Login

"Niedyskretnie o matematyce dyskretnej" wykład profesora Michała Karońskiego

Zakład Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej WSE UAM zaprasza na kolejny z cyklu Wykładów w Sali Lubrańskiego. Spotkanie w dniu 26 kwietnia 2017 o godz. 17.00 uświetni swoim wystąpieniem Pan prof. zw. dr hab. Michał Karoński. Spotkanie odbędzie się w Sali Lubrańskiego w Coll. Minus.

Profesor Michał Karoński jest profesorem zwyczajnym i kierownikiem Zakładu Matematyki Dyskretnej na naszym Wydziale. Prowadzi badania w zakresie matematyki dyskretnej (losowe struktury dyskretne, teoria grafów) oraz informatyki teoretycznej (algorytmy grafowe).

Code4Life MeetUp

Już 26 kwietnia zapraszamy na wydarzenie Code4Life, na którym zostanie poruszona tematyka HealthIT, Advanced Analytics i Bioinformatics. Przyjdź i dowiedz się jak wykorzystać najnowsze technologie w projektach skali globalnej. Oprócz wiedzy czekają też inne atrakcje: welcome pack dla każdego uczestnika, do wygrania Dron Syma X8C, a po wydarzeniu zapraszamy na pyszną pizzę i dyskusję z prelegentami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale obowiązuje rejestracja. Szczegóły na stronie oraz na wydarzeniu na FB.

 

Konkurs na projekt na informatyzację Państwa

Zachęcamy wszystkich do zgłoszenia swoich projektów do konkursu na najlepszy projekt z zakresu „informatyzacji państwa – usługi, komunikacja, bezpieczeństwo”. Każdy projekt informatyczny można zmierzyć z innymi już w poniedziałek 10.04 w przestrzeni coworkingowej Urzędu Miasta +JEDEN przy ul. Za Bramką 1.

Jeśli jesteś studentem lub doktorantem, prowadzisz innowacyjny projekt informatyczny, zgłoś go już dziś do udziału w konkursie i uzyskaj szansę na przedstawienie go przed najważniejszymi osobami odpowiedzialnymi za informatyzację w Polsce!

Ubiegłorocznymi laureatami konkursu są studenci naszego wydziału z projektem Sealious. Możesz do nich dołączyć i także zaprezentować swój pomysł w ministerstwie cyfryzacji

Więcej informacji o konkursie na stronie: https://www.s2b.edu.pl/konkurs.

XXIV Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

12 maja 2017 r. o godz. 12.00 w Auli A odbędzie się XXIV Uroczysty Wykład im. Wojtka Pulikowskiego. Odczyt pt. "Zastosowanie metody łańcuchowej do szacowania procesów stochastycznych" wygłosi dr hab. Witold Bednorz (Uniwersytet Warszawski). Streszczenie wykładu i więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

K jak Kobieta, K jak Kariera

Zapraszamy na wydarzenie K jak Kobieta, K jak Kariera w trakcie którego skorzystasz z rozwojowych warsztatów i konsultacji w Biurze Karier UAM. Dla uczestniczek nagrody -  biznesowa sesja fotograficzna i profesjonalny makijaż!

Całe wydarzenie odbędzie się 22 marca 2017 r. w salach A, B, D w DS Jowita, ul. Zwierzyniecka 7, w godz. 10:00 - 16:30. Obowiązują zapisy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie Biura.

BrainCode 2017

Zapraszamy na BrainCode 2017 - 24h hackathon organizowany przez @AllegroTech gdzie obok poznania niesamowitych osób, będzie możliwość wzięcia udziały w rywalizacji o płatny staż w Allegro. Szczegóły na stronie: http://allegro.tech/braincode/.

Wykład laureatki pierwszej edycji konkursu im. Edyty Szymańskiej

W piątek, 17 marca 2017 roku, godz. 12:00-13:00, w Auli B Collegium Mathematicum, odbędzie się wykład laureatki pierwszej edycji konkursu im. Edyty Szymańskiej, organizowanego przez Poznańską Fundację Matematyczną. Laureatką konkursu jest dr Maria Donten-Bury z Uniwersytetu Warszawskiego, która uzyskała nagrodę za swoje wyniki z geometrii algebraicznej. Tytuł wykładu: Rozwiązywanie osobliwości ilorazowych.

Abstrakt: Bardzo ważnym aspektem badania rozmaitości algebraicznych są pytania dotyczące ich osobliwości, czyli punktów niegładkich. Przede wszystkim chcielibyśmy wiedzieć, jak wyglądają rozwiązania osobliwości: możliwie niewielkie modyfikacje rozmaitości, w których punkty osobliwe są zastępowane zbiorami punktów gładkich. Ciekawą i łatwą do skonstruowania klasą osobliwości są osobliwości ilorazowe, powstające jako ilorazy przestrzeni afinicznych przez działania liniowe grup skończonych. W trakcie wykładu opowiem o poszukiwaniu rozwiązań tego typu osobliwości, w szczególności rozwiązań ciekawszych niż inne, spełniających założenia związane z minimalnością.

I Ogólnopolska Konferencja "Strefa Projektów Edukacyjnych i Społecznych"

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 15 marca 2017 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: www.strefaprojektow.amu.edu.pl.

Wykład otwarty poświęcony wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach technicznych

W dniu 15 marca 2017 roku o godz. 17.30 w sali A1.33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach technicznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział.

Wykład na temat: "Charakteryzacje rozkładów prawdopodobieństwa za pomocą wybranych funkcji z teorii niezawodności", wygłosi dr Magdalena Szymkowiak z Politechniki Poznańskiej.

Wykład wydziałowy prof. Preda Mihailescu

W ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej w środę 1 marca 2017 o godz. 10:30 w sali A1-33, Prof. Preda Mihailescu (Universitat Gottingen, Germany) wygłosi wykład pt: "Improved, explicit estimates for the error term for the Dedekind zeta-function (joint work with Korneel Debaene)". Zachęcamy do zapoznania się z abstraktem wykładu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do udziału w wykładzie. O godz. 10:00 w klubie profesorskim odbędzie się spotkanie z wykładowcą.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30