Login
WMI

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Lin Zhe

We wtorek 23 lutego 2016 r. o godz. 10:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Lin Zhe.

Tytuł rozprawy: Full nonassociative Lambek calculus with modalities and its applications in type grammars.

Promotor: prof. dr hab. Wojciech Buszkowski. Recenzenci: prof. UO dr hab. Piotr Wojtylak (UO) i prof. dr Michael Kaminski (Technion, Izrael).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl). Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone w zakładce Awanse naukowe.

Stanowisko badawcze typu post-doc

31 marca mija termin zgłaszania dokumentów w konkursie na stanowisko badawcze typu post-doc fundowanym z grantu NCN. Ze stanowiskiem tym nie są związane obowiązki dydaktyczne.

Wymagania:
- stopień doktora matematyki, informatyki lub fizyki,
- kreatywność i motywacja do pracy naukowej,
- dobra znajomość języka angielskiego,

Opis zadań:
Tematyka badań dotyczy kombinatoryki, a zwłaszcza kombinatoryki algebraicznej oraz enumeratywnej, oraz jej związków z teorią reprezentacji i teorią macierzy losowych. Badania koncentrować się będą wokół pojęć wielomianów Jacka oraz charakterów Jacka.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Szczegółowe informacje pod adresem https://psniady.faculty.wmi.amu.edu.pl/. Forma składania ofert: emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Obrona rozprawy doktorskiej mgra Łukasza Waszaka

Uprzejmie informujemy, że w czwartek 10 marca 2016 r. o godz. 13:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Łukasza Waszaka.

Tytuł rozprawy: Wybrane wielowymiarowe metody statystyczne dla wielozmiennych danych funkcjonalnych.
Promotor: prof. dr hab. Mirosław Krzyśko.
Recenzenci: prof. dr hab. Jan Mielniczuk (IPI PAN) i prof. IBS PAN dr hab. Przemysław Grzegorzewski (IBS PAN).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM repozytorium.amu.edu.pl. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Wykład o bazach danych in-memory

W czwartek 28 stycznia o godz. 11:45 w Auli A odbędzie się kolejny wykład dotyczący współczesnych trendów w obszarze baz danych. Artur Pająk opowie o bazach in-memory - przetwarzanie danych w pamięci RAM na przykładzie SAP HANA. Plan wykładu jest następujący:

  1. Krótki rys historyczny baz in-memory. Rozwój technologii. 
  2. Architektura bazy danych SAP HANA. Silniki przetwarzań. Skalowanie bazy danych w oparciu o więcej niż jeden węzeł fizyczny.
  3. Modelowanie danych. Podejście do tworzenia rozwiązań w oparciu o bazy danych in-memory. Zaprezentowana zostanie waga właściwego modelowania w celu osiągnięcia jak największych rezultatów wydajnościowych.
  4. Data Provisioning wraz z Big Data. Wsparcie SAP HANA do masowego przetwarzania dużych ilości informacji wraz z danymi strumieniowymi. Transformacje danych z innych źródeł.

Artur Pająk jest Konsultantem Ekspertem w Zespole Wdrożeniowym SAP. Specjalizuje się w module Basis. Jako konsultant uczestniczył w wielu projektach lokalnych oraz międzynarodowych. Pełni rolę trenera w centrum edukacyjnym BCC oraz SAP Polska.

Współpraca z firmą Ciber Polska

W dniu 15 stycznia 2016 r. podpisane zostało oficjalne porozumienie pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a firmą Ciber sp. z o.o. Firma Ciber, z główną siedzibą w USA (Denver, Colorado) jest firmą konsultingową o światowym zasięgu, świadczącą od 40 lat usługi m.in. w branży IT oraz księgowości. Spółka zatrudnia około 7000 specjalistów na całym świecie. Biuro w Poznaniu jest pierwszym i głównym Centrum Kompetencyjnym firmy Ciber w Europie Centralnej zatrudniającym ponad 200 pracowników udzielających wsparcia klientom z całego świata.

Podczas rozmów z przedstawicielami firmy Ciber pojawiło się wiele pomysłów na wspólne działania, których realizacja z pewnością przyniesie duże korzyści dla studentów naszego Wydziału. [fot. M, Mączyński, Życie Uniwersyteckie]

Nabór na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki

Informujemy, że w roku akademickim 2015/2016 będzie prowadzona rekrutacja na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki rozpoczynające się w semestrze letnim. Zapisy na kierunek wystartują 1 lutego 2016 r.

Szczegółowe terminy rekrutacji:

Wykład prof. Tarasa Banakha

W dniu 26 stycznia o godz 10:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału w ramach wspólnego seminarium Zakładu Analizy Funkcjonalnej, Zakładu Teorii Interpolacji i Aproksymacji oraz Zakładu Teorii Funkcji Rzeczywistych wykład wygłosi prof. Taras Banakh (Lwów). Tytuł wykładu: "Steinhaus groups and semitopological linear spaces".

Konkurs: "Pomyśl o UAM - pomysł dla UAM"

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tworzy akademicka społeczność składająca się z wielu grup – studentów, doktorantów, pracowników naukowo-dydaktycznych, naukowych, dydaktycznych, bibliotecznych, technicznych, administracji i obsługi. Każda z nich może mieć swoją wizję funkcjonowania Uczelni i pomysły na ciekawe inicjatywy, które można by zrealizować w murach UAM. Konkurs „Pomyśl o UAM – pomysł dla UAM” to szansa, aby te idee zrealizować.

Z inicjatywy prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego, Prorektora ds. kadry i rozwoju uczelni, rozpoczyna się nabór projektów, które w swoim założeniu mają aktywizować społeczność akademicką UAM oraz mogą zostać zrealizowane na terenie Uczelni. Autorami, a tym samym uczestnikami konkursu „Pomyśl o UAM – pomysł dla UAM” mogą być pracownicy, doktoranci lub studenci naszej Uczelni, zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Główną nagrodą dla zwycięzców będzie realizacja Ich projektu. Przewidziana jest również nagroda finansowa dla zwycięzcy (lub zwycięzców).

Konkurs jest doskonałą okazją na aktywne włączenie się w życie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a nawet zrealizowanie swoich marzeń dotyczących Uczelni. Zachęcamy zatem wszystkich – pomyślcie o UAM!
Konkursowe prace można dostarczać do 1 lutego 2016 r., do godz. 15:00 do Biura Prasowego UAM. Szczegółowe zasady udziału w inicjatywie znajdują się w regulaminie.

Dwa wykłady gościnne

W dniu 19.01.2016. o godz. 10:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału w ramach wspólnego seminarium Zakładu Teorii Interpolacji i Aproksymacji oraz Zakładu Teorii Funkcji Rzeczywistych wygłoszone zostaną dwa 45 minutowe wykłady:

Therese Mieth (F.Schiller Universitaet, Jena) "Approximation numbers via bracketing", 
Franka Baaske, (F.Schiller Universitaet, Jena) "Generalized heat equations in supercritical function spaces".

Wykład otwarty na temat: "Klastery w epidemiologii”

W dniu 13 stycznia 2016 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach medycznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział.

Wykład na temat: "Klastery w epidemiologii”, wygłosi dr Barbara Więckowska z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29