Wykład Prof. Andrzeja Urbaniaka "Nauczyciel akademicki a wychowanie"

W środę 21 listopada o 17:00 w sali B3-38 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Urbaniaka ,,Nauczyciel akademicki, a wychowanie". Prelegent pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie (m.in. na KUL, UKSW i UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "Zespolone równanie Monge'a-Ampere'a w geometrii" wygłosi prof. dr hab. Sławomir Kołodziej z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Wykład odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać prace doktorskie i magisterskie do XV edycji konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską". Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 listopada 2018.

Celem konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w poznańskich placówkach naukowych jest zaangażowanie młodych talentów na rzecz rozwoju miasta oraz promowanie ich osiągnięć. Na autorów i autorki trzech najlepszych prac doktorskich czekają równorzędne nagrody w wysokości 8.000 zł, a na autorów i autorki trzech najlepszych prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie konkursu.

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serie wyników naukowy z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Więcej informacji na stronie: https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/konkurs-o-nagrode-im-edyty-szymanskiej.

Wykład prof. Stanisława Goldsteina pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Stanisława Goldsteina (Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Łódzki)  pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna".

Wykład odbędzie się 23 października (wtorek) o godzinie 10.45 w Auli C.  Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład wydziałowy "O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego"

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykład wydziałowy, który wygłosi: Dr Volodymyr Dilnyi (Instytut Matematyki, Politechnika Krakowska). Tytuł wykładu: O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego.

Wykład odbędzie się 16 października (wtorek) o godz. 10:30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2018

Parlament Samorządu Studentów UAM organizuje Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2018, do udziału w którym zaproszeni są studenci, doktoranci oraz pracownicy naszego Uniwersytetu. Inicjatywa ma na celu nagrodzić, a przede wszystkim dofinansować najlepsze projekty naukowe, kulturalne oraz sportowe, skierowane do studentów.

Składanie wniosków trwa od 1 do 14 października 2018. Konkurs został objęty patronatem prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej. Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Samorządu, a wniosek zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Stypendium MNiSW dla dra Macieja Dołęgi

Dr Maciej Dołęga z naszego Wydziału znalazł się w gronie 181 wybitnych młodych naukowców – laureatów XII edycji konkursu o stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendium w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres 3 lat przyznawane jest wybitnym młodym naukowcom prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym. Serdecznie gratulujemy Laureatowi!

Noc Naukowców 2018

Już w najbliższy piątek, 28 września odbędzie się kolejna edycja Nocy Naukowców!

W tym samym czasie, w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Od dwóch lat wydarzenie to odbywa się także na naszym Wydziale i gromadzi tysiące odwiedzających oraz uczestniczących w wykładach, warsztatach, pokazach oraz prezentacjach. Jak co roku w aktywną organizację tego ogromnego przedsięwzięcia włączyli się licznie pracownicy Wydziału, zarówno naukowi jak i dydaktyczni, doktoranci, studenci, pracownicy biblioteki oraz administracji.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Wydarzenia. Nie można przespać tej Nocy!

Medal dla prof. Mirosława Krzyśki

Prof. Mirosław Krzyśko, emerytowany profesor naszego Wydziału, otrzymał medal im. Jerzego Spławy-Neymana przyznany przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Medal został wręczony podczas odbywającego się w Warszawie, w dniach 10-12 lipca 2018 roku II Kongresu Statystyki Polskiej, w którym uczestniczyło prawie pół tysiąca uczestników. Honorowy patronat nad Kongresem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Kongres zainaugurował oficjalne obchody 100-lecia ustanowienia Głównego Urzędu Statystycznego.