Login

Wykład wydziałowy prof. Preda Mihailescu

W ramach Seminarium z Arytmetycznej Geometrii Algebraicznej w środę 1 marca 2017 o godz. 10:30 w sali A1-33, Prof. Preda Mihailescu (Universitat Gottingen, Germany) wygłosi wykład pt: "Improved, explicit estimates for the error term for the Dedekind zeta-function (joint work with Korneel Debaene)". Zachęcamy do zapoznania się z abstraktem wykładu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do udziału w wykładzie. O godz. 10:00 w klubie profesorskim odbędzie się spotkanie z wykładowcą.

Zajęcia z p. Niną Lepp w semestrze letnim 2016/2017

W tym roku nasz Wydział gości Stypendystkę Fulbrighta Panią Ninę Lepp. Prowadzi ona zajęcia ze specjalistycznego języka angielskiego. W tym semestrze będą to Beginner Applied Technical English oraz Advanced Applied Technical English. Te pierwsze zajęcia są dla osób, które nie miały zajęć z Panię Lepp w poprzednim semestrze.

Zajęcia zaplanowaliśmy w następujących terminach:

  • poniedziałek 10.00 A2-21 Beginner Applied Technical English
  • wtorek 15.30 A2-19 Beginner Applied Technical English
  • wtorek 10.00 A2-24 Advanced Applied Technical English
  • środa 17.15 A2-21 Advanced Applied Technical English

Zajęcia zapowiadają się bardzo interesująco! Zapraszamy od przyszłego tygodnia!

XXIV wykład im. Władysława Orlicza

W imieniu Dziekana serdecznie zapraszamy na XXIV Uroczysty Wykład im. Władysława Orlicza pt. O ortogonalności funkcji multyplikatywnych i ciągów deterministycznych w teorii ergodycznej, Który wygłosi prof. dr hab. Mariusz Lemańczyk z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wykład odbędzie się 3 marca 2017 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Drugi nabór na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki

Rozpoczął się drugi nabór na 1,5-roczne studia magisterskie z informatyki w roku akademickim 2016/2017. Zapisy na studia w trybie stacjonarnym kończą się 26 lutego 2017 r., a w trybie niestacjonarnym 1 marca 2017 roku.

Wykład prof. Jurgena Appella

Członkowie Zakładów Analizy Funkcjonalnej, Optymalizacji i Sterowania, Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Teorii Interpolacji i Aproksymacji mają przyjemność zaprosić na odczyt, który odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2017r., o godzinie 10:30 w sali posiedzeń Rady Wydziału (A1-33). Wykład pt. "Condensing Operators: a Friendly Introduction" wygłosi prof. Jurgen Appell (University of Wurzburg).

Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. Romana Murawskiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Profesorowi Romanowi Murawskiemu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za - jak napisano w uzasadnieniu - "wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej oraz za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie". Serdecznie gratulujemy!

 

Prof. Tomasz Kubiak przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów

Prof. Tomasz Kubiak (Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych) został wybrany na przewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów (I instancja) na kadencję 2016-2020.

Prof. Zygmunt Vetulani członkiem Rady Użytkowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

Prof. Zygmunt Vetulani, kierownik Zakładu Lingwistyki Informatycznej i Sztucznej Inteligencji, został członkiem Rady Użytkowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Gratulujemy!

Dyplom za zasługi dla PTM dla prof. Krzysztofa Pawałowskiego

Z radością informujemy, że Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Matematycznego odznaczył dyplomem za zasługi dla PTM i środowiska matematycznego prof. dra hab. Krzysztofa Pawałowskiego (Zakład Geometrii i Topologii). Serdecznie gratulujemy!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28