Login

Wykład prof. Anny Rity Sambucini

22 marca o 9.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału, gość z Perugii, prof. Anna Rita Sambucini przedstawi wykład "Multivalued gauge integrals and selections". Wszystkich z Państwa gorąco zachęcamy i zapraszamy do wysłuchania wykładu.

Abstract:
After the pioneering works of Aumann and Debreu, the theory of multivalued functions has been intensively studied and several notions of integral have been developed using different techniques. These notions have shown to be useful when modeling some theories in different fields as optimal control and mathematical economics. The choice to deal with these types of integration is motivated by the fact that a very important tool in this framework is the Kuratowski and Ryll-Nardzewski theorem which guarantees the existence of measurable selectors, though this famous result requires the separability of the range space X. Existence of selections integrable in the same sense of the corresponding multifunctions has been proven for some gauge integrals in the hyperspace cwk(X) (ck(X)) of convex and weakly compact (compact) subsets of a general Banach space X.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Romana Grundkiewicza

Informujemy, że w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 13:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Romana Grundkiewicza.
 
Tytuł rozprawy: Algorithms for automatic grammatical error correction.
 
Promotor: prof. UAM dr hab. Krzysztof Jassem.
Recenzenci: prof. IPI PAN dr hab. Agnieszka Mykowiecka (IPI PAN) i prof. dr hab. inż. Halina Kwaśnicka (PWr).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM.
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału w zakładce Awanse Naukowe.

IDEAMU! Wasze pomysły dla UAM i społeczeństwa

Z inicjatywy Rektora UAM ogłaszamy pierwszą edycję konkursu IDEAMU, którego celem jest rozwój zielonych i społecznych innowacji oraz wzmacnianie trwałych relacji pomiędzy UAM a otoczeniem.

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów naszej uczelni pracujących indywidualnie bądź w zespołach. Oczekujemy niekonwencjonalnych i kreatywnych rozwiązań, które będą zmieniały nasze Kampusy i budowały nowe formy współpracy z mieszkańcami miasta Poznania. Chcemy rozwijać Zielony UAM, wzmacniać Uniwersytet Zaangażowany i jeszcze bliżej współpracować z naszymi społecznymi i gospodarczymi partnerami.

Zachęcamy do interdyscyplinarnej współpracy przekraczającej mury wydziałów! W ramach konkursu przyznane zostaną nagrody.

Termin nadsyłania prac na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. rozpocznie się w dniu 05.03.2018 r. i minie dnia 15.04.2018 r. Konkurs koordynuje Gabinet Rektora UAM. Szczegółowe zasady udziału w konkursie znajdują się w załączonym regulaminie.

II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zaprosiliśmy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

W załączeniu znajduje się program konferencji.

Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wykład pt. "Wstęp do uczenia przyrostowego: statystyka bez prawdopodobieństw"

W dniu 14 marca 2018 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 na naszym Wydziale odbędzie się kolejny w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Wstęp do uczenia przyrostowego: statystyka bez prawdopodobieństw" wygłosi dr inż. Wojciech Kotłowski z Politechniki Poznańskiej.

Wykład z tematyki Big Data

Wszystkich zainteresowanych tematyką Big Data serdecznie zapraszamy na wykład, który wygłosi Olaf Piotrowski, Chief Data Officer w Allegro

Temat wykładu: Czy można zarządzać jeziorem danych? Jak świat Big Data zmienia sposób pracy z danymi.

Wykład odbędzie się w sobotę, 3 marca, o godz. 9:00 w sali Rady Wydziału (A1-33). Po wykładzie zapraszamy na kawę i dyskusję.

Slajdy z wykładu: Czy można zarządzać jeziorem danych – Slajdy
Literatura: Czy można zarządzać jeziorem danych – Literatura
Nagranie z wykładu:  https://youtu.be/u378cOIac_I 

Wykład prof. Frédérica Bayarta

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszam na wykład wydziałowy, który wygłosi:

Prof. Frédéric Bayart (Clermont Auvergne University, France)

Tytuł wykładu: Multiple summing maps: Coordinatewise summability, inclusion theorems and p-Sidon sets

Wykład odbędzie się 27 lutego (wtorek) o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Integralną część Konferencji stanowi prezentacja dobrych praktyk - projektów, będących przykładami inicjowania zmian na rzecz środowiska lokalnego. Odbędą się także warsztaty z cyklu „Przełącz się na myślenie projektowe”, sesja posterowa przedstawiająca działalność studentów w obszarze projektów edukacyjnych i społecznych. Zaprezentowane zostaną również stoiska konsultacyjne umożliwiające bezpośredni kontakt ze specjalistami oraz osobami, które w swojej codziennej pracy zawodowej podejmują działania projektowe.

Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie wydarzenia. Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wykład "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Tarasa Banakha (Ivan Franko National University of Lviv and Jan Kochanowski University in Kielce) pt. "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem". Wykład odbędzie się 23 stycznia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Medale Uniwersytetu dla Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Dzień kryptologii 2

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapraszają w dniu 25 stycznia 2018 roku na uroczystość wręczenia medali Alumno Bene Merenti rodzinom kryptologów i kolejną edycję Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Dzień Kryptologii 2 - program:
10:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem kryptologów
11:00 - uroczystość wręczenia medali oraz wykład dra Marka Grajka "Sztafeta Enigmy. Odnaleziony raport polskich kryptologów"; Sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM
15:30 - spotkanie w Klubie Profesorskim Wydziału Matematyki i Informatyki UAM
16:00 - wykład prof. Clifforda Cocksa (King's College, London)  "The hidden discovery of public key cryptography"; Aula A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu zapraszamy do oglądania transmisji:

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31