Login

Zarządzanie projektem - warsztaty z metodyki SCRUM

Serdecznie zapraszamy studentów wszystkich kierunków na warsztaty z zarządzania projektami metodyką SCRUM, które odbędą się 6 maja na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Warsztaty przewidziane są zarówno dla początkujących, jak i tych co chcą sobie odświeżyć podstawy SCRUMa.

Wiedza nabyta w trakcie szkolenia może się przydać nie tylko w branży IT, ale także w organizacji codziennej pracy czy nauczaniu w szkole. Studenci zapoznają się ze specyfiką pracy w Scrumie, pojęciami, regułami oraz pułapkami niewłaściwego stosowania tej metody. Prowadzący z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania dotyczące współpracy w zespole. Warsztaty odbędą się przy współpracy z firmą Allegro. Obowiązują zapisy.

Wykorzystanie metody dramy w edukacji - seminarium i warsztat

Pracownia Pedagogiki Szkolnej (Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki (Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) zapraszają do udziału w międzynarodowym seminarium naukowym dotyczącym możliwości wykorzystania metody dramy w edukacji oraz w warsztacie nt. „From Goods To Creative Music & Drama”. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim przez prof. Ali Öztürk (Andadolu University, Eskisehir, Turcja). Uczestnictwo zostanie potwierdzone certyfikatem.

Spotkanie odbędzie się na naszym Wydziale (sala A2-23) 10 maja 2016r. w godzinach 17-19. Obowiązuje rejestracja.

Komitet Naukowy Seminarium: prof. Ali Öztürk, dr Sylwia Jaskulska, dr Edyta Juskowiak, dr Mateusz Marciniak.

Sukces w ImagineCup

13 kwietnia na krajowych finałach Microsoft Imagine Cup zespół studentów UAM, w którego skład wchodzą Miłosz Makowski i Andrzej Rumiński z naszego Wydziału oraz Magda Szkalej z Wydziału Nauk Społecznych pod opieką dr Krzysztofa Krzywdzińskiego zajął I miejsce w kategorii Innovation oraz otrzymał nagrodę specjalną PARP - Wspieramy e-Biznes. Oznacza to, że drużyna UltraSonicSquad z projektem Mouse3D wystartuje w półfinałach światowych Imagine Cup 2016. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Projekt ten ma na celu stworzenie urządzenia, które pozwala pozycjonować myszkę w trzech wymiarach. Urządzenie może być zastosowane do prezentacji, gier w VR oraz modelowaniu 3D.

Modelowanie rynku energii

Już 17 maja 2016 r. konkurs dotyczący modelowania rynku energii! Stwórz 3-5 osobowy zespół - zaproś do współpracy kolegów z WIGE UEP lub z WMI UAM, weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody. Konkurs organizowany jest we współpracy pomiędzy firmą Enea, Wydziałem Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 4 maja 2016 r. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Marka Gałązki

Uprzejmie informujemy, że we wtorek 10 maja 2016 r. o godz. 11:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Marka Gałązki.

Tytuł rozprawy: Sieci bezskalowe – bezpieczeństwo i zastosowania.

Promotor: prof. UAM dr hab. Jerzy Szymański.
Recenzenci: prof. PP dr hab. Tadeusz Pankowski (Politechnika Poznańska)
i dr hab. inż. Wojciech Kordecki (PWSZ, Legnica).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl).
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Kisiołek

Uprzejmie informujemy, że w piątek 6 maja 2016 r. o godz. 9:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Kisiołek.

Tytuł rozprawy: Istnienie i własności asymptotyczne rozwiązań równań różnicowych w przestrzeniach Banacha oraz uniwersalny model skali czasowej i jego zastosowania .

Promotor: prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk.
Recenzenci: prof. PG dr hab. Jan Turo (Politechnika Gdańska), prof. dr hab. Wacław Marzantowicz i prof. dr hab. Kazimierz Goebel (UMCS).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl).
Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

XXIII Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

3 czerwca 2015 r. o godz. 12.00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału odbędzie się XXIII Uroczysty Wykład im. Wojtka Pulikowskiego. Odczyt pt. Kohomologiczna sztywność grup i jej zastosowania wygłosi dr Piotr Nowak. Streszczenie wykładu i więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wykład w ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej

W ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej (organizatorzy: Grzegorz Banaszak, Piotr Krasoñ) w środę 20 kwietnia 2016 o godz. 14:00 w sali A1-33 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, Prof. Andreas Nickel Universitat Bielefeld wygłosił wykład pt: Brumer's conjecture and generalisations. Abstract.

Wyniki wyborów na kadencję 2016-2020

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 19 kwietnia 2016 roku odbyło się zebranie wyborcze Wydziałowego Kolegium Elektorów, na którym dokonano wyborów dziekana i prodziekanów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM na kadencję obejmującą lata 2016-2020.

Na stanowisko Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kadencję 2016-2020 został wybrany prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski. Na stanowiska prodziekanów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kadencję 2016-2020 zostali wybrani: dr Roman Czarnowski, prof. UAM dr hab. Jerzy Szymański, prof. UAM dr hab. Marek Wisła, prof. dr hab. Witold Wnuk.

Wykład w ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej

W ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej (organizatorzy: Grzegorz Banaszak, Piotr Krasoñ) we wtorek 5 kwietnia 2016 o godz. 12:30 w sali A2-24 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, Prof. Mahesh Kakde King's College London, UK wygłosił wykład pt: Iwasawa theory. Abstract.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30