Login

Pierwszym w tym roku akademickim wykład z cyklu „Po indeks z Pitagorasem"

Zapraszamy do udziału w pierwszym w tym roku akademickim wykładzie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem" realizowanym na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się 17 października 2017 roku na naszym Wydziale o godz. 12 w auli A.

Pan dr Bartłomiej Bzdęga, pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosi wykład zatytułowany "Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo"

Streszczenie: Rachunek prawdopodobieństwa jest tak stary jak gry hazardowe, choć jego solidne matematyczne podstawy stworzono dopiero w XVII wieku. Okazuje się, że dopiero model matematyczny zdarzenia losowego pozwala w pełni je zrozumieć. Przekonamy się o tym na przykładach zaczerpniętych z życia codziennego oraz współczesnych teleturniejów.

Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony https://rejestracja.matematyka.poznan.pl/pfm/wydarzenia/wydarzenia/9 od 2 września 2017 roku.

Wykłady odbywają się w ramach projektu Potęga Matematyki. Środki finansowe na projekt pozyskała PFM od Fundacji mBanku.

Współpraca Wydziału z Polska Press Grupa

Już wkrótce specjaliści z zespołu UX Polska Press Grupy podzielą się swoją wiedzą ze studentami naszego Wydziału. 20 września 2017 r.  Prorektor UAM ds. informatyzacji i współpracy z gospodarką, prof. Marek Nawrocki oraz Prezes Zarządu PPG Dorota Stanek, podpisali umowę o współpracy.

Specjaliści z działu rozwoju technologii i serwisów internetowych PPG poprowadzą od nowego roku akademickiego zajęcia fakultatywne w obszarze User Experience, czyli budowania  produktów interaktywnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby korzystanie z nich dostarczało użytkownikom pozytywnych doświadczeń.

Zachęcamy do obejrzenia, krótkiego wideo z podpisania umowy, który znajduje się na stronie http://www.gloswielkopolski.pl/edukacja/studia/a/polska-press-grupa-bedzie-uczyc-studentow,12501562/.

Rejestracja żetonowa na lektoraty w Szkole Językowej UAM

Szkoła Językowa UAM informuje, że z dniem 20 września 2017r. od godz. 12.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie  się  rejestracja  żetonowa  dla naszego Wydziału na  lektoraty  z  języka  obcego  dla studentów  II  oraz  III  roku  studiów  stacjonarnych  pierwszego  stopnia i trwać będzie do 8 października 2017r. do godz. 24.00. Terminy zajęć będą dostępne na stronie ul.amu.edu.pl w dniu 19 września 2017 r. Więcej informacji w załączniku.

Drugi nabór na studia

Trwa drugi nabór na studia na naszym Wydziale. Kierunki przez nas oferowane to: Informatyka, Informatyka w języku angielskim, Matematyka, Matematyka w języku angielskim, Nauczanie matematyki i informatyki oraz Analiza i przetwarzanie danych. Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia trwa do 14 września, a niestacjonarne do 21 września. Na studia II stopnia można zapisywać się do 24 września. Szczegółowe informacje znajdują się w Portalu Kandydata.

New Perspective in the theory of function spaces and their applications

W dniach od 17 do 23 września 2017 roku w Ośrodka Badawczo-Konferencyjnym IM PAN w Będlewie odbędzie się organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki konferencja New Perspective in the theory of function spaces and their applications. Współorganizatorami konferencji są: Wydział Matematyki I Informatyki Uniwersytetu im.F.Schillera w Jenie, Centrum Banacha i Warszawskie Centrum Nauk Matematycznych.

Głównym tematem konferencji będą przestrzenie funkcyjne z ich zastosowaniem ze szczególnym uwzględnieniem wysoko-wymiarowej aproksymacji, złożoności obliczeniowej zagadnień ciągłych, regularności rozwiązań (nie-)liniowych równań różniczkowych cząstkowych, zwartości i koncentracji w przestrzeniach funkcyjnych.

W konferencji weźmie udział ponad 90 uczestników z wielu ośrodków naukowych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji.

Sukces studenta naszego Wydziału w 24. zawodach IMC

W pierwszym tygodniu sierpnia w Błagojewgradzie (Bułgaria) odbyły się 24. zawody IMC (International Mathematics Competition for University Students). W tym roku UAM reprezentował tylko jeden zawodnik - Grzegorz Adamski - student naszego Wydziału. Zajął zaszczytne 9. miejsce zdobywając Pierwszą Nagrodę! Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 330 studentów z całego świata. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces studentów w Google Online Marketing Challenge 2017

Zespół składający się ze studentów naszego Wydziału zajął pierwsze miejsce w Europie w tegorocznej edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów środowiska akademickiego Google Online Marketing Challenge (GOMC).
Zespół w składzie: Michał Paszyn (kapitan), Marek Buliński (wice), Damian Koniuszy, Kamila Malanowicz, Kamil Poturalski, Aneta Disterheft uzyskał tytuł "AdWords Business Regional Winner Europe".
Zespoły UAM przygotowywały się do konkursu pod opieką dra Wojciecha Czarta z Wydziału Fizyki. Wysokie miejsca (Top 5 Europy oraz Top 15 Europy) zajęły dwa inne zespoły z naszego Uniwersytetu.

Dziekanat i Biblioteka nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 sierpnia br. Dziekanat i Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki UAM będą nieczynne. Do dziekanatu zapraszamy w środę 16 sierpnia w godzinach 8:00-15:30.

Studia w systemie "Double Degree"

W ubiegłym roku została zawarta umowa pomiędzy naszym Wydziałem a Dipartimento di Matematica e Informatica Uniwersytetu w Perugii we Włoszech w sprawie prowadzenia studiów w systemie "Double Degree" na kierunku Matematyka dla studentów studiów magisterskich.

Studia w systemie "Double Degree" polegają na odbyciu części nauki w swojej uczelni a części na uczelni partnerskiej, i napisaniu jednej pracy magisterskiej pod opieką dwóch (współ)promotorów, po jednym z każdej z tych uczelni. Po ukończeniu studiów i pomyślnej obronie pracy magisterskiej student otrzyma dwa dyplomy ukończenia studiów - UAM i Uniwersytetu w Perugii. Pobyt w Perugii będzie wspierany stypendium programu Erasmus.

Wszystkie osoby zainteresowane, a w szczególności studentów, którzy zamierzają w październiku tego roku rozpocząć studia magisterskie na kierunku Matematyka zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami studiów Double Degree na stronie
www.wmi.amu.edu.pl/pl/studia-double-degree-kandydat.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30