Login

Drugi nabór na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki

Rozpoczął się drugi nabór na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki w roku akademickim 2016/2017. Zapisy na studia w trybie stacjonarnym kończą się 26 lutego 2017 r., a w trybie niestacjonarnym 1 marca 2017 roku.

XXIV wykład im. Władysława Orlicza

W imieniu Dziekana serdecznie zapraszamy na XXIV Uroczysty Wykład im. Władysława Orlicza pt. O ortogonalności funkcji multyplikatywnych i ciągów deterministycznych w teorii ergodycznej, Który wygłosi prof. dr hab. Mariusz Lemańczyk z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wykład odbędzie się 3 marca 2017 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład prof. Jurgena Appella

Członkowie Zakładów Analizy Funkcjonalnej, Optymalizacji i Sterowania, Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Teorii Interpolacji i Aproksymacji mają przyjemność zaprosić na odczyt, który odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2017r., o godzinie 10:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału (A1-33). Wykład pt. "Condensing Operators: a Friendly Introduction" wygłosi prof. Jurgen Appell (University of Wurzburg).

Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. Romana Murawskiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Profesorowi Romanowi Murawskiemu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za - jak napisano w uzasadnieniu - "wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej oraz za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie". Serdecznie gratulujemy!

 

Prof. Tomasz Kubiak przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów

Prof. Tomasz Kubiak (Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych) został wybrany na przewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów (I instancja) na kadencję 2016-2020.

Prof. Zygmunt Vetulani członkiem Rady Użytkowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

Prof. Zygmunt Vetulani, kierownik Zakładu Lingwistyki Informatycznej i Sztucznej Inteligencji, został członkiem Rady Użytkowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Gratulujemy!

Dyplom za zasługi dla PTM dla prof. Krzysztofa Pawałowskiego

Z radością informujemy, że Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Matematycznego odznaczył dyplomem za zasługi dla PTM i środowiska matematycznego prof. dra hab. Krzysztofa Pawałowskiego (Zakład Geometrii i Topologii). Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki imienia Pawła Domańskiego

W dniu 10.12.2016 komitet redakcyjny miesięcznika "Delta" podjął uchwałę, w myśl której Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki począwszy od edycji w roku 2017 będzie się odbywał pod nazwą "Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki imienia Pawła Domańskiego''. W uchwale czytamy co następuje: "Paweł Domański w 1978 roku został pierwszym zwycięzcą tego Konkursu. Jego błyskotliwej karierze naukowej towarzyszyło ogromne zaangażowanie w sprawy środowiska matematycznego, a w szczególności energia i uwaga, z jaką zajmował się opieką nad młodszymi pracownikami nauki oraz uzdolnioną matematycznie młodzieżą szkolną.''

Fundusz zalążkowy PPNT ponownie inwestuje w chemię, biotechnologię, ICT

Fundusz Zalążkowy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM poszukuje pomysłodawców, którzy planują opracowanie oraz rozwój nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii, a także technologii informatycznych i komunikacyjnych.

PPNT rozpoczął swoją działalność inwestycyjną w latach 2011-2014 kiedy wsparcie kapitałowe sięgające blisko 8 mln zł otrzymało kilkanaście projektów. Obecnie, dzięki sprzedaży udziałów w dwóch spółkach, przyszedł czas na kolejne inwestycje w innowacyjne pomysły.

Szczegóły dotyczące rekrutacji i sposobu składania wniosków będą omawiane na spotkaniu informacyjnym organizowanym 15 lutego 2017 roku (środa) od 9:45-12:30 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46, bud. H, sala 154). Można je również znaleźć na stronie PPNT w zakładce „inwestycje kapitałowe”.

Sprawdź szczegóły: http://ppnt.poznan.pl/o-nas/inwestycje-kapitalowe/.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28