Login

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Taczały

W czwartek 28 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w sali A2-14 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Taczały.

Tytuł rozprawy: Ramsey properties of the linear equations.

Promotor: prof. dr hab. Tomasz Schoen.
Recenzenci: dr hab. Maciej Ulas (UJ) i prof. UW dr hab. Mariusz Skałba (UW).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału w zakładce Awanse naukowe.

Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2 z języków obcych

Szkoła Językowa UAM informuje, że w sesji letniej 2017/2018 zostały wyznaczone dwa terminy egzaminu certyfikacyjnego z języków nowożytnych na poziomie B2:

27 czerwca 2018 r. (środa) godz. 14:00 - 16:30
6 września 2018 r. (czwartek) godz. 14:00 – 16:30 (jest to termin poprawkowy)

Rejestracja żetonowa odbędzie się na stronie ul.amu.edu.pl

Egzamin certyfikacyjny dotyczy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Międzynarodowa konferencja pt. "The Second International Workshop on Dynamic Scheduling Problems"

W dniach 26 - 28 czerwca br. na naszym Wydziale odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. "The Second International Workshop on Dynamic Scheduling Problems", poświęcona problemom szeregowania zadań ze zmiennymi czasami wykonywania oraz ich zastosowaniom.

Przewodniczącym Komitetu Programowego oraz Komitetu Organizacyjnego tej konferencji jest prof. UAM dr hab. Stanisław Gawiejnowicz. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konferencji iwdsp2018.wmi.amu.edu.pl.

Międzyregionalny Mecz Matematyczny Gimnazjalistów - 13.06.2018 r.

Międzyregionalny Mecz Matematyczny Gimnazjalistów, który odbył się na WMiI 13 czerwca 2018 r. rozegrany został pomiędzy reprezentacjami szkolnymi z Gdańska (Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum GFO), Wrocławia (Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej) oraz Poznania (38. Dwujęzyczne LO w Poznaniu). Zwyciężyła drużyna z Gdańska. Drugie miejsce ex aequo zajęły Wrocław i Poznań.

Gratulujemy zwycięzcy i nauczycielowi opiekunowi. Pozostałym drużynom gratulujemy wyrównanej rywalizacji i dziękujemy za udział w meczu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Finał III edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych Juniorów

Zwycięzcą meczu finałowego III edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych Juniorów została reprezentacja szkolna oddziałów gimnazjalnych 38. Dwujęzycznego LO w Poznaniu. Gratulujemy zwycięstwa! Opiekunem drużyny jest pan Przemysław Pela.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Społecznych nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO w Poznaniu. Opiekunem drużyny z jest pan Patryk Jankowski.

Tym samym zakończyliśmy III edycje turnieju. Dziękujemy za udział wszystkim dziesięciu reprezentacjom szkolnym, które wzięły udział w tegorocznym turnieju. Dziękujemy za pracę wszystkim nauczycielom - opiekunom drużyn, jurorom, sędziom, organizatorom III edycji WMMJ. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Burchardta

Uprzejmie informuję, że we wtorek 19 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Burchardta.
 
Tytuł rozprawy: Structure constants of Jack characters.
 
Promotor: prof. dr hab. Piotr Śniady (IM PAN).
Recenzenci: prof. dr hab. Daniel Simson (UMK) i prof. dr hab. Jarosław Grytczuk (PW).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM.
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału w zakładce Awanse naukowe.

Akcja "Liczymy ankiety"

Badanie Jakości Kształcenia to coroczna akcja mająca na celu pozyskanie od studentów informacji zwrotnej o funkcjonowaniu wydziałów. Biorąc w nim udział walczymy o nagrodę pieniężną dla naszego Wydziału!

Anonimowa ankieta dostępna jest dla wszystkich studentów w systemie USOS.

Konferencja "Informatyka w szkole - z komputerem i bez"

16 czerwca 2018 r. w godz. 9:30-16:00 w auli A odbędzie się konferencja "Informatyka w szkole - z komputerem i bez", na którą zapraszamy nauczycieli informatyki i edukacji wczesnoszkolnej, jak również studentów.

Prelegentami będą wybitni specjaliści z dydaktyki informatyki i nauczania dzieci programowania, z różnych stron Europy: m.in. Bułgarii, Ukrainy i Słowacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapisy, program i informacje o prelegentach: na stronie ODN.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agaty Panfil

W poniedziałek 18 czerwca 2018 r. o godz. 11:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agaty Panfil.
 
Tytuł rozprawy: "Lokalna struktura geometryczna wybranych funkcyjnych przestrzeni Banacha."
 
Promotor: prof. PP dr hab. Paweł Kolwicz (PP).
Recenzenci: prof. dr hab. Marian Nowak (UZ) i prof. dr hab. Grzegorz Lewicki (UJ).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30