Login

Finał V edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych

Finałowy mecz V edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych rozegrany zostanie na naszym Wydziale, w sobotę, 16 grudnia 2017 r. o godz. 11:30 w sali A1-33.

O puchar WMM, walczyć będą finaliści tegorocznej edycji turnieju, tj. reprezentacje szkolne: VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego  oraz VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po meczu odbędzie się wykład prof. dr hab. Andrzeja Rucińskiego pt. "Kolorowanie grafów".

Wszystkich zainteresowanych uczniów oraz nauczycieli serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Wykład "Andrzej Alexiewicz (1917–1995) – w setną rocznicę urodzin"

Dnia 19 grudnia br. o godz. 10:30 w auli A wykład pt."Andrzej Alexiewicz (1917 – 1995) – w setną rocznicę urodzin" wygłosi profesor Lech Maligranda z Luleå University of Technology (Szwecja).

Zważywszy na zasługi profesora Alexiewicza dla matematyki poznańskiej i barwność tej postaci, prelekcja z pewnością będzie bardzo interesująca dla wszystkich członków naszego środowiska.

Zachęcamy do zapozniania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład wydziałowy "Ap-weights and Real Interpolation"

Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszają na wykład wydziałowy, który wygłosi Prof. Irina Asekritova (Linköping University, Sweden).

Tytuł wykładu: Ap-weights and Real Interpolation

Wykład odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 9:30 w auli A. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę na godz. 9:00 do klubu profesorskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

XXV Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXV Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "O geometrycznych metodach w teorii grup nieskończonych" wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Januszkiewicz z Instytutu Matematycznego PAN.

Wykład odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia im. dr. Jana Kulczyka

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu o stypendium im. dr. Jana Kulczyka znaleźli się student oraz doktorant naszego Wydziału, odpowiednio: Wojciech Wawrów oraz mgr Paweł Płaczek. Stypendia przyznawane są za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim nagrodzonym odbyło się 5 grudnia 2017 r. Serdecznie gratulujemy!

Po indeks z Pitagorasem: "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo"

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie udziałem uczniów w październikowym wykładzie, zatytułowanym "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo", postanowiliśmy go powtórzyć. Uprzejmie zapraszamy do udziału w grudniowym spotkaniu dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem" realizowanym na naszym Wydziale.

12 grudnia 2017 roku
na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM
o godz. 12 w auli A

Pan dr Bartłomiej Bzdęga, pracownik naszego Wydziału wygłosi wykład zatytułowany "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo".

Streszczenie: Rachunek prawdopodobieństwa jest tak stary jak gry hazardowe, choć jego solidne matematyczne podstawy stworzono dopiero w XVII wieku. Okazuje się, że dopiero model matematyczny zdarzenia losowego pozwala w pełni je zrozumieć. Przekonamy się o tym na przykładach zaczerpniętych z życia codziennego oraz współczesnych teleturniejów.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy.

Wykłady odbywają się w ramach projektu Potęga Matematyki prowadzonego przez Poznańską Fundację Matematyczną. Środki na realizacje projektu pozyskano od Miasta Poznań.

Dziekanat zamknięty 1 grudnia

W najbliższy piątek, tj. 1 grudnia dziekanat Wydziału będzie zamknięty ze względu na szkolenie BHP.

Wykład "O słabej i punktowej topologii w przestrzeniach funkcyjnych"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Witolda Marciszewskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. "O słabej i punktowej topologii w przestrzeniach funkcyjnych''.

Wykład odbędzie się 5 grudnia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Nowa strefa w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów, pracowników oraz gości do korzystania ze zmienionej przestrzeni w czytelni Biblioteki. Dzięki współpracy Wydziału z firmą Capgemini powstało wygodne miejsce do pracy.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31