Login

“Data Ninja” - konkurs OLX Group dla poznańskich studentów

To już druga edycja konkursu organizowanego wspólnie z poznańskimi uczelniami. Rywalizacja znów odbywa się w obszarze data science oraz data engineering. Tym razem wyzwanie będzie polegać na stworzeniu modelu predykcyjnego, który pomoże zaklasyfikować ogłoszenie do właściwej kategorii. Na zwycięzców czeka 10 000 złotych do podziału i staże w OLX Group.

Tegoroczna edycja konkursu “Data Ninja” ma wyłonić najlepszy zespół, który stworzy model predykcyjny, dzięki któremu będzie można rozwiązać problem z wyborem odpowiedniej kategorii podczas dodawania ogłoszenia. Wybór właściwiej z ponad 300 kategorii w serwisie okazuje się niełatwym zadaniem - poprawa kategorii ogłoszenia jest obecnie najczęstszym powodem jego moderacji.

Wszystkie informacje o zasadach konkursu dostępne są na stronie dataninja.olx.pl. Przez cały czas będzie można przesyłać tam swoje rozwiązania i śledzić ranking, który na bieżąco będzie pokazywał kogo rozwiązanie najlepiej działa na fragmencie danych testowych. Do 10 marca czekamy na zgłoszenia uczestników indywidualnych oraz zespołów dwu- lub trzyosobowych.

Spotkanie organizacyjne na naszym Wydziale odbędzie się 25 października o godzinie 12:00 w Auli A.

Program "Akademicki i naukowy Poznań"

Miasto Poznań organizuje XIII edycję konkursu na wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach. Do konkursu mogą być zgłaszane prace z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki obronione w latach 2015-2016. Przedmiot pracy może stanowić problematyka związana z Poznaniem lub opis rozwiązania możliwego do wdrożenia w naszym mieście. Jednym z głównych kryteriów oceny prac będzie ich utylitarny charakter.

Prace należy składać w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, II piętro, p. 261 lub 265 do 15 listopada 2016r.

Formularz wniosku i regulamin konkursu na stronie www.poznan.pl/studia

Big Data i analiza danych dla różnych rynków

W kolejną środę, 26 października serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane nowymi trendami w obszarze przetwarzania danych i Big Data na wykład i warsztaty prowadzone przez firmę ZETO S.A.

Tematem spotkania będzie: „Big Data i analiza danych dla różnych rynków – jak zorganizować zespół Data Scientists i jaki model biznesowy wybrać". Wykład wprowadzi w historię przetwarzania danych, nakreśli czym jest Big Data z punktu widzenia biznesu i jakie wzbudza oczekiwania. Następnie omówione zostaną konkretne przypadki zastosowań rozwiązań Big Data dla różnych rynków - w tym medycznego, sprzedażowego i innych. W trakcie warsztatów swoimi praktycznymi doświadczeniami będzie dzielił się Waldemar Osowczyk, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie ZETO S.A., odpowiedzialny m.in. za rozwój nowych obszarów działalności IT związanej z przetwarzaniem i archiwizowaniem danych, szczególnie dla rynku medycznego.

Początek spotkania o godz. 14:00, planowana godzina zakończenia - 17:00. Spotkanie odbędzie się w Sali A1-33,34 (sala posiedzeń Rady Wydziału). W przerwie zapraszamy na poczęstunek.

Aby lepiej przygotować wydarzenie prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie https://goo.gl/sWNoGi.

Zaproszenie na seminarium SONATA

W imieniu organizatorów Wydziałowego Seminarium z Analizy Nieliniowej i jej Zastosowań "SONATA" serdecznie zapraszamy na odczyt, który odbędzie się w piątek 28 października 2016 r. w sali B1-37 o godzinie 11:00.

Wykład pt. "Continua dziedzicznie nierozkładalne i entropia" wygłosi prof. AGH dr hab. Piotr Oprocha (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie).

Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w targach pracy „Akademii Rozwoju i Przedsiębiorczości”!

Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości to przestrzeń spotkań z pracodawcami zaaranżowana z myślą o osobach poszukujących pracy, stażu lub praktyki, zainteresowanych bezpośrednim spotkaniem z pracodawcami oraz odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej i szeroko rozumianym rozwojem.

Tegoroczna, XIX edycja odbędzie się 25 października 2016 w godzinach 10.00 - 16.00 na naszym Wydziale.

Bezpłatna oferta dla uczestników oraz wydarzenia towarzyszące to m.in.:

  • Strefa Wizerunku: porady wizażysty i stylisty, makijaż biznesowy  
  • konkursy i nagrody
  • oferty pracy, praktyk i staży
  • spotkania z przedstawicielami wielu firm, organizacji i instytucji. Sprawdź katalog pracodawców 
  • warsztaty i szkolenia. Plan szkoleń, zapisy na szkolenia
  • Strefa Ekspercka: konsultacje i porady
  • Foto-strefa: profesjonalne zdjęcie do CV

Bieżące informacje oraz konkursy z nagrodami ogłaszać będziemy na fanpage’u oraz stronie wydarzenia. Zapraszamy do udziału!

O Hipotezie Gana-Grossa-Prasada

W ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej (organizatorzy: Grzegorz Banaszak, Piotr Krasoń) w środę 26 października 2016 o godz. 10:30 w sali A1-33 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dr. Michał Zydor Weizmann Institute, Rehovot, Israel wygłosi wykład pt: O Hipotezie Gana-Grossa-Prasada

Abstrakt: Program Langlandsa jest fundamentalnym zagadnieniem w teorii reprezentacji grup nad ciałami lokalnymi jak i w teorii form automorficznych. Od niedawna formułuje się relatywny program Langlandsa. Centralnym problemem w tym programie są hipotezy Gana-Grossa-Prasada.  Na wykładzie przedstawię strategię dowodu globalnej hipotezy Gana-Grossa-Prasada polegającą na zastosowaniu relatywnej formuły śladu. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.

Sukces naszych studentów w konkursie "Ekonomiczne Aspekty Informatyzacji Państwa”

Studenci naszego Wydziału zostali laureatami konkursu „Forum Młodych Mistrzów - Ekonomiczne Aspekty Informatyzacji Państwa” organizowanego w ramach „XXII Forum Teleinformatyki” w Miedzeszynie. Zespół, pod opieką dra Rafała Witkowskiego, zaprezentował realizowany od dwóch lat na naszym Wydziale projekt „Framework Sealious”, czyli innowacyjne środowisko do prostego tworzenia bardzo bezpiecznych aplikacji internetowych. UAM był reprezentowany przez 3 projekty, z czego w skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Jan Jakub Orlik, Arkadiusz Wieczorek i Adrian Wydmański, którego zastępowała Dominika Pietrzak. Gratulujemy!

Wyjazd studentów na konferencje ufundowała Fundacja Science To Business działająca przy naszym Wydziale.

Wykład inauguracyjny wygłoszony przez prof. dra hab. Tomasza Łuczaka

Z ogromną dumą i radością informujemy, że zaszczytu wygłoszenia tegorocznego wykładu inauguracyjnego podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dostąpił pracownik naszego Wydziału. Odczyt pt. "Matematyka dla rozważnych i romantycznych" zaprezentował prof. dr hab. Tomasz Łuczak. Serdecznie gratulujemy!

Wykład można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/AlPIYV4YLg0?t=9374.

Wykład prof. Dorothee Haroske

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Dorothee Haroske (F. Schiller University, Jena) pt. ,,Function spaces on h-sets: traces, envelopes and embeddings''. Wykład odbędzie się 11 października (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentką. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Noc Naukowców 2016

W piątek 30 września w ramach Nocy Naukowców nasz Wydział tętnił życiem do późnych godzin nocnych. Dziękujemy wszystkim za liczne odwiedziny i udział w wykładach, warsztatach i zabawach, które dla Was przygotowaliśmy! Również dziękujemy za wsparcie naszym Partnerom: Allegro, Indago, Pearson IOKI oraz PSI.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. [Fot. Katarzyna Popek]

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31