Login
WMI

XXIII Wykład im. Władysława Orlicza

Serdecznie zapraszamy na XXIII Wykład im. Władysława Orlicza zatytułowany "Każda symetryczna miara probabilistyczna na prostej jest uogólnionym rozkładem Gaussa", który wygłosi prof. dr hab. Marek Bożejko z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład odbędzie się 4 grudnia 2015 roku o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się, ze streszczeniem wykładu oraz z postacią Profesora Władysława Orlicza.  

Wykład otwarty poświęcony wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach medycznych

W dniu 2 grudnia 2015 roku o godz. 17:30 w sali A1-33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach medycznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Praktyczna i nieinwazyjna metoda wykrywania skłonności do występowania zaburzeń ciśnienia u dzieci”, wygłosi dr inż. Anna Sowińska z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Profesor Mieczysław Mastyło wśród laureatów konkursu OPUS

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów dziewiątej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA znalazł się pracownik naszego Wydziału. W kategorii OPUS 9 zakwalifikowany do finansowania został projekt prof. dra hab. Mieczysława Mastyło zatytułowany "Teoria operatorów i jej zastosowania". Serdecznie gratulujemy!

Sukces naszych studentów na CERC 2015

Reprezentacja naszego Wydziału w składzie: Łukasz Kalinowski, Andrzej Rumiński, Miłosz Makowski, zajęła 15 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Zagrzebiu (CERC 2015). Opiekunem drużyny jest dr Rafał Witkowski. Jako uczelnia zajęliśmy 7 miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii startów reprezentantów UAM w międzynarodowych zawodach programistycznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wykład w ramach Wydziałowego Seminarium SONATA

W ramach Wydziałowego Seminarium z Analizy Nieliniowej i jej Zastosowań "SONATA" w piątek 27 listopada 2015 r. w sali B1-37 o godzinie 11:00 wykład pt. "Nieujemność rozwiązań, stabilność rozwiązań stacjonarnych i bifurkacja Hopfa w modelach reakcji biochemicznych z opóźnieniem" wygłosi prof. UW dr hab. Marek Bodnar (Instytut Matematyki Stosowanej i Mechaniki, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Uniwersytet Warszawski). Informacje na temat wykładów można znaleźć na stronie: http://sonata.wmi.amu.edu.pl/  

Wykład wydziałowy prof. Michaela Kaminskiego

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 24 listopada 2015 o godz. 12:00 w sali A1-33 (sala posiedzeń RW) prof. Michael Kaminski (Technion - Israel Institute of Technology, Department of Computer Science)) wygłosi wykład wydziałowy pt. "Multiplication of polynomials over finite fields". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do zapoznania się z abstraktem wykładu. Prof. Michael Kaminski jest gościem naszego Wydziału w tym semestrze. Można kontaktować się z nim w pokoju B1-39, tel. (61) 8295470.

Rekrutacja do programu MOST


Do 30 listopada trwa rekrutacja do programu MOST na semestr letni 2015/16. Zapraszamy na stronę http://most.amu.edu.pl , gdzie znajduje się więcej informacji.

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednym z dwudziestu polskich Uniwersytetów. W tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia.

Wykład pt. "Iwasawa Main Conjecture in cyclotomic function fields"

W środę 2-go grudnia 2015 r., o godzinie 12:00 w sali B1-37 w ramach Seminarium z Algebry, Geometrii i Arytmetyki odbędzie się wykład pt. "Iwasawa Main Conjecture in cyclotomic function fields", który wygłosi profesor Andrea Bandini z Uniwersytetu w Parmie.

Referat pt. "Knots and quantum physics: from geometry and topology to number theory"

W środę 18 listopada o godz. 14:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału odbędzie się seminarium Zakładu Geometrii i Topologii, w ramach którego  referat pt. "Knots and quantum physics: from geometry and topology to number theory" wygłosi dr hab. Piotr Sułkowski (UW, Caltech).

Ocena wyróżniająca Wydziału

Miło nam poinformować, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniem Zespołu nauk ścisłych w sprawie oceny instytucjonalnej na naszym Wydziale, wydało ocenę wyróżniającą.

Wszystkim pracownikom Wydziału zaangażowanym w proces przygotowania raportu samooceny oraz dostarczania Zespołowi Oceniającemu dużej ilości różnorodnych dokumentów składamy gorące podziękowania.

Uchwała Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30