Login

Wydziałowy wykład prof. Andreasa Defanta

W imieniu seminariów Zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykład wydziałowy, który wygłosi: Prof. Andreas Defant (Carl von Ossietzky Universität, Niemcy). 

Tytuł wykładu: "H_p-Theory of Dirichlet series: A Few Aspects".

Wykład odbędzie się 8 listopada (wtorek) o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę na godz. 10.00 do klubu profesorskiego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Dr Maciej Dołęga laureatem Nagrody Naukowej POLITYKI

Po raz szesnasty jury złożone ze znakomitych polskich uczonych przyznało Nagrody Naukowe tygodnika POLITYKA. Wśród pięciu nagrodzonych znalazł się dr Maciej Dołęga - adiunkt stażysta podoktorski w Zakładzie Matematyki Dyskretnej Wydziału Matematyki i Informatyki.

Dr Dołęga zajmuje się badaniem dyskretnych struktur losowych, w szczególności map i diagramów Younga. Serdecznie gratulujemy.

“Data Ninja” - konkurs OLX Group dla poznańskich studentów

To już druga edycja konkursu organizowanego wspólnie z poznańskimi uczelniami. Rywalizacja znów odbywa się w obszarze data science oraz data engineering. Tym razem wyzwanie będzie polegać na stworzeniu modelu predykcyjnego, który pomoże zaklasyfikować ogłoszenie do właściwej kategorii. Na zwycięzców czeka 10 000 złotych do podziału i staże w OLX Group.

Tegoroczna edycja konkursu “Data Ninja” ma wyłonić najlepszy zespół, który stworzy model predykcyjny, dzięki któremu będzie można rozwiązać problem z wyborem odpowiedniej kategorii podczas dodawania ogłoszenia. Wybór właściwiej z ponad 300 kategorii w serwisie okazuje się niełatwym zadaniem - poprawa kategorii ogłoszenia jest obecnie najczęstszym powodem jego moderacji.

Wszystkie informacje o zasadach konkursu dostępne są na stronie dataninja.olx.pl. Przez cały czas będzie można przesyłać tam swoje rozwiązania i śledzić ranking, który na bieżąco będzie pokazywał kogo rozwiązanie najlepiej działa na fragmencie danych testowych. Do 10 marca czekamy na zgłoszenia uczestników indywidualnych oraz zespołów dwu- lub trzyosobowych.

Spotkanie organizacyjne na naszym Wydziale odbędzie się 25 października o godzinie 12:00 w Auli A.

Program "Akademicki i naukowy Poznań"

Miasto Poznań organizuje XIII edycję konkursu na wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach. Do konkursu mogą być zgłaszane prace z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki obronione w latach 2015-2016. Przedmiot pracy może stanowić problematyka związana z Poznaniem lub opis rozwiązania możliwego do wdrożenia w naszym mieście. Jednym z głównych kryteriów oceny prac będzie ich utylitarny charakter.

Prace należy składać w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, II piętro, p. 261 lub 265 do 15 listopada 2016r.

Formularz wniosku i regulamin konkursu na stronie www.poznan.pl/studia

Big Data i analiza danych dla różnych rynków

W kolejną środę, 26 października serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane nowymi trendami w obszarze przetwarzania danych i Big Data na wykład i warsztaty prowadzone przez firmę ZETO S.A.

Tematem spotkania będzie: „Big Data i analiza danych dla różnych rynków – jak zorganizować zespół Data Scientists i jaki model biznesowy wybrać". Wykład wprowadzi w historię przetwarzania danych, nakreśli czym jest Big Data z punktu widzenia biznesu i jakie wzbudza oczekiwania. Następnie omówione zostaną konkretne przypadki zastosowań rozwiązań Big Data dla różnych rynków - w tym medycznego, sprzedażowego i innych. W trakcie warsztatów swoimi praktycznymi doświadczeniami będzie dzielił się Waldemar Osowczyk, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie ZETO S.A., odpowiedzialny m.in. za rozwój nowych obszarów działalności IT związanej z przetwarzaniem i archiwizowaniem danych, szczególnie dla rynku medycznego.

Początek spotkania o godz. 14:00, planowana godzina zakończenia - 17:00. Spotkanie odbędzie się w Sali A1-33,34 (sala posiedzeń Rady Wydziału). W przerwie zapraszamy na poczęstunek.

Aby lepiej przygotować wydarzenie prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie https://goo.gl/sWNoGi.

Zaproszenie na seminarium SONATA

W imieniu organizatorów Wydziałowego Seminarium z Analizy Nieliniowej i jej Zastosowań "SONATA" serdecznie zapraszamy na odczyt, który odbędzie się w piątek 28 października 2016 r. w sali B1-37 o godzinie 11:00.

Wykład pt. "Continua dziedzicznie nierozkładalne i entropia" wygłosi prof. AGH dr hab. Piotr Oprocha (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie).

Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w targach pracy „Akademii Rozwoju i Przedsiębiorczości”!

Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości to przestrzeń spotkań z pracodawcami zaaranżowana z myślą o osobach poszukujących pracy, stażu lub praktyki, zainteresowanych bezpośrednim spotkaniem z pracodawcami oraz odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej i szeroko rozumianym rozwojem.

Tegoroczna, XIX edycja odbędzie się 25 października 2016 w godzinach 10.00 - 16.00 na naszym Wydziale.

Bezpłatna oferta dla uczestników oraz wydarzenia towarzyszące to m.in.:

  • Strefa Wizerunku: porady wizażysty i stylisty, makijaż biznesowy  
  • konkursy i nagrody
  • oferty pracy, praktyk i staży
  • spotkania z przedstawicielami wielu firm, organizacji i instytucji. Sprawdź katalog pracodawców 
  • warsztaty i szkolenia. Plan szkoleń, zapisy na szkolenia
  • Strefa Ekspercka: konsultacje i porady
  • Foto-strefa: profesjonalne zdjęcie do CV

Bieżące informacje oraz konkursy z nagrodami ogłaszać będziemy na fanpage’u oraz stronie wydarzenia. Zapraszamy do udziału!

O Hipotezie Gana-Grossa-Prasada

W ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej (organizatorzy: Grzegorz Banaszak, Piotr Krasoń) w środę 26 października 2016 o godz. 10:30 w sali A1-33 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dr. Michał Zydor Weizmann Institute, Rehovot, Israel wygłosi wykład pt: O Hipotezie Gana-Grossa-Prasada

Abstrakt: Program Langlandsa jest fundamentalnym zagadnieniem w teorii reprezentacji grup nad ciałami lokalnymi jak i w teorii form automorficznych. Od niedawna formułuje się relatywny program Langlandsa. Centralnym problemem w tym programie są hipotezy Gana-Grossa-Prasada.  Na wykładzie przedstawię strategię dowodu globalnej hipotezy Gana-Grossa-Prasada polegającą na zastosowaniu relatywnej formuły śladu. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.

Sukces naszych studentów w konkursie "Ekonomiczne Aspekty Informatyzacji Państwa”

Studenci naszego Wydziału zostali laureatami konkursu „Forum Młodych Mistrzów - Ekonomiczne Aspekty Informatyzacji Państwa” organizowanego w ramach „XXII Forum Teleinformatyki” w Miedzeszynie. Zespół, pod opieką dra Rafała Witkowskiego, zaprezentował realizowany od dwóch lat na naszym Wydziale projekt „Framework Sealious”, czyli innowacyjne środowisko do prostego tworzenia bardzo bezpiecznych aplikacji internetowych. UAM był reprezentowany przez 3 projekty, z czego w skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Jan Jakub Orlik, Arkadiusz Wieczorek i Adrian Wydmański, którego zastępowała Dominika Pietrzak. Gratulujemy!

Wyjazd studentów na konferencje ufundowała Fundacja Science To Business działająca przy naszym Wydziale.

Wykład inauguracyjny wygłoszony przez prof. dra hab. Tomasza Łuczaka

Z ogromną dumą i radością informujemy, że zaszczytu wygłoszenia tegorocznego wykładu inauguracyjnego podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dostąpił pracownik naszego Wydziału. Odczyt pt. "Matematyka dla rozważnych i romantycznych" zaprezentował prof. dr hab. Tomasz Łuczak. Serdecznie gratulujemy!

Wykład można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/AlPIYV4YLg0?t=9374.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31