Login

Pokazowe warsztaty z zakresu projektowania edukacyjnego

29 maja br. (wtorek) oraz 6 czerwca br. (środa) w godz. 15:30 - 17:30 odbędą się warsztaty pokazowe z zakresu projektowania edukacyjnego.

W programie spotkań przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Spotkania skierowane są do studentów wszystkich kierunków i specjalności bez względu na rok studiów.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, kierunek i rok studiów, nr telefonu) należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 maja br. (w przypadku chęci udziału w warsztatach w dniu 29 maja br.) oraz do 5 czerwca br. (w przypadku chęci udziału w warsztatach w dniu 6 czerwca br.).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy zajęć otrzymają zaświadczenie o udziale w warsztatach. Spotkania będą miały miejsce w Laboratorium Szkoły Przyszłości (ul. Zwierzyniecka 20, www.edulab.pcss.pl).

Prof. Tomasz Łuczak laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego

Prof. Tomasz Łuczak z Wydziału Matematyki i Informatyki został tegorocznym laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego. Medal jest przyznawany corocznie przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. 
Uroczystość wręczenia Medalu odbyła w się 10 maja 2018 roku. Z tej okazji prof. Łuczak wygłosił wykład pt. "Przypadek i porządek".

 

Wykłady wydziałowe prof. Vakhtanga Kokilashviliego oraz prof. Alexandra Meskhiego

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykłady wydziałowe, które wygłoszą:

Wykłady odbędą się 29 maja (wtorek) o godz. 10:00 w sali Rady Wydziału. Przed wykładami zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 9:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Warsztat poświęcony aktualnym wyzwaniom sztucznej inteligencji

Serdecznie zapraszamy na warsztat poświęcony aktualnym wyzwaniom sztucznej inteligencji prowadzony przez przedstawicieli firmy Samsung. Warsztat odbędzie się 23 maja w Auli A Naszego Wydziału o godz. 16.00. Podczas warsztatu omówione zostaną współczesne metody stosowane w systemach sztucznej inteligencji ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania sieci neuronowych w asystentach głosowych. Szczegółowy program znajduje się na załączonej ulotce.

Chętni do udziału mogą zarejestrować się na stronie https://aiatsamsung.pl/. Ilość miejsc jest ograniczona.

XXV Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

Serdecznie zapraszamy na XXV Wykład im. Wojtka Pulikowskiego, który odbędzie się 18 maja o godzinie 12:00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Wykład pt. "Kombinatoryka borelowska" zaprezentuje pan dr Łukasz Grabowski z Lancaster University. Streszczenie wystąpienia oraz informacje o prelegencie można znaleźć na naszej stronie w sekcji poświęconej Wykładom im. Wojtka Pulikowskiego.

Kolejny wykład ze statystyki

W dniu 16 maja 2018 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 odbędzie się kolejny w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział.

Wykład na temat "Modele funkcjonalne dla niestacjonarnych szeregów czasowych i sygnałów. Teoria i zastosowania" wygłosi prof. dr hab. inż. Jacek Leśkow z Politechniki Krakowskiej.

Wernisaż wystawy pokonkursowej II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM

Zakład Edukacji Artystycznej zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej   II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" pt. Źródła tożsamości. 

Podczas otwarcia tego znaczącego wydarzenia artystycznego UAM, odbędzie się również, wręczenie prestiżowych nagród Dziekanów WSE i WNS oraz pozostałych nagród regulaminowych w tym, nagrody ufundowanej przez Rodzinę Patrona. Wydarzenie uświetni etiuda w wykonaniu Studenckiego Koła Literacko-Teatralnego "Dygresja" z Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Wystawa będzie czynna w terminie 25 kwietnia - 30 maja 2018 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród  odbędzie się 25 kwietnia o godz. 13.15 na Wydziale Nauk Społecznych w budynku E, na parterze.  I Nagroda, Rower JM Rektora UAM ma już swojego adresata! Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką, autorów prac, gości i osoby zainteresowane, do uczestnictwa w wielkim finale konkursu!

Wykład „Jak matematycy ujarzmi(a)li nieskończoność"

W imieniu pana prof. dr hab. Kazimierza Przyszczypkowskiego oraz Zakładu Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM gorąco zapraszamy na kolejny „Wykład w Sali Lubrańskiego", zaplanowany na 11 kwietnia 2018 (środa) o godz. 17.00  w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus. Prelegentem będzie pan prof. dr hab. Roman Murawski, autor licznych prac z zakresu logiki matematycznej oraz bardzo wielu monografii poświęconych zarówno filozofii jak i historii matematyki. Tytuł jego wystąpienia brzmi:  „Jak matematycy ujarzmi(a)li nieskończoność".

Wykład "Dane wielowymiarowe i ich analiza w badaniach nad roślinami"

W dniu 18 kwietnia 2018 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 naszego Wydziału odbędzie się kolejny w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat "Dane wielowymiarowe i ich analiza w badaniach nad roślinami" wygłosi prof. dr hab. Paweł Krajewski z Instytutu Genetyki Roślin PAN.

Wykład prof. Anny Rity Sambucini

22 marca o 9.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału, gość z Perugii, prof. Anna Rita Sambucini przedstawi wykład "Multivalued gauge integrals and selections". Wszystkich z Państwa gorąco zachęcamy i zapraszamy do wysłuchania wykładu.

Abstract:
After the pioneering works of Aumann and Debreu, the theory of multivalued functions has been intensively studied and several notions of integral have been developed using different techniques. These notions have shown to be useful when modeling some theories in different fields as optimal control and mathematical economics. The choice to deal with these types of integration is motivated by the fact that a very important tool in this framework is the Kuratowski and Ryll-Nardzewski theorem which guarantees the existence of measurable selectors, though this famous result requires the separability of the range space X. Existence of selections integrable in the same sense of the corresponding multifunctions has been proven for some gauge integrals in the hyperspace cwk(X) (ck(X)) of convex and weakly compact (compact) subsets of a general Banach space X.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31