Login

Prof. dr hab. Roman Murawski członkiem Academia Europaea

Prof. dr hab. Roman Murawski, kierownik Zakładu Logiki Matematycznej, został wybrany w poczet członków Academia Europaea. Academia Europaea powstała w 1988 z inicjatywy m.in. Royal Society. Gromadzi specjalistów z różnych dziedzin nauki w tym medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych. Koncentruje się na działalności opiniodawczej i doradczej w zakresie nauki, współpracując w tym zakresie m.in. z Komisją Europejską. Siedziba Academia Europaea mieści się w Londynie.

Wykład wydziałowy "O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego"

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykład wydziałowy, który wygłosi: Dr Volodymyr Dilnyi (Instytut Matematyki, Politechnika Krakowska). Tytuł wykładu: O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego.

Wykład odbędzie się 16 października (wtorek) o godz. 10:30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Rekrutacja ESN UAM Poznań

Sekcja Erasmus Student Network UAM Poznań zaprasza na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne, które odbędzie się o 19:30 w poniedziałek, 15 października w Collegium Martineum, ul. Św. Marcina 78. Nabór zgłoszeń trwa do 16 października!
 
Więcej informacji o rekrutacji na fanpage'u oraz na stronie internetowej.

VI Konferencja "Filozofia matematyki i informatyki"

W dniach 19-20 października 2018 roku na naszym Wydziale odbywać się będzie VI Konferencja "Filozofia matematyki i informatyki".

Bliższe informacje, w tym program konferencji i abstrakty referatów, znaleźć można na stronie: http://logika.amu.edu.pl/konferencja/konferencjaVI.php

Konferencja jest otwarta - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Kolejny wykład ze statystyki na Wydziale Matematyki i Informatyki

W dniu 17 października 2018 roku o godz. 17.30 w sali A1-33 naszego Wydziału odbędzie się pierwszy w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Metody taksonomii relatywnej w badaniach społeczno-ekonomicznych”, wygłosi dr Jarosław Lira z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Medale z okazji 25-lecia istnienia Wydziału

Z okazji 25-lecia istnienia Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Sali Białej Poznańskiego Bazaru wręczono okolicznościowe medale byłym Dziekanom naszego Wydziału:

  • Prof. drowi hab. Michałowi Karońskiemu
  • Prof. UAM drowi hab. Zbigniewowi Palce
  • Prof. UAM drowi hab. Markowi Nawrockiemu.

Koncert inauguracyjny

Serdecznie zapraszamy na koncert inaugurujący cykl koncertów w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego!

3 października 2018 r. o godz. 18:00 w Auli Uniwersyteckiej, ul. Wieniawskiego 1, Poznań wystąpi absolwent Uniwersytetu, Jacek MEZO Mejer z zespołem oraz wykładowcy, studenci i przyjaciele Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

Bilet wstępu w cenie 15zł będzie można zakupić przed wejściem na wydarzenie. Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na zakup wózka elektrycznego dla Marka Suwezdy – studenta UAM.

Seminarium dla nauczycieli matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium dla nauczycieli matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych na temat „Surface and deep approach in the classroom" („Powierzchowne i głębokie nauczanie i uczenie się"), które poprowadzi Lambrecht Spijkerboer, holenderski trener nauczycieli matematyki.

Spotkanie odbędzie się 13 października 2018 roku w godz. 10:00 - 16:00 w ZSS nr 1 STO w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 154. Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja

Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim. Organizatorzy nie zapewniają pełnego tłumaczenia, będzie jednak zorganizowana pomoc językowa.

Organizatorami są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu STO. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie https://seminarium-sto.wmi.amu.edu.pl/

„ALE PRZEDSZKOLE!” – Ogólnopolski Projekt Współpracy z Przedszkolami

AKCES Edukacja wraz z Partnerami zapraszają do udziału w ogólnopolskim projekcie sieciowania aktywnych i chętnych do współpracy przedszkoli. Pozwól dzieciom pracować na rozwiązaniach edukacyjnych najwyższej jakości. Zostań Ambasadorem Przyjaznej Edukacji i inspiruj środowisko swoimi działaniami. Pokaż, że warto robić więcej.

W ramach pilotażu ALE PRZEDSZKOLE! organizujemy Konkurs “Pszczółka Flora”, dzięki któremu wyłonimy przedszkola do projektu. Placówki te otrzymają wsparcie o wartości przeszło 25 000 PLN: zestawy LEGO® Education, certyfikowane szkolenia kadry oraz opiekę merytoryczną.

Przyjdź na Konferencję, poznaj szczegóły Projektu i przetestuj na warsztatach rozwiązania LEGO® Education – 03.10.2018, godz. 14.30-19.30, na naszym Wydziale.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31