Nauczanie zdalne

Napływające zarządzenia i komunikaty odnośnie kształcenia zdalnego zostały zamieszczone na stronie Nauczanie zdalne. Znajdują się tam również linki do porad dotyczących korzystania z Panelu Dydaktycznego oraz MS Teams.

Zarządzenie Rektora dotyczące organizacji działalności dydaktycznej w okresie zagrożenia wirusem COVID-19

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 433/2019/2020 Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 19 marca 2020 r. w sprawie wytycznych dotyczących organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19.

W załącznikach znajdują się informacje na temat Infrastruktury mogącej wspierać kształcenie zdalne oraz Rekomendacja Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość dotycząca prowadzenia zajęć zdalnych na naszym Uniwersytecie.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku.

Komunikat ws. konsultacji psychologicznego konsultanta ds. procesu studiowania w formie zdalnej

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 istnieje możliwość odbycia konsultacji z Psychologicznym konsultantem ds. procesu studiowania wyłącznie w formie zdalnej: za pośrednictwem platformy Skype lub telefonicznie. By umówić się na konsultacje, należy wcześniej zgłosić się w godz. 9:30-13:30 (poniedziałek-piątek) do Pana
Szymona Hejmanowskiego (Psychologiczny konsultant ds. procesu studiowania, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 730 591 791). Pan Hejmanowski ustali z Państwem dogodne terminy i godziny konsultacji.

Kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym - ODWOŁANY

Uwaga! Wykład został odwołany.

W dniu 17 marca 2020 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33/34 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz Wydział.

Wykład na temat: "Podejście kalibracyjne w badaniach społeczno-ekonomicznych", wygłosi dr Marcin Szymkowiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wykład prof. Dorothee D. Haroske pt. "Compact embeddings in smoothness spaces of Morrey type on bounded domains"

Zakład Analizy Matematycznej, Zakład Analizy Funkcjonalnej oraz Pracownia Teorii Operatorów serdecznie zapraszają na wykład prof. Dorothee D. Haroske (F. Schiller University, Jena) pt. "Compact embeddings in smoothness spaces of Morrey type on bounded domains". Wykład odbędzie się 3 marca (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentką.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

Wykład otwarty profesora Hansa Kellerera

Pracownia Algorytmiki serdecznie zaprasza na wykład pt. Approximation Schemes for Minimizing the Maximum Lateness on a Single Machine with Release Times under Non-Availability or Deadline Constraints, który wygłosi prof. Hans Kellerer (University of Graz, Austria). Wykład odbędzie się we wtorek, 14 stycznia 2020 r., o godz. 13:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału (A1-33/34). Przed wykładem, o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie z Prelegentem w Klubie Profesorskim.

Abstract: We consider four single-machine scheduling problems with release times, with the aim of minimizing the maximum lateness. In the first problem we have a common deadline for all the jobs. The second problem looks for the Pareto frontier with respect to the two objective functions maximum lateness and makespan.The third problem is associated with a non-availability constraint. In the fourth one, the non-availability interval is related to the operator who is organizing the execution of jobs on the machine. For each of the four problems, we establish the existence of a polynomial time approximation scheme (PTAS).

Wykład wydziałowy pt. "Harald Bohr meets George Boole"

Zakłady Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi profesor Andreas Defant (University of Oldenburg, Germany).

Tytuł wykładu: Harald Bohr meets George Boole

Wykład odbędzie się 7 stycznia (wtorek) w sali Rady Wydziału, godz. 10:30-11:30. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wykład wydziałowy pt. "Operator śladu na śnieżynce von Kocha"

Zakłady Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych, Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi dr hab. Michał Wojciechowski (prof. IM PAN, Warszawa).

Tytuł wykładu:  Operator śladu na śnieżynce von Kocha.

Wykład odbędzie się 17 grudnia (wtorek) w sali A2-24, godz. 10:00-11:00. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 9:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.