Login

Wykład prof. Frédérica Bayarta

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszam na wykład wydziałowy, który wygłosi:

Prof. Frédéric Bayart (Clermont Auvergne University, France)

Tytuł wykładu: Multiple summing maps: Coordinatewise summability, inclusion theorems and p-Sidon sets

Wykład odbędzie się 27 lutego (wtorek) o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Drugi nabór na studia II stopnia z Informatyki

Informujemy, że od 19 lutego trwa drugi nabór na studia II stopnia (1,5 roczne) z Informatyki. Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2018 r.. Dokumenty będzie można składać do 1 marca 2018 r., a egzaminy wstępne rozpoczną się 2 marca 2018 r.

Wyniki kolejnej edycji konkursów NCN

Z radością informujemy, że wśród laureatów kolejnej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA BIS 7 i SONATA 13 znalazło się dwóch pracowników naszego Wydziału. W kategorii SONATA zakwalifikowane do finansowania zostały dwa projekty: dra Marka Kaluby zatytułowany „Obliczeniowe aspekty własności (T)" oraz dra Macieja Dołęgi pt. „Kombinatoryka wielomianów symetrycznych", przy czym ten drugi grant realizowany będzie w Instytucie Matematycznym PAN. Obu Panom serdecznie gratulujemy!

Konkurs "Horyzonty matematyki"

Na naszym Wydziale oraz Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, w dniu 9 marca 2018 r. odbędzie się kolejna edycja konkursu "Horyzonty matematyki" dla uczniów szkół podstawowych.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Poznańska Fundacja Matematyczna.

Rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki

Od dziś można rejestrować się na studia II stopnia z Informatyki (1,5 roczne). Siatkę godzin i opis czterech specjalizacji (Bezpieczeństwo systemów, Informatyka teoretyczna, Data Science, Systemy inteligentne) można znaleźć w zakładce Dla studenta

Harmonogram rekrutacji (dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych):

Rozpoczęcie rejestracji: 2018-02-01
Ostatni dzień na dostarczenie dokumentów: 2018-02-15
Egzamin*: 2018-02-16
Ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego: 2018-02-16

*Egzamin jest obowiązkowy dla absolwentów studiów I stopnia, którzy ukończyli inny inżynierski kierunek studiów niż: informatyka, informatyka i ekonometria, informatyka stosowana, bioinformatyka. Absolwenci wymienionych kierunków mogą przystąpić do testu, nie są jednak do tego zobowiązani.

II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Integralną część Konferencji stanowi prezentacja dobrych praktyk - projektów, będących przykładami inicjowania zmian na rzecz środowiska lokalnego. Odbędą się także warsztaty z cyklu „Przełącz się na myślenie projektowe”, sesja posterowa przedstawiająca działalność studentów w obszarze projektów edukacyjnych i społecznych. Zaprezentowane zostaną również stoiska konsultacyjne umożliwiające bezpośredni kontakt ze specjalistami oraz osobami, które w swojej codziennej pracy zawodowej podejmują działania projektowe.

Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie wydarzenia. Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zimowa edycja Netguru Code College

Rekrutacja na zimową edycję Netguru Code College ruszyła! NCC to warsztaty programowania w Ruby on Rails, które dadzą prawdziwego kopa Twojej karierze. Aż 5 uczestników pierwszej edycji dołączyło do ekipy Netguru.

2 tygodnie pracy z ekspertami w głównej siedzibie Netguru w Poznaniu zaczynają się już 19 lutego - nie czekaj i aplikuj! Zapisy trwają do 1 lutego, a wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.netguru.co/ncc

Wykład "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Tarasa Banakha (Ivan Franko National University of Lviv and Jan Kochanowski University in Kielce) pt. "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem". Wykład odbędzie się 23 stycznia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Medale Uniwersytetu dla Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Dzień kryptologii 2

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapraszają w dniu 25 stycznia 2018 roku na uroczystość wręczenia medali Alumno Bene Merenti rodzinom kryptologów i kolejną edycję Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Dzień Kryptologii 2 - program:
10:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem kryptologów
11:00 - uroczystość wręczenia medali oraz wykład dra Marka Grajka "Sztafeta Enigmy. Odnaleziony raport polskich kryptologów"; Sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM
15:30 - spotkanie w Klubie Profesorskim Wydziału Matematyki i Informatyki UAM
16:00 - wykład prof. Clifforda Cocksa (King's College, London)  "The hidden discovery of public key cryptography"; Aula A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu zapraszamy do oglądania transmisji:

Fundacja UAM rozpoczyna drugą edycję konkursu FUND_AKCJA

15 stycznia Fundacja UAM startuje z drugą edycją konkursu FUND_AKCJA przeznaczonego zarówno dla osób indywidualnych (studentów, doktorantów, pracowników), jak i różnego rodzaju podmiotów działających w ramach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W poprzedniej edycji dofinansowanie uzyskały aż 22 projekty na łączną kwotę prawie 140 000 zł. Organizatorzy konkursu zachęcają do udziału w kolejnej edycji, dzięki której można uzyskać środki na realizację swoich pomysłów naukowych, kulturalnych, czy sportowych.

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie rejestracja.ppnt.poznan.pl

W ramach konkursu dofinansowanie mogę uzyskać projekty mieszczące się w jednej z pięciu kategorii:

  • Upowszechniające osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM lub Fundacji UAM;
  • Służące rozwijaniu współpracy nauki z gospodarką;
  • Popularyzujące naukę lub przedsiębiorczość;
  • Kulturalne;
  • Sportowe.

Rekrutacja trwa do 31 stycznia. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia! 

Osobą do kontaktu w przypadku pytań lub wątpliwości jest Agnieszka Mika, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 61 827 97 64.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28