Login

Wykład prof. Anny Rity Sambucini

22 marca o 9.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału, gość z Perugii, prof. Anna Rita Sambucini przedstawi wykład "Multivalued gauge integrals and selections". Wszystkich z Państwa gorąco zachęcamy i zapraszamy do wysłuchania wykładu.

Abstract:
After the pioneering works of Aumann and Debreu, the theory of multivalued functions has been intensively studied and several notions of integral have been developed using different techniques. These notions have shown to be useful when modeling some theories in different fields as optimal control and mathematical economics. The choice to deal with these types of integration is motivated by the fact that a very important tool in this framework is the Kuratowski and Ryll-Nardzewski theorem which guarantees the existence of measurable selectors, though this famous result requires the separability of the range space X. Existence of selections integrable in the same sense of the corresponding multifunctions has been proven for some gauge integrals in the hyperspace cwk(X) (ck(X)) of convex and weakly compact (compact) subsets of a general Banach space X.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Romana Grundkiewicza

Informujemy, że w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 13:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Romana Grundkiewicza.
 
Tytuł rozprawy: Algorithms for automatic grammatical error correction.
 
Promotor: prof. UAM dr hab. Krzysztof Jassem.
Recenzenci: prof. IPI PAN dr hab. Agnieszka Mykowiecka (IPI PAN) i prof. dr hab. inż. Halina Kwaśnicka (PWr).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM.
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału w zakładce Awanse Naukowe.

Konkurs "Horyzonty matematyki"

9 marca 2018 r. odbyła się kolejna edycja Horyzontów matematyki. Konkurs ma na celu poszerzenie i popularyzację wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. 

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Poznańska Fundacja Matematyczna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Warsztaty dla nauczycieli z programowania na platformie PixBlocks

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu z dr. Krzysztofem Krzywdzińskim, adiunktem naszego Wydziału, w sobotę 17 marca 2018 r. w sali D-1 w godz. 10:30–14:00.

W trakcie warsztatów przedstawione zostanie najnowsze narzędzie do nauki programowania przez dzieci – platforma PixBlocks. Jest to narzędzie dedykowane dla wszystkich poziomów edukacji umożliwiające zarówno kodowanie blokowe jak i tekstowe. Wprowadzone zostaną podstawowe pojęcia programistyczne, a następnie przeprowadzone warsztaty w rozwiązywaniu przykładowych zadań na platformie. Prelegent przekaże uczestnikom swoje doświadczenia dotyczące kolejności wprowadzenia pojęć programistycznych i trudności jakie można napotkać w nauczaniu programowania.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma bezpłatną wielostanowiskową licencję na platformę PixBlocks.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy.

II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zaprosiliśmy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

W załączeniu znajduje się program konferencji.

Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jaki jest patent na sukces? Konferencja dla naukowców i firm

Czyj i czym jest wynalazek lub patent? Czym zajmuje się rzecznik, a czym urząd patentowy? Jak chronić Twój pomysł na biznes? Ochrona Twojego wynalazku, innowacyjnego rozwiązania, logotypu, know-how to kluczowa kwestia.

Kwestie te są również ważne dla naukowców, którzy pracują na uczelniach lub w międzynarodowych konsorcjach.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie narzędzia ochrony będą najlepsze dla Twojego pomysłu – dołącz do bezpłatnego wydarzenia „Patent na Sukces”. Uczestnicy uzyskają unikalną i praktyczną wiedzę także w zakresie prowadzenia poszukiwań w światowym stanie techniki oraz budowania strategii ochrony, jak i wskazówki dotyczące procedur ochronnych – krajowej, regionalnej i międzynarodowej.

Seminarium regionalne pt. „Patent na sukces” odbędzie się 22 marca 2018 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Rubież 46, bud. H

Rejestracja trwa do 20 marca. Program oraz więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia.

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!”

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!” to największe matematyczne wydarzenie przeznaczone dla studentów i doktorantów z całego kraju, organizowane przez matematyczne koła naukowe działające przy Politechnice Wrocławskiej. Obok młodych matematyków, prezentujących swoje wyniki badań, na konferencji pojawi się również wielu specjalistów i przedstawicieli wiodących na rynku firm, takich jak McKinsey & Company oraz Aviva. Organizatorzy, oprócz prawdziwej matematycznej uczty, zapewniają także dobrą zabawę - m.in. poprzez loterię łamigłówek czy wieczorną integrację. Na „OMatKo!!!” możesz zachwycić wszystkich teoretycznym lub praktycznym obliczem matematyki, wygrywając przy tym atrakcyjne nagrody - wystarczy, że wygłosisz referat albo stworzysz matematyczny plakat. Jeśli masz głowę pełną matematycznych pomysłów albo chcesz spędzić niezapomniany weekend w towarzystwie „królowej nauk”, to zapraszamy do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej w dniach 13-15 kwietnia 2018 r.

Więcej informacji oraz formularz zapisowy (zarówno dla słuchaczy, jak i referentów) znajduje się na stronie omatko.im.pwr.wroc.pl bądź na portalu Facebook – Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów. Nie zwlekaj!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Rekrutacja na studia II stopnia - informatyka (niestacjonarne)

Jutro, tj. 7 marca br., kończy się II nabór na kierunek Informatyka na studiach niestacjonarnych. Dokumenty można składać w dziekanacie do czwartku (8 marca br.).

Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet, czyli powitanie wiosny w Biurze Karier UAM

Już 13 marca 2018r. zapraszamy na „Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet, czyli powitanie wiosny w Biurze Karier UAM”. Po zimowym letargu pomyśl o swoim rozwoju, przyjdź i skorzystaj z wiedzy ekspertów podczas szkoleń lub działaj na warsztatach. W programie warsztaty nt. rekrutacji i wyznaczania celów oraz szkolenia nt. bezpieczeństwa osobistego oraz cyberbezpieczeństwa. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody – bezpłatne sesje coachingowe!

Zapisy: https://tinyurl.com/zapisy-13-03. Szczegółowy opis:  https://tinyurl.com/yco9pooy 

W trakcie wydarzenia możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia do CV albo pamiątkowej fotki z przyjaciółmi.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31