Login

Kolejny wykład ze statystyki na naszym Wydziale

W dniu 12 grudnia 2018 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33  odbędzie się następny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Test permutacyjny w problemie dwóch prób dla danych cenzurowanych”, wygłosi dr Grzegorz Wyłupek z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już XXVI Uroczysty Wykład im. prof. Orlicza. Wykład pt. "Zespolone równanie Monge'a-Ampere'a w geometrii" wygłosi prof. dr hab. Sławomir Kołodziej z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Wykład odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Rady Wydziału.

Zachęcamy do zapoznania się z postacią profesora Orlicza oraz informacjami o wcześniejszych wykładach, które znajdują się na stronie naszego Wydziału w części poświęconej Wykładom.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elizy Jackowskiej-Boryc

Uprzejmie informuję, że we wtorek 4 grudnia 2018 r. o godz. 10:30 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elizy Jackowskiej-Boryc.
 
Tytuł rozprawy: Turán and Ramsey numbers for 3-uniform hyperpaths.
 
Promotor: prof. dr hab. Andrzej Ruciński.
Recenzenci: prof. UG dr hab. Tomasz Dzido (UG) i dr hab. Andrzej Żak (AGH).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Wykład Prof. Andrzeja Urbaniaka "Nauczyciel akademicki a wychowanie"

W środę 21 listopada o 17:00 w sali B3-38 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Urbaniaka ,,Nauczyciel akademicki a wychowanie". Prelegent pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie (m.in. na KUL, UKSW i UAM).

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać prace doktorskie i magisterskie do XV edycji konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską". Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 listopada 2018.

Celem konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w poznańskich placówkach naukowych jest zaangażowanie młodych talentów na rzecz rozwoju miasta oraz promowanie ich osiągnięć. Na autorów i autorki trzech najlepszych prac doktorskich czekają równorzędne nagrody w wysokości 8.000 zł, a na autorów i autorki trzech najlepszych prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie konkursu.

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serie wyników naukowy z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Więcej informacji na stronie: https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/konkurs-o-nagrode-im-edyty-szymanskiej.

Wykład prof. Stanisława Goldsteina pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Stanisława Goldsteina (Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Łódzki)  pt. "Liniowe kombinacje rzutów w algebrach von Neumanna".

Wykład odbędzie się 23 października (wtorek) o godzinie 10.45 w Auli C.  Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład wydziałowy "O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego"

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszamy na wykład wydziałowy, który wygłosi: Dr Volodymyr Dilnyi (Instytut Matematyki, Politechnika Krakowska). Tytuł wykładu: O cykliczności w przestrzeniach wagowych Hardy'ego.

Wykład odbędzie się 16 października (wtorek) o godz. 10:30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2018

Parlament Samorządu Studentów UAM organizuje Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2018, do udziału w którym zaproszeni są studenci, doktoranci oraz pracownicy naszego Uniwersytetu. Inicjatywa ma na celu nagrodzić, a przede wszystkim dofinansować najlepsze projekty naukowe, kulturalne oraz sportowe, skierowane do studentów.

Składanie wniosków trwa od 1 do 14 października 2018. Konkurs został objęty patronatem prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej. Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Samorządu, a wniosek zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Stypendium MNiSW dla dra Macieja Dołęgi

Dr Maciej Dołęga z naszego Wydziału znalazł się w gronie 181 wybitnych młodych naukowców – laureatów XII edycji konkursu o stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendium w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres 3 lat przyznawane jest wybitnym młodym naukowcom prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym. Serdecznie gratulujemy Laureatowi!

Calendar

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31