Login

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Justyny Banaszak

We wtorek 24 września 2019 r. o godz. 12:00 w sali A2-14 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Justyny Banaszak.

Tytuł rozprawy: On the structure of Kronecker graphs.
 
Promotor: prof. dr hab. Tomasz Łuczak.
Recenzenci: prof. dr hab. Jarosław Grytczuk (Politechnika Warszawska) i prof. PWSZ dr hab. inż. Wojciech Kordecki (PWSZ w Legnicy).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Seminarium dla nauczycieli

Zapraszam do udziału w Seminarium dla nauczycieli – opiekunów uczniów uczestniczących w tegorocznej Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Spotkanie odbędzie się 18 września na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, w godz. 16.00-18.30 w Sali RW. Seminarium poprowadzi dr Bartłomiej Bzdęga, przybliży aspekty organizacyjne OMJ, a także zapozna Państwa z przykładowymi zadaniami olimpijskimi oraz metodyką ich rozwiązania.

Zgłoszenia udziału w Seminarium proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal Matematyki 2019

26 września 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Matematyki. Prelegentami Festiwalu będą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz nauczyciele współpracujący z WMiI. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas szkół podstawowych z całej Wielkopolski. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady, warsztaty oraz prezentacje studenckich kół naukowych WMiI UAM.

Temat przewodni tegorocznego festiwalu to funkcje. Rejestrację oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie wydarzenia.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Tomasza Stroińskiego

We wtorek 17 września 2019 r. o godz. 13:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Tomasza Stroińskiego.
 
Tytuł rozprawy: O pewnych półgrupach zbiorów zwartych wypukłych oraz o minimalnych reprezentacjach elementów ich przestrzeni ilorazowych.
 
Promotor: dr hab. Jerzy Grzybowski.
Recenzenci: prof. dr hab. Grzegorz Lewicki (Uniwersytet Jagielloński) i prof. PW dr hab. Tadeusz Rzeżuchowski (Politechnika Warszawska).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Otwarcie LEGO® Education Innovation Studio - Konferencja

Otwarcie LEGO Education Innovation Studio na naszym Wydziale zbliża się wielkimi krokami! Już 24 września zapraszamy nauczycieli, studentów oraz wszystkich entuzjastów angażującej edukacji do udziału w Konferencji "LEGO® Education Innovation Studio – przestrzeń do nauki, pracy i zabawy. Przyjdź, Zainspiruj się, Rozwijaj…".

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z systemem edukacyjnym LEGO® Education oraz dowiedzieć się dlaczego LEGO® Education Innovation Studio może być odpowiedzią na potrzeby edukacyjne XXI wieku. 

Wszystkie informacje, program konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie LEIS. Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na FB.

Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2

Szkoła Językowa UAM przypomina o rejestracji na drugim termin egzaminu certyfikacyjnego z języków nowożytnych na poziomie B2, który odbędzie się 5 września 2019 r. (czwartek) godz. 14.00 – 16.30 (jest to termin poprawkowy).

Rejestracja odbędzie się w okresie: od 30 sierpnia 2019 r. godz. 9.00 do 03 września 2019 r. do godz. 23.59, poprzez stronę ul.amu.edu.pl.

Egzamin przeprowadzany jest dla studentów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy zaliczyli lektorat z języka nowożytnego na poziomie B2.2. Na egzamin należy pojawić się ok. 30 minut przed jego rozpoczęciem i zabrać ze sobą legitymację studencką. 

UWAGA: Osoby, które nie dokonają rejestracji żetonowej na egzamin w określonym terminie przez SJ UAM nie będą dopuszczone do egzaminu.

Kontakt: Szkoła Językowa UAM sj.amu.edu.pl (zakładka Koordynatorzy ds. USOS).

Doktoraty wdrożeniowe w zakresie sztucznej inteligencji

Nasz Wydział otrzymał pozytywną ocenę projektu w III edycji konkursu w ramach programu "Doktorat wdrożeniowy II w zakresie sztucznej inteligencji".

Głównym założeniem programu jest przygotowanie rozprawy doktorskiej, która usprawni działanie przedsiębiorstwa. Doktorant, pracując pod opieką dwóch opiekunów – naukowego i przemysłowego, ma za zadanie rozwiązać problem technologiczny z jakim boryka się jego firma. Program doktoratów wdrożeniowych ma ułatwić współpracę nauki z biznesem

W ramach tej edycji projektu badania naukowe będą prowadzone wspólnie z firmami: Samsung Electronics oraz Grupę OLX i dotyczyć będą takich obszarów badawczych jak rozpoznawanie mowy, analiza danych, uczenie maszynowe oraz głębokie sieci neuronowe.

Ze strony naszego Wydziału doktoraty będą prowadzone pod opieką:

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nowy grant Sonatina na naszym Wydziale

Z radością witamy nową osobę wśród prowadzących badania na naszym Wydziale. Dr Paweł Lewulis wybrał naszą jednostkę na miejsce realizacji swojego projektu zatytułowanego "Krótkie odcinki pomiędzy liczbami prawie pierwszymi", zakwalifikowanego przez NCN do finansowania w kategorii SONATINA 3. Serdecznie gratulujemy!

Dziekanat nieczynny w soboty

Informujemy, że od początku lipca do końca września dziekanat studencki będzie nieczynny w soboty.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30