Login

Harmonogram rekrutacji 2019/2020

1 czerwca 2019 r. rozpoczęły się zapisy na kierunki Informatyka, Matematyka, Nauczanie Matematyki i Informatyki oraz Analiza i przetwarzanie danych. Z pełnym harmonogramem rekrutacji można zapoznać się w zakładce Harmonogram rekrutacji 2019/2020

Rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki

Trwa rejestracja na studia II stopnia z Informatyki (1,5 roczne). Szczegółową siatkę godzin można znaleźć w zakładce Dla studenta

Harmonogram rekrutacji (dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych):

termin rozpoczęcia zapisów na kierunek: 2019-02-01
ostatni dzień zapisów na kierunek i wniesienie opłaty: 2019-02-13
termin składania dokumentów: od 2019‑02‑01 do 2019‑02‑14
termin rozpoczęcia egzaminów wstępnych: od 2019-02-15

Więcej informacji na Portalu Kandydata.

Mobilny USOS UAM

Powstała aplikacja Mobilny USOS przeznaczona dla studentów i pracowników naszego Uniwersytetu. Od teraz w każdej chwili można korzystać z jego możliwości takich jak: plan zajęć, oceny, grupy zajęciowe, ankiety, USOSmail itd. Dostępny jest również moduł Aktualności, więc znajdą się tam wszystkie najświeższe informacje z Wydziału. 

Mobilny USOS UAM jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Aplikacja dostępna na jest na urządzenia z systemem Android, można ją pobrać ze sklepu Google Play. Zachęcamy do korzystania i testowania aplikacji, ponieważ zespół programistów USOS jest otwarty na uwagi użytkowników.

Rekrutacja Mentorów ESN UAM Poznań

Wszyscy, którzy chcieliby poznać bliżej program Erasmus+, przełamać barierę językową i poznać ludzi z całego świata mogą dołączyć do programu Mentor. Waszym zadaniem będzie pomoc Erasmusowi po przyjeździe, poznanie miasta i wydziału, udział w wydarzeniach organizowanych przez ESN UAM Poznań. Zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego a wszystkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o lektoratach i testach poziomujących dla studentów I roku studiów stacjonarnych

18 grudnia 2018 roku na platformie Moodle zostały uruchomione testy poziomujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2018/2019. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

13 lutego 2019 roku (od godziny 9:00) w systemie USOS planowana jest rejestracja żetonowa na lektoraty z języków obcych. Rejestracja odbywa się przez stronę: http://ul.amu.edu.pl/

Test diagnozujący z języków obcych

Dnia 8 października 2018 roku na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych. Wszyscy studenci 1 roku studiów stacjonarnych I stopnia są zobowiązani do rozwiązania testu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o teście diagnozujązym oraz materiałami do nauki własnej języka angielskiego na poziomie A1-A2.

Festiwal Matematyki 2018

27 września 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Matematyki. Współorganizatorem wydarzenia jest Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Prelegentami Festiwalu będą pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz innych polskich uczelni, a także redaktorzy czasopisma Delta. W festiwalu wezmą udział uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas wygaszanych gimnazjów z całej Wielkopolski. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady, warsztaty oraz prezentacje studenckich kół naukowych WMiI UAM. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest Geometria.

W ramach Festiwalu Matematyki odbędzie się Finał 40. Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego. Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Matematyczne i redakcję Delty skierowany jest do młodych ludzi zainteresowanych matematyką, gotowych poświęcić czas i myśli na odkrywanie. Laureatem pierwszego konkursu był prof. dr hab. Paweł Domański, wieloletni pracownik naszego Wydziału. Jego praca dotycząca Liczb Fibonacciego została nagrodzona złotym medalem na najlepszą pracę maturalną w 1978 toku. Po śmierci Profesora Konkurs został nazwany jego imieniem.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

Rejestracja żetonowa na egzamin certyfikacyjny B2

Szkoła Językowa UAM informuje o rejestracji żetonowej na egzamin certyfikacyjny B2, który odbędzie się dnia 6 września 2018 r. o godzinie 14:00.

Rejestracja żetonowa odbędzie się na stronie ul.amu.edu.pl. Egzamin certyfikacyjny dotyczy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Spotkanie z LEGO Education

26 lipca 2018 na naszym Wydziale odbyło się spotkanie przedstawicieli LEGO Education, AKCES Edukacja oraz przedstawicieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas którego zaprezentowane zostały sale, w których już niebawem powstanie na naszej uczelni LEGO® Education Innovation Studio. Na zbudowanie LEIS Wydział otrzyma od LEGO Education ponad 100 zestawów różnych rozwiązań klocków LEGO (DUPLO, WeDo 2.0, EV3) wraz z zestawami rozszerzającymi o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

LEGO Education Innovation Studio bazuje na koncepcji praktycznego ujęcia procesu dydaktycznego, wyzwalającego u dzieci autentyczny zapał do odkrywania. Inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania.

fot. Przemysław Stanula

Campus Studencki 2018

Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza serdecznie zaprasza wszystkich studentów naszych Wydziałów na największy w Polsce wyjazd integracyjno-szkoleniowy. Podczas tygodniowego spotkania będziecie mieli okazję do integracji i zaadaptowania się do wyjątkowego studenckiego klimatu. Podstawowym zadaniem Campusu Studenckiego jest przedstawienie większości problemów, jakie spotykają studenta wyższej uczelni. Podczas warsztatów, spotkań i prelekcji poruszamy tematykę pomocy materialnej, regulaminu studiów oraz zwyczajów panujących na Uczelni. Poza nimi w trakcie wyjazdu do przepięknych nadmorskich Łaz do dyspozycji uczestników jest ponad 90 atrakcji w tym koncerty znanych artystów, karaoke i silent disco na plaży. 

Campus Studencki 2018 odbędzie się w terminie 4-9 września 2018 w Łazach k/Mielna. Zapraszamy do rejestracji!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30