Login

Nowa strefa w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów, pracowników oraz gości do korzystania ze zmienionej przestrzeni w czytelni Biblioteki. Dzięki współpracy Wydziału z firmą Capgemini powstało wygodne miejsce do pracy.

 

 

Trzynasta edycja konkursów OPUS i PRELUDIUM

Z radością informujemy, że wśród laureatów trzynastej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów OPUS i PRELUDIUM znalazł się Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski. Zakwalifikowany do finansowania został jego projekt zatytułowany "Metody analityczne w teorii liczb". Serdecznie gratulujemy!

XXV Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXV Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "O geometrycznych metodach w teorii grup nieskończonych" wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Januszkiewicz z Instytutu Matematycznego PAN.

Wykład odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Międzynarodowa Konferencja LTC'17

Ponad 100 naukowców z ponad 28 krajów z całego świata spodziewanych jest w najbliższy weekend 17-19.11.2017 w Poznaniu. Okazją do tego spotkania jest konferencja naukowa pt. Język i Technologia: technologie języka naturalnego - źródło wyzwań dla informatyki i lingwistyki (Language and Technology - Human Language Technologies as a Challenge for Computer Science and Linguistics).

Konferencja LTC 2017 adresowana jest do międzynarodowego środowiska naukowego i specjalistów w zakresie informatycznych technologii informacyjnych języka naturalnego. Organizowana jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundację UAM. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Inauguracja będzie miała miejsce w dniu 17.11.2017, g. 11:00 w Sali Śniadeckich, Collegium Mauis, ul. A. Fredry 10. Miejsce konferencji od 17.11.2017, g. 14:00 - Biblioteka Uniwersytecka UAM, ul. Ratajczaka 38/40

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia zainaugurowanego w roku 1995 jest prof. dr hab. Zygmunt Vetulani, kierownik  Zakładu Lingwistyki Informatycznej i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegóły programu i zasady uczestnictwa oraz rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia.

Uczniowska Konferencja Matematyczna

W dniu 17 listopada 2017 roku na naszym Wydziale odbędzie się Uczniowska Konferencja Matematyczna. Jej organizatorami są Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM. Uczestnikami tego wydarzenia będą uczniowie szkół podstawowych klas IV-VII zainteresowani matematyką wraz ze swoimi opiekunami.

Podczas referatów, wykładów oraz warsztatów, które odpowiednio poprowadzą uczniowie, nauczyciele akademiccy oraz studenci. Młodzież będzie miała okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe i ciekawe zagadnienia matematyczne, spotkać się z doświadczoną kadrą oraz studentami Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych. Opiekunowie – nauczyciele oprócz udziału w działaniach skierowanych do swoich uczniów będą mieli okazję, by porozmawiać o tym, jak pracować z uczniem, którego interesuje matematyka, także ta niemieszcząca się w programach szkolnych.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji.

Nominacja LUMEN 2017

W dniach 13-14 listopada 2017 roku odbyła się konferencja Leaders in University Management wraz z uroczystą Galą wręczenia nagród w konkursie LUMEN 2017. Miło nam poinformować, że projekt naszej Uczelni „Edukacja akademicka wsparta doświadczeniami praktycznymi – program zaangażowania pracodawców w tworzenie, prowadzenie i mentorowanie programów studiów dostosowanych do potrzeb rynku pracy (pilotaż na WMiI UAM w Poznaniu) (Academic-AMU-Practice)” został wyróżniony nominacją w kategorii „Współpraca”.

W skład zespołu projektowego z ramienia Uczelni wchodzą: prof. zw. dr hab. Jerzy Kaczorowski (Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki), prof. UAM dr hab. Jerzy Szymański (Prodziekan ds. studenckich), prof. UAM dr hab. Marek Wisła (prodziekan ds. finansowych i organizacyjnych), dr Edyta Juskowiak (pełnomocnik dziekana ds. współpracy ze szkołami), mgr Tomasz Piłka (pełnomocnik dziekana ds. współpracy z podmiotami zewnętrznymi w zakresie dydaktyki). Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wyróżnionego projektu!

Składka ZUS dla studentów zagranicznych

Od 1 stycznia 2018 r. studenci zagraniczni będą opłacali składki na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS jednym przelewem. Numer rachunku składkowego (NRS), czyli indywidualnego konta, na które należy wpłacać składki, przesyłany jest listem poleconym.

 

 

 

Konferencja "Czy Bóg stworzył liczby pierwsze?"

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Teologicznym UAM organizują kolejną sesję naukową z cyklu Dwugłos Nauki pod tytułem: „Czy Bóg stworzył liczby pierwsze? Hipoteza Riemanna a racjonalność przyrody”.

Celem planowanej sesji jest prezentacja hipotezy Riemanna z punktu widzenia matematyki i fizyki, oraz na tym tle, refleksja filozoficzno-kosmologiczna na temat użyteczności języka matematyki w opisywaniu i zrozumieniu Wszechświata.

W czasie sesji referaty wygłoszą: prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski, czł. rzecz. PAN, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dr hab. Marek Wolf, prof. UKSW z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKW w Warszawie, prof. dr hab. Roman Murawski z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz ks. dr hab. Jerzy Dadaczyński, prof. UP JPII z Wydziału Filozoficznego UP JPII w Krakowie.

Sesja odbędzie się 29 listopada 2017 r. w Sali Dużej Oddziału PAN w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 17/19, o godzinie 10:00. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.pan.poznan.pl/dn/.

Wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym

W dniu 15 listopada 2017 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 naszego Wydziału  odbędzie się drugi w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Miary zależności między dwoma wielowymiarowymi procesami losowymi”, wygłosi prof. dr hab. Mirosław Krzyśko z naszego Wydziału.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30