Login

Wykład "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Tarasa Banakha (Ivan Franko National University of Lviv and Jan Kochanowski University in Kielce) pt. "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem". Wykład odbędzie się 23 stycznia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Medale Uniwersytetu dla Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Dzień kryptologii 2

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapraszają w dniu 25 stycznia 2018 roku na uroczystość wręczenia medali Alumno Bene Merenti rodzinom kryptologów i kolejną edycję Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Dzień Kryptologii 2 - program:
10:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem kryptologów
11:00 - uroczystość wręczenia medali oraz wykład dra Marka Grajka "Sztafeta Enigmy. Odnaleziony raport polskich kryptologów"; Sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM
15:30 - spotkanie w Klubie Profesorskim Wydziału Matematyki i Informatyki UAM
16:00 - wykład prof. Clifforda Cocksa (King's College, London)  "The hidden discovery of public key cryptography"; Aula A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Fundacja UAM rozpoczyna drugą edycję konkursu FUND_AKCJA

15 stycznia Fundacja UAM startuje z drugą edycją konkursu FUND_AKCJA przeznaczonego zarówno dla osób indywidualnych (studentów, doktorantów, pracowników), jak i różnego rodzaju podmiotów działających w ramach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W poprzedniej edycji dofinansowanie uzyskały aż 22 projekty na łączną kwotę prawie 140 000 zł. Organizatorzy konkursu zachęcają do udziału w kolejnej edycji, dzięki której można uzyskać środki na realizację swoich pomysłów naukowych, kulturalnych, czy sportowych.

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie rejestracja.ppnt.poznan.pl

W ramach konkursu dofinansowanie mogę uzyskać projekty mieszczące się w jednej z pięciu kategorii:

  • Upowszechniające osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM lub Fundacji UAM;
  • Służące rozwijaniu współpracy nauki z gospodarką;
  • Popularyzujące naukę lub przedsiębiorczość;
  • Kulturalne;
  • Sportowe.

Rekrutacja trwa do 31 stycznia. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia! 

Osobą do kontaktu w przypadku pytań lub wątpliwości jest Agnieszka Mika, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 61 827 97 64.

Współpraca z firmą Beyond.pl

12 stycznia została podpisana umowa o współpracy pomiędzy naszą Uczelnią a firmą Beyond.pl, która od 2005 r. dostarcza pełen zakres usług związanych z infrastrukturą IT dla biznesu, w tym usług data center oraz cloud computing.

"Zawód informatyka 10 czy 15 lat temu, to był jeden specjalista – w tej chwili jest to kilkaset podspecjalizacji, funkcji czy języków programowania. Dlatego bardzo się cieszymy, że będziemy mogli wraz z Uniwersytetem oddziaływać na to jakie drogi będą wybierać młodzi ludzie, wskazywać z naszej perspektywy najbardziej interesujące komercyjnie trendy i zachęcać do pozostania w Polsce i rozwijania swoich kompetencji i umiejętności w naszym kraju." - powiedział Michał Grzybkowski, prezes Beyond.

Na efekty współpracy nie trzeba długo czekać - już 17 stycznia zapraszamy na pierwszy wykład pt. "Cloud computing architektura rozwiązań chmurowych", który odbędzie się o godz. 13.45 w auli B na naszym Wydziale.

Pogrzeb dr Danuty Stachowiak-Gniłki

Z żalem informujemy, że w dniu 8 stycznia 2018 roku zmarła  dr Danuta Stachowiak-Gniłka, były pracownik naszego Wydziału. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek  15 stycznia o godz. 11:10 na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Konferencja "O nauczaniu i uczeniu się informatyki inaczej - jak uczyć programowania"

20 stycznia 2018 roku na naszym Wydziale odbędzie się konferencja „O nauczaniu i uczeniu się informatyki inaczej – jak uczyć programowania”. Celem konferencji jest przedstawienie rozwiązań i oczekiwań odnośnie nauczania programowania w ciągu całego procesu edukacji: od pierwszoklasisty do maturzysty.

Konferencja skierowana jest do wszystkich nauczycieli informatyki, matematyki i innych przedmiotów zainteresowanych nauką programowania w szkołach, do dyrektorów szkół, którzy są odpowiedzialni za realizację nowej podstawy programowej oraz do studentów, szczególnie kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

Pogrzeb dr. Franciszka Perza

Z żalem informujemy, że w dniu 2 stycznia 2018 roku zmarł dr Franciszek Perz, były pracownik naszego Wydziału. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Swarzędzu przy ul. Cmentarnej.

Komputronik Biznes Day

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Studentów na warsztaty organizowane przez firmę Komputronik Biznes Sp. z o.o., które odbędą się 11 stycznia 2018 r. na naszym Wydziale.

Zostały przygotowane trzy bloki warsztatowe trwające po 1,5 godziny, które przedstawią realia pracy w działach IT, problemy z jakimi borykają się programiści i sposoby ich rozwiązania:

  • 9.00 – 10.30 Krok w przyszłość z ASP.NET Core
  • 11.00 – 12.30 Królik listonosz – RabbitMQ w praktyce
  • 13.00 – 14.30 O pięciu dysfunkcjach pracy zespołowej i o tym jak budować silny i skuteczny zespół.

W programie dodatkowe atrakcje w formie konkursów z nagrodami. Rejestracja: https://tinyurl.com/y9xpqdhd.

Współpraca z Komputronik Biznes

3 stycznia 2018 r. podpisana została umowa o współpracy pomiędzy naszym Uniwersytetem, a firmą Komputronik Biznes Sp. z o.o. -Mamy nadzieję na praktyki oraz współpracę naszych studentów, a także możliwości stażowe. Firma Komputronik jest bardzo rozpoznawalną marką na naszym rynku - może lepiej znamy ją od strony oferty sprzętowej, ale trzeba wiedzieć, że to przedsiębiorstwo, która oferuje również usługi biznesowe, więc liczymy, że nasi studenci będą mogli wiele nauczyć się od specjalistów - mówił Prorektor prof. Marek Nawrocki.

Już wkrótce pierwsze efekty współpracy - zapraszamy na Komputronik Biznes Day, który odbędzie się 11 stycznia na naszym Wydziale!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31