się wykład pt. "Spectra of tridiagonal matrices", który wygłosi profesor Charles R. Johnson (College of William and Mary, Williamsburg, USA).

Streszczenie wykładu można znaleźć na stronie Zakładu Algorytmiki i Metod Numerycznych.

Kolejny wykład ze statystyki

W dniu 29 maja 2019 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 naszego Wydziału odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Fundamental concepts of functional data analysis and an application to global cooling", wygłosi prof. dr Piotr Kokoszka z Colorado State University.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Bartłomieja Przybylskiego

W czwartek 23 maja 2019 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Bartłomieja Przybylskiego.
 
Tytuł rozprawy: Parallel-machine scheduling of generalized unit-time jobs.
 
Promotor: prof. UAM dr hab. Stanisław Gawiejnowicz.
Recenzenci: prof. dr hab. Jacek Błażewicz (Politechnika Poznańska) i prof. dr hab. inż. Marek Kubale (Politechnika Gdańska).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Odznaczenie prof. dr hab. Macieja Wygralaka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Maciej Wygralak został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wręczenie odznaczenia nastąpiło 7 maja 2019 r. w ramach obchodów stulecia Uczelni, w trakcie połączonego posiedzenia Senatów czterech uczelni poznańskich wywodzących się z Uniwersytetu Poznańskiego. Serdecznie gratulujemy.

Nagrody Fundacji UAM "Doskonałość w nauce - użyteczność w praktyce"

Miło nam poinformować, że jednym z czterech laureatów konkursu Fundacji UAM "Doskonałość w nauce - użyteczność w praktyce" został pracownik naszego Wydziału - dr hab. Krzysztof Dyczkowski!

Konkurs ogłoszony został w marcu 2019 i dedykowany był wszystkim tym, którzy w trakcie Dekady Jubileuszowej UAM 2009-2019, realizując swoje badania oraz działania naukowe o charakterze aplikacyjnym, chcieli przede wszystkim aktywnie i z pożytkiem społeczno-gospodarczym łączyć naukę z biznesem.

Serdecznie gratulujemy!

III Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym programem konferencji.

Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Trudne sytuacje i kryzysy psychiczne wśród studentów - kwestionariusz dla pracowników

Szanowni Państwo,

gorąco zapraszamy do udziału w bardzo ważnym projekcie i wypełnienia ankiety dotyczącej trudnych sytuacji i kryzysów psychicznych, jakich doświadczają studenci w trakcie studiów. Badanie jest realizowane w ramach międzynarodowego projektu SOS Digital - Support to Students in Distress. Na wypełnienie całego kwestionariusza będą Państwo potrzebowali do 10 minut. Serdecznie prosimy o wypełnienie go w ciągu 7 dni od daty otrzymania tej wiadomości.

Celem projektu jest stworzenie kompleksowej platformy internetowej 'SOS Digital', na której pracownicy uczelni mają uzyskać niezbędna informacje, jak wspierać studentów/tki w kryzysie oraz jakie procedury podejmować w sytuacjach szczególnie trudnych. Wszystkie dane zbierane są wyłącznie w celach naukowych, z zachowaniem zasad pełnej poufności. Żadna informacja nie zostanie przekazana osobie spoza zespołu badawczego. Dzięki oznaczeniu kodem odpowiedzi osób badanych, zachowana zostanie anonimowość (wszystkie dane zostaną oznaczone losowo wygenerowanym kodem identyfikacyjnym).

W razie wątpliwości bądź chęci uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: Anną Rutz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 829 20 55.

Jednocześnie prosimy o przekazanie naszej prośby jednej osobie - dzięki temu możemy wspólnymi siłami podwoić liczbę odpowiedzi.

Międzynarodowa Konferencja "Multivariate and Mixed Linear Models" oraz Sympozjum "Big Data Analytics and Applications"

Organizatorzy międzynarodowej konferencji "Multivariate and Mixed Linear Models" serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu oraz w następującym po nim sympozjum "Big Data Analytics and Applications".
 
Zaproszone referaty wygłoszone zostaną przez specjalistów z tematyki modeli wielowymiarowych S. Ejaz Ahmed (Kanada), Tonu Kollo (Estonia), Jianxin Pan (Wielka Brytania), Akimichi Takemura (Japonia) i modeli mieszanych: Carlos Coelho (Portugalia).
 
Ponadto, bezpośrednio po konferencji odbędzie się jednodniowe sympozjum poświęcone analizom wielkich zbiorów danych. Głównymi prelegentami będą Prof. S. Ejaz Ahmed z Brock University w Kanadzie oraz S. Jazib H. Ahmed z frimy specjalizującej się w analizie "Big Data" (Fanxchange, Canada).
 
Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej.

Wykład "Geny 'trudne' i ich wpływ na wyniki statystycznych analiz RNA-seq” - dr Joanna Zyprych-Walczak

W dniu 10 kwietnia 2019 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33/34 odbędzie się następny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Geny 'trudne' i ich wpływ na wyniki statystycznych analiz RNA-seq”, wygłosi dr Joanna Zyprych-Walczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31