Login

Pierwsza nagroda w konkursie na najlepszą pracę z dydaktyki matematyki

W ostatnich dniach ogłoszono wyniki Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2017. Laureatem pierwszej nagrody jest absolwent naszego Wydziału Pan mgr Piotr Berda.  Nagrodę otrzymał on za pracę Zastosowania matematyki jako specyficzny typ zadań w podręcznikach do nauczania matematyki na poziomie ponadgimnazjalnym przygotowaną pod kierunkiem p. dr Edyty Juskowiak. Panu Piotrowi serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie podczas Wykładu im. Anny Zofii Krygowskiej w październiku 2018 roku.

W sposób szczególny chcemy pogratulować również Pani dr Edycie Juskowiak, której magistranci po raz trzeci z rzędu wygrywają kolejne edycję Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki. Życzymy dalszych sukcesów w pracy z studentami i kolejnych nagród.

Wykład prof. Zbigniewa Lipeckiego

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Zbigniewa Lipeckiego (Oddział Wrocławski IM PAN) pt. ,,Przedziały porządkowe w kratach Banacha i ich punkty ekstremalne''. Wykład odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny im. Wojciecha Jarnika

W piątek 13 kwietnia w czeskiej Ostrawie odbyła się 28. edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego im. Wojciecha Jarnika. Zawodnicy mieli pięć godzin na rozwiązanie czterech zadań. Nasza Uczelnia była reprezentowana przez czterech studentów: Wojciecha Wawrowa, Grzegorza Adamskiego, Mieczysława Krawiarza oraz Roberta Kwiecińskiego. Wojciech zajął 5. miejsce w I kategorii, zaś Grzegorz - 12. miejsce w II kategorii. Gratulujemy!

Studia podyplomowe "Przetwarzanie danych - Big Data" wyróżnione certyfikatem "Studia z Przyszłością"

W poniedziałek 9 kwietnia w Pałacu PAN w Jabłonnie koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Podczas Gali prowadzone na naszym Wydziale studia podyplomowe "Przetwarzanie danych - Big Data" zostały wyróżnione certyfikatem z "Studia z Przyszłością".

Certyfikat przyznawany jest kierunkom i specjalnościom realizowanym według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadającym na potrzeby rynku pracy, zgodnym z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców, przedstawicieli środowiska gospodarczego i ekspertów Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Zachęcamy do zapoznania się z Relacją z Gali.

Wykład „Jak matematycy ujarzmi(a)li nieskończoność"

W imieniu pana prof. dr hab. Kazimierza Przyszczypkowskiego oraz Zakładu Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM gorąco zapraszamy na kolejny „Wykład w Sali Lubrańskiego", zaplanowany na 11 kwietnia 2018 (środa) o godz. 17.00  w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus. Prelegentem będzie pan prof. dr hab. Roman Murawski, autor licznych prac z zakresu logiki matematycznej oraz bardzo wielu monografii poświęconych zarówno filozofii jak i historii matematyki. Tytuł jego wystąpienia brzmi:  „Jak matematycy ujarzmi(a)li nieskończoność".

Warsztaty dla nauczycieli LEGO Education

Zapraszamy do udziału w warsztatach LEGO Education Makerspace STEAM – cała PARA w edukację! prowadzonych przez Pana Jakuba Piaseckiego, certyfikowanego trenera Akademii LEGO® Education, współorganizatora polskiej edycji międzynarodowego konkursu FIRST® LEGO® League, współorganizatora Wielkopolskiej Ligii Robotyki.

MAKERSPACE to koncepcja przestrzeni zaaranżowanej do pracy projektowej z obszaru STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Art/Design i Mathematics), która służy odkrywaniu, tworzeniu, uczeniu się i dzieleniu swoimi osiągnięciami. Adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, a umiejscowiona może być w szkole, bibliotece lub funkcjonować niezależnie. Sprzyja wyzwalaniu twórczości i kreatywności uczniów, co możliwe jest między innymi przez zastosowanie rozwiązań LEGO® Education, które zawsze starają się łączyć efektywną edukację z mądrą zabawą.

Podczas warsztatów będzie można sprawdzić czym jest MAKERSPACE przechodząc drogę od zdefiniowania problemu do stworzenia prototypu rozwiązania, by na końcu skonfrontować uzyskaną koncepcję z pomysłami innych a to wszystko z użyciem klocków i powszechnie dostępnych przedmiotów codziennego użytku.  

Spotkanie odbędzie się w piątek 20 kwietnia 2018 roku, w godz. 17:00-19:15 na naszym Wydziale w sali A2-24.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, w przypadku większego zainteresowania rozważamy powtórzenie warsztatów. Tegoroczna edycja warsztatów dla nauczycieli odbywa się przy wsparciu Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA

Wykład dr. Tomasza Kani

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład dr. Tomasza Kani (IM PAN) pt. ,,Nowe wyniki dotyczące zbiorów odseparowanych na sferze przestrzeni Banacha ''. Wykład odbędzie się 10 kwietnia (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Wyniki konkursu „Pitagorejczycy"

23 marca 2018 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Pitagorejczycy”. Organizatorami byli Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu. W konkursie uczestniczyło 80 pasjonatów matematyki z całej Wielkopolski, byli to uczniowie klas gimnazjalnych.

Młodzi matematycy walczyli o tytuł „Pitagorasa roku 2018” oraz cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta Luboń, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Radę Rodziców przy Szkołę Podstawowej nr 3 w Luboniu.

I miejsce oraz puchar Burmistrza Miasta Luboń otrzymał Tymoteusz Karalus ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu,
II miejsca wywalczyli: : Cezary Botta (Szkoła Podstawowa w Rokietnicy) oraz Oliwier Urbański (Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu),
III miejsce zajęli: Tymon Dydowicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Luboniu), Maria Szulc (XXXVIII Liceum Dwujęzyczne w Poznaniu), Laura Tabaczyńska (Gimnazjum Zakonu Pijarów w Poznaniu).

Wyróżnienia otrzymali: Michał Redmer (Gimnazjum Zakonu Pijarów w Poznaniu), Jan Nowak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach), Antoni Stachowski (Szkoła Podstawowa nr 67 w Poznaniu) oraz Michał Jastrzębski (Publiczne Gimnazjum Zakonu Pijarów w Poznaniu).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wykład z tematyki Big Data - 7 kwietnia 2018

Wszystkich zainteresowanych tematyką Big Data serdecznie zapraszamy na kolejny wykład, który na naszym Wydziale wygłosi Olaf Piotrowski, Chief Data Officer w Allegro

Temat wykładu: Analityka w trybie self-service. Jak tworzyć kulturę "data-driven"?

Wykład odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 9:00 w sali Rady Wydziału (A1-33). Po wykładzie zachęcamy do zadawania pytań i dyskusji.

Zapraszamy do zapoznania się z planem wykładu.

Dziekanat nieczynny - 30.03.2018 r.

Informujemy, że dziekanat studencki będzie nieczynny w dniach 30-31.03.2018 r. (piątek-sobota).

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30