Login

Międzynarodowa Konferencja "Multivariate and Mixed Linear Models" oraz Sympozjum "Big Data Analytics and Applications"

Organizatorzy międzynarodowej konferencji "Multivariate and Mixed Linear Models" serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu oraz w następującym po nim sympozjum "Big Data Analytics and Applications".
 
Zaproszone referaty wygłoszone zostaną przez specjalistów z tematyki modeli wielowymiarowych S. Ejaz Ahmed (Kanada), Tonu Kollo (Estonia), Jianxin Pan (Wielka Brytania), Akimichi Takemura (Japonia) i modeli mieszanych: Carlos Coelho (Portugalia).
 
Ponadto, bezpośrednio po konferencji odbędzie się jednodniowe sympozjum poświęcone analizom wielkich zbiorów danych. Głównymi prelegentami będą Prof. S. Ejaz Ahmed z Brock University w Kanadzie oraz S. Jazib H. Ahmed z frimy specjalizującej się w analizie "Big Data" (Fanxchange, Canada).
 
Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej.

Po indeks z Pitagorasem #53

16 kwietnia 2019 r. o godz. 12:00 w Auli A odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem”.

Dr Bartłomiej Bzdęga wygłosi wykład pod tytułem „Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo”. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja

Streszczenie:

Rachunek prawdopodobieństwa jest tak stary jak gry hazardowe, choć jego solidne matematyczne podstawy stworzono dopiero w XVII wieku. Okazuje się, że dopiero model matematyczny zdarzenia losowego pozwala w pełni je zrozumieć. Przekonamy się o tym na przykładach zaczerpniętych z życia codziennego oraz współczesnych teleturniejów.

Cykl wykładów „Po indeks z Pitagorasem” w 2019 roku jest współfinansowany przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA.

Wykład "Geny 'trudne' i ich wpływ na wyniki statystycznych analiz RNA-seq” - dr Joanna Zyprych-Walczak

W dniu 10 kwietnia 2019 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33/34 odbędzie się następny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Geny 'trudne' i ich wpływ na wyniki statystycznych analiz RNA-seq”, wygłosi dr Joanna Zyprych-Walczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Hackathon BrainCode 2019

Jeżeli liczysz na 24h programowania w gronie zaangażowanych ludzi z głowami pełnymi pomysłów, chcesz dać upust swojej kreatywności w pracy zespołowej a jednocześnie zawalczyć o nagrody i miejsce w programie stażowym - to już dziś zarejestruj się na Hackathon BrainCode 2019 organizowany przez Allegro! 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie AllegroTech.

Zapisy trwają do 31.03.2019 r. lub do wyczerpania miejsc.

Wiosenny Turniej w Go

Już w ten weekend (30-31 marca) zapraszamy na Wiosenny Turniej Go na naszym wydziale.
 
Zapraszamy, aż na 3 turnieje:
  • - Turniej Atari Go na 9x9
  • - Turniej Go na 13x13
  • - Turniej Główny na 19x19
Rejestracja i informacje odnośnie Turnieju Głównego
 

Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki θβℓιcℤε

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki θβℓιcℤε, która odbędzie się na naszym Wydziale w dniach 10-12 maja 2019 roku. W trakcie konferencji odbędą się sesje poświęcone zarówno matematyce/informatyce teoretycznej jak i jej zastosowaniom (m.in. w matematyce finansowej, aktuarialnej, naukach technicznych etc.) W tym roku przewidujemy również osobną sesję poświęconą szeroko pojętemu Data Science i uczeniu maszynowemu. Partnerem Głównym naszej konferencji została Grupa OLX, której przedstawiciele opowiedzą o pracy analityka. Podczas konferencji będzie również okazja do zdobycia stażu wakacyjnego w grupie OLX.

Zachęcamy do aktywnego udziału z referatem lub plakatem. Na autorów najlepszych referatów oraz plakatów czekają nagrody ufundowane m.in. przez firmę Wolfram, PWN i European Mathematical Society.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Oblicze.

Targi pracy i staży branży IT 2019

Jeśli szukacie pracy bądź stażu, chcecie zorientować się jakie oczekiwania stawia rynek IT lub chcecie dowiedzieć się jak mądrze wybrać pracodawcę i uzgodnić warunki pracy, to serdecznie zapraszamy Was na zbliżające się Targi Pracy i Staży branży IT!

Podczas wydarzenia oprócz wielu przedstawicieli czołowych firm z branży IT czekają na Was doradcy zawodowi, z którymi możecie skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne lub zdobyć informacje na temat rozwoju osobistego. Aktywni uczestnicy będą mogli zgarnąć atrakcyjne nagrody.

KIEDY?
26 marca 2019 r.

GDZIE?
Hol naszego Wydziału

O KTÓREJ?
Od 9:30 do 15:30

Więcej informacji na stronie Targów oraz na Facebooku.

Horyzonty Matematyki - VI edycja

Na naszym Wydziale odbyła się VI edycja konkursu Horyzonty Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie udział wzięło łącznie 180 uczniów szóstych, siódmych i ósmych klas z 22 wielkopolskich szkół. Uczniowie wysłuchali wykładu konkursowego pt. "Bryły obrotowe", a następnie przez 45 minut rozwiązywali zadania testu tematycznie związanego z wykładem. Nauczyciele - opiekunowie wzięli udział w warsztatach pt. "Triki Matematyki - dla kogo, gdzie i kiedy?". Ponadto w ramach spotkania, uczniowie i ich opiekunowie wspólnie uczestniczyli w warsztatach składania origami, przygotowanych i poprowadzonych przez studentów Wydziału.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 67 im. Jacka Kuronia w Poznaniu i Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

II edycja projektu Cz@s na staż!

Studiujesz Informatykę lub Matematykę na drugim lub trzecim roku? Chcesz wziąć udział w płatnym stażu? Rozpoczynamy II edycję projektu Cz@s na staż! Przyjdź i dowiedz się szczegółów w pokoju A1-28 lub na stoisku projektu podczas Targów Pracy i Staży branży IT 26 marca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://czasnastaz.wmi.amu.edu.pl/

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30