Login

Nagroda za najlepszy projekt z zakresu informatyzacji państwa

W dniu 29 stycznia studenci naszego Wydziału, Bartosz Chyży i Michał Jankun, wraz z opiekunem, drem Rafałem Witkowskim, odebrali w Ministerstwie Cyfryzacji nagrodę za najlepszy projekt z zakresu informatyzacji państwa w ogólnopolskim konkursie
„Forum Młodych Mistrzów - Ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa”. Projekt przedstawiony przez studentów to MealHint, czyli aplikacja do optymalizacji kosztów wyżywienia. Serdecznie gratulujemy! 

Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki

Miło nam poinformować, że w konkursie im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2019 - została nagrodzona absolwentka naszego Wydziału. Amanda Weronika Lewandowska z pracą magisterską pt. "Matura rozszerzona z matematyki - analiza jakościowa wybranych rozwiązań zadań" otrzymała III nagrodę. Promotorem pracy była dr Edyta Juskowiak. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

 

 

Rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki

1 lutego 2020 r. rozpocznie się rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki (1,5 roczne). Szczegółową siatkę godzin można znaleźć w zakładce Dla studenta

Harmonogram rekrutacji (dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych):
termin rozpoczęcia zapisów na kierunek: 2020-02-01
ostatni dzień zapisów na kierunek i wniesienie opłaty: 2020-02-12
termin składania dokumentów: od 2020-02-03 do 2020-02-13
termin rozpoczęcia egzaminów wstępnych: 2020-02-14

Więcej informacji w Systemie Internetowej Rekrutacji

Wykład otwarty profesora Hansa Kellerera

Pracownia Algorytmiki serdecznie zaprasza na wykład pt. Approximation Schemes for Minimizing the Maximum Lateness on a Single Machine with Release Times under Non-Availability or Deadline Constraints, który wygłosi prof. Hans Kellerer (University of Graz, Austria). Wykład odbędzie się we wtorek, 14 stycznia 2020 r., o godz. 13:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału (A1-33/34). Przed wykładem, o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie z Prelegentem w Klubie Profesorskim.

Abstract: We consider four single-machine scheduling problems with release times, with the aim of minimizing the maximum lateness. In the first problem we have a common deadline for all the jobs. The second problem looks for the Pareto frontier with respect to the two objective functions maximum lateness and makespan.The third problem is associated with a non-availability constraint. In the fourth one, the non-availability interval is related to the operator who is organizing the execution of jobs on the machine. For each of the four problems, we establish the existence of a polynomial time approximation scheme (PTAS).

Wykład wydziałowy pt. "Harald Bohr meets George Boole"

Zakłady Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi profesor Andreas Defant (University of Oldenburg, Germany).

Tytuł wykładu: Harald Bohr meets George Boole

Wykład odbędzie się 7 stycznia (wtorek) w sali Rady Wydziału, godz. 10:30-11:30. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wykład wydziałowy pt. "Operator śladu na śnieżynce von Kocha"

Zakłady Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej, Przestrzeni Funkcyjnych i Równań Różniczkowych, Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi dr hab. Michał Wojciechowski (prof. IM PAN, Warszawa).

Tytuł wykładu:  Operator śladu na śnieżynce von Kocha.

Wykład odbędzie się 17 grudnia (wtorek) w sali A2-24, godz. 10:00-11:00. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 9:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Godziny otwarcia dziekanatu 9 grudnia

Informujemy, że dnia 09.12.2019 (poniedziałek) dziekanat będzie czynny do godziny 12:00.

Laureat OPUS 17

Z radością informujemy, że wśród laureatów siedemnastej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów OPUS i PRELUDIUM znalazł się pracownik naszego Wydziału. W kategorii OPUS 17 zakwalifikowany do finansowania został projekt prof. dra hab. Mieczysława Mastyło zatytułowany "Analiza Fouriera i teoria operatorów". Gratulujemy!

Wykład otwarty "Estymacja pośrednia ubóstwa na poziomie regionalnym i lokalnym w Polsce"

W dniu 11 grudnia 2019 roku o godz. 17.30 w Sali A1-33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Estymacja pośrednia ubóstwa na poziomie regionalnym i lokalnym w Polsce", wygłosi dr Łukasz Wawrowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31