Godziny otwarcia dziekanatu 9 grudnia
Informujemy, że dnia 09.12.2019 (poniedziałek) dziekanat będzie czynny do godziny 12:00.
Laureat OPUS 17
Z radością informujemy, że wśród laureatów siedemnastej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów OPUS i PRELUDIUM znalazł się pracownik naszego Wydziału. W kategorii OPUS 17 zakwalifikowany do finansowania został projekt prof. dra hab. Mieczysława Mastyło zatytułowany "Analiza Fouriera i teoria operatorów". Gratulujemy!
Wykład otwarty "Estymacja pośrednia ubóstwa na poziomie regionalnym i lokalnym w Polsce"
W dniu 11 grudnia 2019 roku o godz. 17.30 w Sali A1-33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.
Wykład na temat: "Estymacja pośrednia ubóstwa na poziomie regionalnym i lokalnym w Polsce", wygłosi dr Łukasz Wawrowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
UAM w konsorcjum uczelni wyższych tworzących AI Tech
Wczoraj minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał listy intencyjne z przedstawicielami 10 uczelni, w tym Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, wchodzącymi w skład konsorcjum powołanego do stworzenia Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech).
- To bardzo dobra wiadomość dla kandydatów na studia drugiego stopnia na Wydziale Matematyki i Informatyki naszego Uniwersytetu. Studenci mogą liczyć na staże w wiodących uczelniach krajowych i zagranicznych, praktyki w czołowych firmach branży IT, wykłady z najlepszymi ekspertami i zapraszanymi uczonymi. Uczelnie mają kształcić tak, aby absolwenci byli nie tylko znakomitymi informatykami, ale również osobami o szerszych umiejętnościach menadżerskich, zdolnymi do podejmowania wyzwań biznesowych i naukowych, w tym w ramach doktoratów wdrożeniowych. – komentuje prorektor UAM prof. Marek Nawrocki.
Więcej o projekcie można przeczytać na stronie https://www.gov.pl/.
Projekt LEGO Education Innovation Studio nagrodzony w konkursie LUMEN
Podczas trzeciej edycji konkursu na najlepiej zarządzane projekty i przedsięwzięcia w sektorze uczelnianym Leaders in University Management – LUMEN 2019, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został nagrodzony w kategorii współpraca. Wyróżnienie zostało przyznane za projekt LEIS - „LEGO® Education Innovation Studio – unikalna przestrzeń do zabawy, nauki i pracy na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu”.
Zespół Projektu, wraz z jego liderką, dr Edytą Juskowiak, w taki sposób przedstawił projekt LEIS podczas konkursu: „Projekt LEGO® Education Innovation Studio - unikalna przestrzeń do zabawy, nauki i pracy na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dalej LEIS-on-UAM, aktywnie angażuje uczestników w ich własny proces uczenia się. LEIS jest nie tylko przestrzenią edukacyjną dla uczniów, w której są oni wyposażani i wzmacniani w obszarach kompetencji kluczowych, uznanych za niezbędne do funkcjonowania w gospodarce opartej na wiedzy. Jest również miejscem skupiającym szkoły, studentów, nauczycieli, rodziców oraz pracodawców – miejscem, w którym podmioty zainteresowane rozwojem uczniów, wsparciem edukacji będą mogły, korzystając z międzynarodowych wzorców, wypracowanych przez społeczność akademicką, łączyć naukę, pasje i zabawę. Reprezentując środowisko akademickie jesteśmy przekonani, że naukowcy i inżynierowie jutra siedzą dziś w klasie, czekając na motywację i aktywację. Poprzez LEIS-on-UAM chcemy inspirować ich do odkrywania swoich uzdolnień i talentów, prowokować do szukania i kreowania własnych pomysłów, nowych rozwiązań – wykorzystując do tego proste, a jednocześnie dające niezwykłe możliwości, zestawy klocków”.
Więcej informacji na temat projektu: https://leis.amu.edu.pl/
Odczyt wydziałowy "Daugavet property in tensor products"
W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych, Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykład wydziałowy, który wygłosi:
Professor Pedro Tradacete (Instituto de Ciencias Matemáticas, Madrid)
Tytuł wykładu: Daugavet property in tensor products
Wykład odbędzie się 3 grudnia (wtorek) w sali Rady Wydziału, godz. 10:30-11:30. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10.00.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Wykład dr. Tomasza Kochanka (IMPAN) pt. ,,Problem trzech przestrzeni i metody pozaskończone w geometrii przestrzeni Banacha"
Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład dr. Tomasza Kochanka (IMPAN) pt. ,,Problem trzech przestrzeni i metody pozaskończone w geometrii przestrzeni Banacha". Wykład odbędzie się 12 listopada (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.
Zmarł Piotr Radwan
Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 26 października 2019 roku zmarł w wieku 26 lat śp. Piotr Radwan. W poprzednim roku akademickim ukończył studia II stopnia na kierunku Informatyka, a od 1 października 2019 roku w ramach współpracy z firmą Samsung miał codzienny kontakt z naszym Wydziałem.
Msza święta zostanie odprawiona w dniu 31 października 2019 roku o godzinie 11:00 w Kościele św. Bartłomieja w Gliwicach. W tych trudnych chwilach składamy wyrazy głębokiego współczucia całej Jego Rodzinie.
Wykład otwarty poświęcony wielowymiarowym metodom statystycznym
W dniu 20 listopada 2019 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 odbędzie się następny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.
Wykład na temat: "Ocena działalności małych przedsiębiorstw w świetle statystyki małych obszarów", wygłosi prof. dr hab. Grażyna Dehnel z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Henryka Kasprzaka
Więcej artykułów:
- Profesor Jerzy Kaczorowski członkiem PAU
- Spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec
- Wykład wydziałowy "Lipschitz-type operators on Banach function spaces"
- Jak skomercjalizować blockchain? Tworzymy aplikację Hyperledger
- Symultana szachowa z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego z Arcymistrzem Włodzimierzem Schmidtem
- Wykład otwarty "Starzenie się ludności Polski, przyczyny i konsekwencje"
- Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Justyny Banaszak
- Wykład wydziałowy dr. Benca Horvatha
- Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Tomasza Stroińskiego
- Otwarcie LEGO® Education Innovation Studio - Konferencja