Login

Akcja „Złóż Serca dla Hospicjum”

Już po raz 7 Małopolskie Hospicjum dla Dzieci organizuje pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami ogólnopolską akcję „Złóż serce dla hospicjum”. W tym roku nasze koło naukowe StudMat zaprasza studentów oraz pracowników Wydziału do wzięcia udziału w akcji.

Jedyne co wystarczy zrobić to złożyć serce zgodnie z dołączonym diagramem i przekazać je do członków koła StudMat. Od poniedziałku do czwartku na długich przerwach na holu przy aulach studenci będą służyć pomocą i dostarczać papier do składania.

Serca zostaną rozdane przechodniom w Krakowie podczas najbliższych Walentynek przez wolontariuszy wraz z ulotkami informującymi o działalności Hospicjum. Akcja potrwa do 24 stycznia. Zachęcamy do udziału!

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serie wyników naukowy z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Więcej informacji na stronie: https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/konkurs-o-nagrode-im-edyty-szymanskiej.

Światowy Dzień Logiki na UAM

W dniu 14 stycznia obchodzony będzie po raz pierwszy Światowy Dzień Logiki. Z tej okazji na kampusie Ogrody odbędzie się spotkanie (godzina 17.00, sala 311, bud. D).

Program obejmuje trzy odczyty:

 • Roman Murawski - "100 lat logiki na uniwersytecie w Poznaniu",
 • Andrzej Wisniewski - "Sprzeczności, dowody i refutacje",
 • Jerzy Pogonowski - "O intuicjach matematycznych".

Po odczytach odbędą się warsztaty dla studentów "Logika i programowanie" (godzina 19.30, sala 67, bud. AB). Więcej informacji na stronie: www.logica-universalis.org/wld

Kolejny wykład ze statystyki na naszym Wydziale

W dniu 16 stycznia 2019 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 naszego Wydziału odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Wykład na temat: "Doświadczenia z ortogonalną strukturą blokową", wygłosi prof. dr hab. Radosław Kala z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Konkurs o stypendium doktoranckie do projektu NCN SONATA

Wydział Matematyki I Informatyki UAM ogłasza konkurs o stypendium doktoranckie do projektu NCN SONATA 13 nr. UMO-2017/26/D/ST1/00103 - kierownik projektu: dr Marek Kaluba. 

Tematyka badawcza:

 • grupy skończenie prezentowalne
 • struktury automatyczne na grupach
 • uzupełnienie Knutha-Bendixa systemów przepisujących termy

Wymagania wobec kandydata:

 • podstawowa wiedza dotycząca teorii automatów
 • dobra znajomość języka nisko-poziomowego (np. C)
 • znajomość języka wysoko-poziomowego, np. python, julia.

Zapewniamy:

 • stypendium naukowe (w wymiarze 30%)
 • udział w nowatorskich badaniach z pogranicza teorii grup i inżynierii oprogramowania
 • współautorstwo publikacji w renomowanych czasopismach naukowych

Czas trwania projektu: 9 miesięcy, wymagane zaangażowanie: 30%.

Sposób rekrutacji: rozmowa kwalifikacyjna 28.01.2019 (o dokładnym miejscu i terminie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Wniosek powinien zawierać: dokument potwierdzający uzyskanie tytułu magistra matematyki lub informatyki, podanie wraz z życiorysem uwzględniającym aktywność naukową, udział w konferencjach, nagrody i wyróżnienia, staże, oraz listę kilku najważniejszych zrealizowanych projektów informatycznych.

Dokumenty należy składać do Dziekanatu Wydziału Matematyki I Informatyki UAM (ul. Umultowska 87 61-614 Poznań) oraz ich wersję elektroniczną przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl do dnia 21 stycznia 2019 roku.

Prof. Jerzy Kaczorowski wiceprezesem Oddziału Poznańskiego PAN

Zgromadzenie Członków Oddziału Poznańskiego PAN w dniu 12 grudnia 2018 r. wybrało władze Oddziału na nową kadencję 2019-2022. Wiceprezesem został prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski, członek rzeczywisty PAN, dziekan naszego Wydziału.

Kolejny wykład ze statystyki na naszym Wydziale

W dniu 12 grudnia 2018 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33  odbędzie się następny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Test permutacyjny w problemie dwóch prób dla danych cenzurowanych”, wygłosi dr Grzegorz Wyłupek z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "Zespolone równanie Monge'a-Ampere'a w geometrii" wygłosi prof. dr hab. Sławomir Kołodziej z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Wykład odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elizy Jackowskiej-Boryc

Uprzejmie informuję, że we wtorek 4 grudnia 2018 r. o godz. 10:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elizy Jackowskiej-Boryc.
 
Tytuł rozprawy: Turán and Ramsey numbers for 3-uniform hyperpaths.
 
Promotor: prof. dr hab. Andrzej Ruciński.
Recenzenci: prof. UG dr hab. Tomasz Dzido (UG) i dr hab. Andrzej Żak (AGH).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Wykład Prof. Andrzeja Urbaniaka "Nauczyciel akademicki a wychowanie"

W środę 21 listopada o 17:00 w sali B3-38 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Urbaniaka ,,Nauczyciel akademicki a wychowanie". Prelegent pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie (m.in. na KUL, UKSW i UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31