Login

Zajęcia ze specjalistycznego języka angielskiego

W semestrze zimowym na naszym Wydziale odbywać się będą zajęcia ze specjalistycznego języka angielskiego. Prowadzić je będzie Pani Nina Lepp, Amerykanka, Stypendystka Fundacji Fulbrighta. Przyznanie stypendium Komisji Fulbrighta jest dużym wyróżnieniem zarówno dla Pani Lepp jak i dla naszego Wydziału.
 

Zajęcia zaplanowane zostały w następujących terminach:

wtorek 10.00-11.30 Mathematical English
wtorek 17.15-18.45 English of Computer Science
czwartek 13.45-15.15 English of Computer Science
piątek 11.45-13.15 English of Computer Science

Zajęcia te są przewidziane dla wszystkich. Nie jest ważny poziom zaawansowania matematycznego czy informatycznego. Jest to świetna okazja kontaktu z native speakerem, inną kulturą, ale przede wszystkim okazja nauki specjalistycznego języka angielskiego oraz poprawienia umiejętności mówienia i pisania po angielsku. Więcej informacji udziela dr hab. Michał Jasiczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sama Pani Lepp Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prof. UAM dr hab. Krzysztof Jassem medalistą Olimpiady brydżowej

W dniach 4-16 września we Wrocławiu odbyła się Olimpiada brydżowa (World Bridge Games), która rozgrywana jest co 4 lata, tak jak klasyczne igrzyska olimpijskie.

Na starcie stanęły 54 reprezentacje z całego świata. Po blisko dwóch tygodniach zmagań reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal. W reprezentacji Polski występował pracownik naszego Wydziału, Krzysztof Jassem. Serdecznie gratulujemy kolejnego medalu i życzymy dalszych sukcesów!

Koło Olimpijskie z matematyki dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Poznańska Fundacja Matematyczna przy Wydziale Matematyki i Informatyki UAM oraz Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu i VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Poznania i Wielkopolski na zajęcia Koła Olimpijskiego z matematyki.

Zajęcia rozpoczną się w sobotę 1 października 2016 roku. Zajęcia dla gimnazjalistów odbywać się będą w soboty w godzinach 9:00−11:00 w Gimnazjum nr 12 w Poznaniu na osiedlu Stefana Batorego 101.
Zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbywać się będą w soboty w godz. 12:00−15:00 w VIII LO w Poznaniu, ul. Hipolita Cegielskiego 1.
Zajęcia są dla uczniów nieodpłatne a poprowadzi je dr Bartłomiej Bzdęga z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.
Zajęcia Koła Olimpijskiego w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 prowadzone są w ramach projektu Potęga matematyki sfinansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznań.

Kolejny sukces Łukasza Kalinowskiego

Pod koniec sierpnia 2016 roku odbył się w Paryżu finał XXX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Reprezentacja Polski zdobyła 9 medali - 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Student naszego Wydziału – Łukasz Kalinowski wywalczył w finale srebrny medal. Serdecznie gratulujemy!

 

Nagrody Naukowe "Polityki"

Jury Nagrody Naukowej tygodnika "Polityka" wyłoniło piętnastu finalistów. Wśród nich znalazł się dr Maciej Dołęga zatrudniony na stanowisku adiunkta stażysty podoktorskiego na naszym Wydziale. Serdecznie gratulujemy!

Festiwal Matematyki

W czwartek, 29 września na WMiI, odbędzie się Festiwal Matematyki dla uczniów poznańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Temat festiwalu brzmi: "Tajemnice liczb". Podczas festiwalu pracownicy Naszego Wydziału przeprowadzą wykłady, warsztaty szkoleniowe i konkursy dla uczniów, a także warsztaty dla nauczycieli-opiekunów. Przewidywana liczba uczestników: ok. 450 osób. Festiwal odbywa się w ramach projektu Potęga matematyki, sfinansowanego przez Miasto Poznań. Organizatorem Festiwalu jest WMiI wraz z PFM .

Współpraca z firmą ZETO

W dniu 27 lipca 2016 została podpisana umowa o współpracy między naszą Uczelnią a firmą ZETO S.A.. Firma ZETO jest obecna na rynku informatycznym od ponad 50 lat. Posiada ona olbrzymie doświadczenie w obsłudze informatycznej firm wymagającej wykorzystania dużych serwerów obliczeniowych.


Wielu z absolwentów naszego Wydziału rozpoczynało swoją karierę zawodową od stażu w firmie ZETO. Jesteśmy pewni, że te bardzo dobre kontakty z przeszłości, obecnie przekształcone w formę oficjalnej współpracy, przyniosą wiele korzyści naszym studentom szczególnie w zakresie transferu specjalistycznej wiedzy i doświadczeń wdrożeniowych.

Stanowisko badawcze typu post-doc

30 września br. mija termin zgłaszania dokumentów w konkursie na stanowisko badawcze typu post-doc fundowane z grantu NCN. Ze stanowiskiem tym nie są związane obowiązki dydaktyczne.

    Wymagania:
  • stopień doktora matematyki bądź informatyki,
  • kreatywność i motywacja do pracy naukowej,
  • dobra znajomość języka angielskiego.

Dodatkowym atutem będzie znajomość podstaw programowania, matematyki komputerowej i/lub poza-matematycznych zastosowań matematyki. Opis zadań: Tematyka badań dotyczy topologii stosowanej, a zwłaszcza teorii złożoności topologicznej, wykorzystania twierdzeń z topologii współzmienniczej typu Borsuka-Ulama i Bourgina-Yanga w kombinatoryce i analizie nieliniowej. Zakłada się też badania metodami topologii obliczeniowej, np. opartych na teorii homologii przeżywających, wraz ich finalnymi implementacjami komputerowymi. Typ konkursu NCN: OPUS – ST1. Szczegółowe informacje pod adresem https://marzan.faculty.wmi.amu.edu.pl Forma składania ofert: emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Michała Rzeczkowskiego

W poniedziałek 19 września 2016 r. o godz. 12:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Michała Rzeczkowskiego.

Tytuł rozprawy: Operatory kompozycji i miary Carlesona w teorii przestrzeni Hardy’ego-Orlicza na obszarach.

Promotor: prof. dr hab. Mieczysław Mastyło.
Recenzenci: prof. dr hab. Maria Nowak (UMCS Lublin) i prof. dr hab. Wiesław Pleśniak (UJ).

Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30