Login

Wykład Prof. Andrzeja Urbaniaka "Nauczyciel akademicki a wychowanie"

W środę 21 listopada o 17:00 w sali B3-38 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Urbaniaka ,,Nauczyciel akademicki, a wychowanie". Prelegent pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie (m.in. na KUL, UKSW i UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "Zespolone równanie Monge'a-Ampere'a w geometrii" wygłosi prof. dr hab. Sławomir Kołodziej z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Wykład odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Wykład wydziałowy "Liniowy operator rozszerzenia na pewnych klasach funkcji Baire'a"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Marka Wójtowicza (Instytut Matematyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) pt. "Liniowy operator rozszerzenia na pewnych klasach funkcji Baire'a''. Wykład odbędzie się 20 listopada (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Mistrzostwa Polski w Go

Już w najbliższy weekand nasz Wydział stanie się stolicą gry logicznej Go. Najlepsi gracze w Polsce zmierzą się o tytuł mistrza, a mieszkańcy Poznania będą mogli wziąć udział w turniejach z nagrodami. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak. Wśród współorganizatorów mistrzostw są poznańscy inwestorzy z branży IT.

Entuzjaści najstarszej na świecie gry logicznej Go spotkają się na naszym Wydziale, który zamieni się w prawdziwe goistyczne miasteczko. W dniach 8-11 listopada br. wszyscy chętni będą mogli dołączyć do wydarzenia, organizowanego przez Wielkopolski Ośrodek Go "Honte" i "Akademię go" na UAM. 

Zapraszamy zarówno zaawansowanych graczy, jak i nowych adeptów tej niezwykłej gry logicznej. Dla mieszkańców Poznania przygotowaliśmy m.in. Strefę Nauki, w której będziemy tłumaczyć zasady oraz rozgrywać mini turnieje. Na uczestników czekamy od soboty do niedzieli (10-11 listopada br.) w godzinach od 10 do 17. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Obok Strefy Nauki oraz turnieju o tytuł Mistrza Polski, w którym zmierzy się ośmiu najlepszych graczy w kraju, przygotowaliśmy także turniej towarzyszący dla doświadczonych graczy oraz pokaz filmu dokumentalnego "AlphaGo". Jest to zapis przygotowań i rozgrywki sztucznej inteligencji autorstwa firmy Deep Mind z graczem światowej klasy - Lee Seedolem. W 2015 roku AlphaGo po raz pierwszy w historii pokonała zawodowca w grze w Go.

Imprezę swoim patronatem objęli: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Radio Afera. Dzięki zaangażowaniu lokalnego biznesu: Cognifide, Sii, Slideworx i Nordcloud wstęp dla wszystkich uczestników jest wolny, a pula nagród turniejowych wynosi ponad 5000 zł.

Więcej szczegółów o Mistrzostwach Polski w Go można znaleźć na stronie mp.go.art.pl oraz fanpage'u facebook.com/honte.poznan.

Kolejny wykład ze statystyki na naszym Wydziale

W dniu 14 listopada 2018 roku o godz. 17.30 w sali A1.33 Wydziału Matematyki i Informatyki odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Układy równoległe i naprzemienne”, wygłosi dr hab. Bogna Zawieja z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dziekanat nieczynny w sobotę - 10 listopada

W najbliższą sobotę, tj. 10 listopada br., dziekanat studencki będzie nieczynny. 

Wykład wydziałowy ,,Generic properties of nonexpansive mappings on metric spaces with curvature bounds''

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Christiana Bargetza (University of Innsbruck) pt. ,,Generic properties of nonexpansive mappings on metric spaces with curvature bounds''.

Wykład odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Dziekanat studencki nieczynny - 2 listopada

W piątek, tj. 2 listopada br., dziekanat studencki będzie nieczynny. W sobotę dziekanat będzie czynny normalnie (od 8:00 do 15:00).

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serie wyników naukowy z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Więcej informacji na stronie: https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/konkurs-o-nagrode-im-edyty-szymanskiej.

Wykład prof. Stanisława Goldsteina pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Stanisława Goldsteina (Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Łódzki)  pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna".

Wykład odbędzie się 23 października (wtorek) o godzinie 10.45 w Auli C.  Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30