Login

"Matematyk w świecie finansów" - cykl spotkań orgranizowanych z firmą Franklin Templeton Investments Poland

Nasz Wydział rozpoczął współpracę z firmą Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o., w ramach której chcemy przygotować nowe inicjatywy szczególnie dla studentów kierunku matematyka. W najbliższym czasie zaplanowaliśmy trzy spotkania w ramach cyklu: „Matematyk w świecie finansów”
Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o rejestrację poprzez formularz do poniedziałku 24 kwietnia do godziny 12.00

Spotkanie I – 25 kwietnia (wtorek) godz. 12:00-15:00 (WMiI UAM)

  • Wprowadzenie w profil firmy i cykl zajęć
  • Praca w finansach nie tylko dla ekonomistów (prezentacja + warsztat)
  • Rozmowa kwalifikacyjna. ABC autoprezentacji (warsztat)

Spotkanie II – 12 maj (piątek) godz. 10:00-12:00  (WMiI UAM)

  • Czego nie wiecie o funduszu inwestycyjnym? Dzień z życia back office (prezentacje + warsztat)

Spotkanie III  – 25 maja (czwartek) godz. 09:00-14:00  (termin być może zostanie zmieniony, w zależności od Państwa preferencji)

  • Wizyta studyjna w Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o

Dzień rektorski

W związku z XX Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki, który odbędzie się 26 kwietnia 2017r., Rektor Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki ustanowił ten dzień dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. 

Code4Life MeetUp

Już 26 kwietnia zapraszamy na wydarzenie Code4Life, na którym zostanie poruszona tematyka HealthIT, Advanced Analytics i Bioinformatics. Przyjdź i dowiedz się jak wykorzystać najnowsze technologie w projektach skali globalnej. Oprócz wiedzy czekają też inne atrakcje: welcome pack dla każdego uczestnika, do wygrania Dron Syma X8C, a po wydarzeniu zapraszamy na pyszną pizzę i dyskusję z prelegentami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale obowiązuje rejestracja. Szczegóły na stronie oraz na wydarzeniu na FB.

 

Po indeks z Pitagorasem

Zapraszamy do udziału w kolejnym w tym roku akademickim wykładzie dla młodzieży z cyklu ,,Po indeks z Pitagorasem” realizowanym na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Pani mgr Eliza Jackowska-Boryc, doktorantka na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, w dniu 16 maja 2017 roku o godz. 12 w auli A na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM wygłosi wykład zatytułowany ,,Odkrywanie tajemnic przeliczania”.

Na wykładzie zaprezentujemy różne sposoby zliczania poczynając od tych najbardziej pierwotnych, poprzez standardowe schematy wyboru, aż do tych wyjątkowo interesujących. Nauczymy się przeliczać, porządkować i losować, w taki sposób, że już nie będzie to stanowiło żadnego problemu, a nawet okaże się świetną zabawą.

Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Potęga Matematyki-kontynuacja. Środki finansowe na projekt pozyskała PFM od Fundacji mBanku.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W środę, 26.04, odbędzie się na naszym Wydziale dwudziesta już edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Jak co roku, przedstawimy uczniom szkół z całej Polski ciekawe tematy, którymi się zajmujemy, pokazując, że studia u nas mogą być ciekawą przygodą. Ochotnicy z naszego Wydziału przygotowali w tym roku ponad dwadzieścia różnego rodzaju atrakcji dla gości. Plan Festiwalu można znaleźć pod adresem http://festiwal.amu.edu.pl/ a zapisy na wydarzenia na naszym Wydziale pod adresem
http://rejestracja.festiwal.amu.edu.pl/i/wydarzenia/wydarzenia/1

Współpraca z firmą Franklin Templeton Investments Poland

Miło nam poinformować, że w dniu 3 kwietnia 2017 została podpisana umowa o współpracy między naszą Uczelnią a firmą Franklin Templeton Investments Poland. Franklin Templeton Investments Poland zatrudnia w Poznaniu około 800 osób między innymi na stanowiskach analitycznych w działach operacyjnych, finansowych, związanych z analizą danych i wielu innych. Już w tej chwili w firmie są działy, w których zatrudnienie znaleźli absolwenci UAM.
Współpraca pomoże między innymi dostosowywać prowadzone na Wydziale Matematyki i Informatyki kierunki studiów do oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego. W ramach współpracy zaplanowano cykl spotkań dla 30-40 osób dotyczących tzw. umiejętności miękkich, warsztaty specjalistyczne poświęcone funduszom inwestycyjnym oraz wizyty studyjne w poszczególnych działach w firmie.

Dzień Delty 2017

31 marca 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbyła się druga edycja Dnia Delty, popularyzatorska impreza czasopisma "Delta". Wykłady i warsztaty podczas Dnia Delty dla uczniów wszystkich etapów kształcenia (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) poprowadzili redaktorzy „Delty" - fizycy, informatycy oraz matematycy - Marek Kordos, Wojciech Czerwiński, Tomasz Kazana, Szymon Charzyński, Piotr Kaźmierczak, Wiktor Bartol oraz Kamila Łyczek.

W trakcie Dnia Delty odbyło się 15, 45-minutowych spotkań z uczniami. Młodzież uczestniczyła m.in. w zajęciach zatytułowanych: "Paradoksy logiczne", "Podróże w czasie i przestrzeni", "Problem za milion dolarów", "Kryptografia kwantowa", "Bryły nie tylko trójwymiarowe", "Co to jest promieniowanie grawitacyjne", czy "Pokazy fizyczne".

Z ogromną przyjemnością młodzież wysłuchała wykładu o dotychczasowych uczestnikach Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki. Jego pierwszym laureatem (w roku 1978) był zmarły w minionym roku (2016) Paweł Domański. W dorosłym życiu wybitny profesor matematyki, pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, zajmujący się analizą funkcjonalną. Konkurs organizowany jest przez czasopismo "Delta" oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne, od tego roku jest to Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego.

W wydarzeniu uczestniczyło około 850 osób z Poznania oraz innych miejscowości Wielkopolski (Śremu, Suchego Lasu, Środy Wlkp., Pobiedzisk, Gostynia, Wągrowca, Leszna, Gniezna, Chludowa, Pleszewa, Mogilna, Wolsztyna), mieliśmy także gości z Warszawy, spośród 4478 zgłoszeń udziału w Dniu Delty, jakie nadesłano do organizatorów.

Więcej informacji o wydarzeniu w zakładce Dla szkół. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Spółka Poznańskie Innowacje

W dniu 31 marca Rektorzy trzech uczelni poznańskich prowadzących kształcenie w zakresie informatyki, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, podpisali umowę spółki Poznańskie Innowacje, której głównym celem jest prowadzenie działalności wspomagającej rozwój przedsiębiorczości, techniki, wynalazczości i innowacyjności w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. Działalność spółki jest przede wszystkim adresowana do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, którzy rozpoczynają działalność w branży IT. Planowane jest udzielenie tym osobom wsparcia zarówno materialnego jak i merytorycznego. Przewidywany jest tryb konkursowy selekcji wniosków kierowanych do spółki. Wsparcie otrzymają najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty, które mają szanse na sukces komercyjny.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Uczelni.

Wykład dr. Piotra Szewczaka

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład dr. Piotra Szewczaka (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) pt. ,,A classification of the cofinal structure of compact sets in complete metric spaces''. Wykład odbędzie się 11 kwietnia (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30