Login

Nabór na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki

Informujemy, że w roku akademickim 2016/2017 będzie prowadzona rekrutacja na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki rozpoczynające się w semestrze letnim. Zapisy na kierunek wystartują 1 lutego i potrwają do 15 lutego 2017 r.

Szczegółowe terminy rekrutacji:

Dodatkowe szkolenia dla studentów

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów 4 ostatnich semestrów studiów dziennych I stopnia i wszystkich studentów II stopnia, ze wszystkich kierunków studiów, na spotkanie we wtorek, 10 stycznia 2017 r., o godz. 12:00 w Auli A, na którym podamy informacje o możliwości uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach m.in. z umiejętności miękkich, szkoleń specjalistycznych dobranych do profilu kierunku studiów, wizytach u potencjalnych pracodawców.

Wszystkie te szkolenia będą całkowicie bezpłatne dla uczestników – ich koszty oraz koszty podróży będą pokrywane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „ReadyToWork - projekt doskonalenia kompetencji studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM”. Strona projektu: https://readytowork.wmi.amu.edu.pl/.

Prof. dr. hab. Michał Karoński nowym członkiem Academia Europaea

Z przyjemnością informujemy, że Academia Europaea, będąca największym europejskim towarzystwem naukowym, zaprosiła do grona swoich członków prof. dr. hab. Michała Karońskiego. Academia Europaea, której siedziba mieści się w Londynie, działa od 1988 roku. Ta pozarządowa organizacja naukowa skupia się na aktywności opiniodawczej i doradczej w kwestii nauki, współpracując w tym względzie choćby z Komisją Europejską. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy tej nominacji.

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Z radością informujemy, że wśród nagrodzonych stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017 znalazł się student naszego Wydziału, pan Grzegorz Adamski. Serdecznie gratulujemy!

Stypendia im. Jana Kulczyka


Bardzo nam miło zakomunikować, że w dniu 5 grudnia 2016 roku Kapituła Stypendiów im. Jana Kulczyka przyznała stypendia dwóm osobom z naszego Wydziału. Stypendia otrzymali: doktorant Matematyki pan mgr Jędrzej Garnek oraz student II stopnia Informatyki - pan Jan Jakub Orlik.

Obu panom składamy serdeczne gratulacje!

Sukces dra Marcina Junczysa-Dowmunta

Pan dr Marcin Junczys-Dowmunt odniósł kolejny sukces w skali międzynarodowej – firma Amazon przyznała mu grant pozwalający sfinansować realizację indywidualnego projektu badawczego „Deployment-ready Open-source Neural Machine Translation". Serdecznie gratulujemy! 

Wykład dr Giselle Monteiro

W ramach Wydziałowego Seminarium z Analizy Nieliniowej i jej Zastosowań "SONATA" w piątek 9 grudnia 2016 r. o godzinie 11:00 w sali B1-37 Wydziału Matematyki i Informatyki wygłosi wykład dr Giselle Monteiro (Słowacka Akademia Nauk).

Tytuł wykładu: "Kurzweil-Stieltjes integral and some particular classes of functions".

Prof. Jerzy Kaczorowski i prof. Tomasz Łuczak członkami rzeczywistymi PAN

Z wielką radością i przyjemnością informujemy, że dwaj Profesorowie naszego Wydziału prof. Jerzy Kaczorowski i prof. Tomasz Łuczak zostali wybrani członkami rzeczywistymi Polskiej Akademii Nauk osiągając szczyty kariery zawodowej. To nie tylko wielki sukces osobisty Profesorów, ale również powód do dumy dla całej społeczności naszego Wydziału.

Obu Panom Profesorom składamy gorące i serdeczne gratulacje z okazji tak zaszczytnego wyróżnienia!

Wykład prof. Michaela Langenbrucha z University of Oldenburg

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Michaela Langenbrucha (University of Oldenburg) pt. "Surjective Euler type operators on spaces of smooth functions''. Prezentowane wyniki są efektem wspólnej pracy ze śp. prof. Pawłem Domańskim. Wykład odbędzie się 6 grudnia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31