Login

Rejestracja żetonowa na lektoraty w Szkole Językowej UAM

Szkoła Językowa UAM informuje, że z dniem 20 września 2017r. od godz. 12.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie  się  rejestracja  żetonowa  dla naszego Wydziału na  lektoraty  z  języka  obcego  dla studentów  II  oraz  III  roku  studiów  stacjonarnych  pierwszego  stopnia i trwać będzie do 8 października 2017r. do godz. 24.00. Terminy zajęć będą dostępne na stronie ul.amu.edu.pl w dniu 19 września 2017 r. Więcej informacji w załączniku.

Drugi nabór na studia

Trwa drugi nabór na studia na naszym Wydziale. Kierunki przez nas oferowane to: Informatyka, Informatyka w języku angielskim, Matematyka, Matematyka w języku angielskim, Nauczanie matematyki i informatyki oraz Analiza i przetwarzanie danych. Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia trwa do 14 września, a niestacjonarne do 21 września. Na studia II stopnia można zapisywać się do 24 września. Szczegółowe informacje znajdują się w Portalu Kandydata.

New Perspective in the theory of function spaces and their applications

W dniach od 17 do 23 września 2017 roku w Ośrodka Badawczo-Konferencyjnym IM PAN w Będlewie odbędzie się organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki konferencja New Perspective in the theory of function spaces and their applications. Współorganizatorami konferencji są: Wydział Matematyki I Informatyki Uniwersytetu im.F.Schillera w Jenie, Centrum Banacha i Warszawskie Centrum Nauk Matematycznych.

Głównym tematem konferencji będą przestrzenie funkcyjne z ich zastosowaniem ze szczególnym uwzględnieniem wysoko-wymiarowej aproksymacji, złożoności obliczeniowej zagadnień ciągłych, regularności rozwiązań (nie-)liniowych równań różniczkowych cząstkowych, zwartości i koncentracji w przestrzeniach funkcyjnych.

W konferencji weźmie udział ponad 90 uczestników z wielu ośrodków naukowych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji.

Sukces studenta naszego Wydziału w 24. zawodach IMC

W pierwszym tygodniu sierpnia w Błagojewgradzie (Bułgaria) odbyły się 24. zawody IMC (International Mathematics Competition for University Students). W tym roku UAM reprezentował tylko jeden zawodnik - Grzegorz Adamski - student naszego Wydziału. Zajął zaszczytne 9. miejsce zdobywając Pierwszą Nagrodę! Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 330 studentów z całego świata. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces studentów w Google Online Marketing Challenge 2017

Zespół składający się ze studentów naszego Wydziału zajął pierwsze miejsce w Europie w tegorocznej edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów środowiska akademickiego Google Online Marketing Challenge (GOMC).
Zespół w składzie: Michał Paszyn (kapitan), Marek Buliński (wice), Damian Koniuszy, Kamila Malanowicz, Kamil Poturalski, Aneta Disterheft uzyskał tytuł "AdWords Business Regional Winner Europe".
Zespoły UAM przygotowywały się do konkursu pod opieką dra Wojciecha Czarta z Wydziału Fizyki. Wysokie miejsca (Top 5 Europy oraz Top 15 Europy) zajęły dwa inne zespoły z naszego Uniwersytetu.

Dziekanat i Biblioteka nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 sierpnia br. Dziekanat i Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki UAM będą nieczynne. Do dziekanatu zapraszamy w środę 16 sierpnia w godzinach 8:00-15:30.

Studia w systemie "Double Degree"

W ubiegłym roku została zawarta umowa pomiędzy naszym Wydziałem a Dipartimento di Matematica e Informatica Uniwersytetu w Perugii we Włoszech w sprawie prowadzenia studiów w systemie "Double Degree" na kierunku Matematyka dla studentów studiów magisterskich.

Studia w systemie "Double Degree" polegają na odbyciu części nauki w swojej uczelni a części na uczelni partnerskiej, i napisaniu jednej pracy magisterskiej pod opieką dwóch (współ)promotorów, po jednym z każdej z tych uczelni. Po ukończeniu studiów i pomyślnej obronie pracy magisterskiej student otrzyma dwa dyplomy ukończenia studiów - UAM i Uniwersytetu w Perugii. Pobyt w Perugii będzie wspierany stypendium programu Erasmus.

Wszystkie osoby zainteresowane, a w szczególności studentów, którzy zamierzają w październiku tego roku rozpocząć studia magisterskie na kierunku Matematyka zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami studiów Double Degree na stronie
www.wmi.amu.edu.pl/pl/studia-double-degree-kandydat.

Number Theory Week 2017

W dniach od 4 do 8 września 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbędzie się konferencja naukowa “Number Theory Week 2017” z okazji sześćdziesiątych urodzin Pana prof. dra hab. Jerzego Kaczorowskiego, wybitnego specjalisty z dziedziny teorii liczb, matematyka o światowej renomie, członka PAN, dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Współorganizatorami konferencji są: Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Instytut Matematyczny PAN. Głównym tematem konferencji będzie szeroko rozumiana teoria liczb, ze szczególnym uwzględnieniem analitycznej teorii liczb. Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji ntw.amu.edu.pl.

Międzynarodowa konferencja Random Structures&Algorithms

W dniach od 7 do 11 sierpnia 2017 roku w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie odbędzie się organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki osiemnasta konferencja Random Structures&Algorithms. Jest to kolejna konferencja z cyklu odbywających się co dwa lata spotkań badaczy z zakresu matematyki dyskretnej, informatyki teoretycznej i teorii optymalizacji połączonych wspólnym zainteresowaniem stosowania narzędzi probabilistyki w tych dziedzinach.

Zapoczątkowane w 1983 roku są najważniejszym międzynarodowym forum przedstawiania wyników z tej tematyki. Z wyjątkiem czterech konferencji - Atlanta 1996, 2011, Tel Aviv 2007, Pittsburgh 2015 - wszystkie pozostałe odbyły się w Poznaniu.
Wykłady plenarne na tegorocznej konferencji wygłoszą: prof. László Babai (University of Chicago), prof.  Jacob Fox (Stanford Unversity), prof. David Conlon (University of Oxford), prof. Benjamin Sudakov (ETH, Zurich), prof. Penny Haxell (University of Waterloo), prof. Tibor Szabó (Freie Universität Berlin), prof. Daniel Kráľ (University of Warwick), prof. Rob Morris (IMPA, Rio de Janeiro).

W konferencji weźmie udział ponad 170 uczestników z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30