Login

Finał III edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych Juniorów

W sobotę, 9 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Auli A, na naszym Wydziale rozegrany zostanie finałowy mecz Wielkopolskich Meczów Matematycznych Juniorów. W tegorocznej edycji turnieju  meczów matematycznych dla gimnazjalistów udział wzięło łącznie 10 reprezentacji szkolnych z Wielkopolski. Do finału przystąpią dwie drużyny - zwycięzcy meczów półfinałowych, które poznamy już 4 czerwca.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia w tym dniu na WMiI i wspólnego kibicowania  drużynom!

Międzyregionalny Mecz Matematyczny Gimnazjalistów

W środę, 13 czerwca o godz. 13.00, w sali  A1-33 naszego Wydziału rozegrany zostanie międzyregionalny trójmecz matematyczny gimnazjalistów: Dolny Śląsk-Pomorze-Wielkopolska.

Do meczu przystąpią finaliści turniejów meczów matematycznych rozgrywanych w odpowiednio tych trzech regionach Polski. Pomorze będzie reprezentowała drużyna z Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum. Dwie pozostałe drużyny trójmeczu, tj. finalistów z Dolnego Śląska oraz Wielkopolski poznamy wkrótce (odpowiednio 26 maja oraz 9 czerwca br.).

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia w tym dniu na WMiI UAM i wspólnego kibicowania drużynom! 

Prof. Tomasz Łuczak laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego

Prof. Tomasz Łuczak z Wydziału Matematyki i Informatyki został tegorocznym laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego. Medal jest przyznawany corocznie przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. 
Uroczystość wręczenia Medalu odbyła w się 10 maja 2018 roku. Z tej okazji prof. Łuczak wygłosił wykład pt. "Przypadek i porządek".

 

Wykłady wydziałowe prof. Vakhtanga Kokilashviliego oraz prof. Alexandra Meskhiego

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykłady wydziałowe, które wygłoszą:

Wykłady odbędą się 29 maja (wtorek) o godz. 10:00 w sali Rady Wydziału. Przed wykładami zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 9:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Warsztat poświęcony aktualnym wyzwaniom sztucznej inteligencji

Serdecznie zapraszamy na warsztat poświęcony aktualnym wyzwaniom sztucznej inteligencji prowadzony przez przedstawicieli firmy Samsung. Warsztat odbędzie się 23 maja w Auli A Naszego Wydziału o godz. 16.00. Podczas warsztatu omówione zostaną współczesne metody stosowane w systemach sztucznej inteligencji ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania sieci neuronowych w asystentach głosowych. Szczegółowy program znajduje się na załączonej ulotce.

Chętni do udziału mogą zarejestrować się na stronie https://aiatsamsung.pl/. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wykład z cyklu "Po indeks z Pitagorasem"

Zapraszamy do udziału w ostatnim w tym roku akademickim spotkaniu dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem" 5 czerwca 2018 roku o godz. 12:00 w auli A naszego Wydziału.

Pan dr Andrzej Wójtowicz, pracownik naszego Wydziału wygłosi wykład zatytułowany Można pomylić z prawdziwością - najnowsze osiągnięcia w dziedzinie widzenia komputerowego.

Streszczenie:
Przez ostatnie lata byliśmy świadkami dynamicznego rozwoju wielu dziedzin sztucznej inteligencji. Najnowsze wyniki w obszarze uczenia maszynowego oraz widzenia komputerowego spowodowały, że możemy coraz sprytniej manipulować obrazem wideo i towarzyszącym mu dźwiękiem. Podczas wykładu zobaczymy jak osiągnięcia z ostatnich 3 lat mogą wpłynąć na produkcję i rozprzestrzenianie tzw. fake news, w szczególności w mediach społecznościowych.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA.

Kariera na językach 2018 - targi pracy dla osób znających języki obce

W dniu 22 maja br. w godzinach 11:00-15:00 w Collegium Novum UAM odbędą się targi pracy "Kariera na Językach". 

Udział w Targach to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje kompetencje językowe, a karierę zawodową wiążą z pracą w międzynarodowym środowisku. W jednym miejscu zgromadzą się pracodawcy, którzy poszukują pracowników (studentów, absolwentów, specjalistów)  znających języki obce na poziomie co najmniej B2.  Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zastanowić się nad kierunkiem rozwoju własnej kariery zawodowej w oparciu o informacje na temat możliwości wykorzystania umiejętności lingwistycznych na współczesnym rynku pracy.
Uczestnicy będą mieli również możliwość skonsultowania dokumentów aplikacyjnych w różnych językach, uzyskania porad ekspertów oraz wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Nocy Muzeów na UAM

Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na Noc Muzeów w Collegium Minus i Auli w dniu 19 maja br. od godziny 17.00 do 1.00

W programie wystawa prezentująca historię budynku Collegium Minus oraz zwiedzanie budynku wraz z Aulą.

Prelekcje:

  • godz. 17.00 – prof. UAM dr hab. Maciej Michalski: Collegium Minus jako główny gmach Uniwersytetu w Poznaniu
  • godz. 18.00 – dr Anna Kołos: Ludwika Dobrzyńska-Rybicka wśród pierwszych kobiet zatrudnionych na Uniwersytecie Poznańskim
  • godz. 19.00 – prof. UAM dr hab. Tadeusz Janicki: Inauguracja Uniwersytetu Rzeszy w Poznaniu w 1941 r.
  • godz. 20.00 – prof. dr hab. Stanisław Jankowiak: Bunt studentów w Poznaniu w 1968 r.
  • godz. 21.00 – mgr Jakub Skutecki: Collegium Minus w ikonografii

(prelekcje w sali XVII Collegium Minus)

Dziekanat nieczynny - 19.05.2018 r.

Informujemy, że w najbliższą sobotę (19.05.2018 r.) dziekanat studencki oraz biblioteka wydziałowa będą nieczynne. 

XXV Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

Serdecznie zapraszamy na XXV Wykład im. Wojtka Pulikowskiego, który odbędzie się 18 maja o godzinie 12:00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Wykład pt. "Kombinatoryka borelowska" zaprezentuje pan dr Łukasz Grabowski z Lancaster University. Streszczenie wystąpienia oraz informacje o prelegencie można znaleźć na naszej stronie w sekcji poświęconej Wykładom im. Wojtka Pulikowskiego.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31