Login

Wykład prof. Frédérica Bayarta

W imieniu seminariów zakładów Teorii Interpolacji i Aproksymacji, Analizy Funkcjonalnej oraz Teorii Funkcji Rzeczywistych zapraszam na wykład wydziałowy, który wygłosi:

Prof. Frédéric Bayart (Clermont Auvergne University, France)

Tytuł wykładu: Multiple summing maps: Coordinatewise summability, inclusion theorems and p-Sidon sets

Wykład odbędzie się 27 lutego (wtorek) o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału. Przed wykładem zapraszamy na tradycyjną herbatę/kawę do klubu profesorskiego na godz. 10.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, szczególnie doktorantów.

II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych oraz społecznych, aktywizujących społeczności lokalne w Polsce. Do udziału w Konferencji zapraszamy społeczność akademicką, jak również pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych oraz organizacji pozarządowych.

Integralną część Konferencji stanowi prezentacja dobrych praktyk - projektów, będących przykładami inicjowania zmian na rzecz środowiska lokalnego. Odbędą się także warsztaty z cyklu „Przełącz się na myślenie projektowe”, sesja posterowa przedstawiająca działalność studentów w obszarze projektów edukacyjnych i społecznych. Zaprezentowane zostaną również stoiska konsultacyjne umożliwiające bezpośredni kontakt ze specjalistami oraz osobami, które w swojej codziennej pracy zawodowej podejmują działania projektowe.

Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie wydarzenia. Szczegółowe informacje: www.strefaprojektow.amu.edu.pl, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Wykład "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład prof. Tarasa Banakha (Ivan Franko National University of Lviv and Jan Kochanowski University in Kielce) pt. "A simple inductive proof of Levy-Steinitz theorem". Wykład odbędzie się 23 stycznia (wtorek) o godzinie 10:30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10:00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Medale Uniwersytetu dla Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Dzień kryptologii 2

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapraszają w dniu 25 stycznia 2018 roku na uroczystość wręczenia medali Alumno Bene Merenti rodzinom kryptologów i kolejną edycję Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Dzień Kryptologii 2 - program:
10:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem kryptologów
11:00 - uroczystość wręczenia medali oraz wykład dra Marka Grajka "Sztafeta Enigmy. Odnaleziony raport polskich kryptologów"; Sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM
15:30 - spotkanie w Klubie Profesorskim Wydziału Matematyki i Informatyki UAM
16:00 - wykład prof. Clifforda Cocksa (King's College, London)  "The hidden discovery of public key cryptography"; Aula A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu zapraszamy do oglądania transmisji:

Fundacja UAM rozpoczyna drugą edycję konkursu FUND_AKCJA

15 stycznia Fundacja UAM startuje z drugą edycją konkursu FUND_AKCJA przeznaczonego zarówno dla osób indywidualnych (studentów, doktorantów, pracowników), jak i różnego rodzaju podmiotów działających w ramach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W poprzedniej edycji dofinansowanie uzyskały aż 22 projekty na łączną kwotę prawie 140 000 zł. Organizatorzy konkursu zachęcają do udziału w kolejnej edycji, dzięki której można uzyskać środki na realizację swoich pomysłów naukowych, kulturalnych, czy sportowych.

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie rejestracja.ppnt.poznan.pl

W ramach konkursu dofinansowanie mogę uzyskać projekty mieszczące się w jednej z pięciu kategorii:

  • Upowszechniające osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM lub Fundacji UAM;
  • Służące rozwijaniu współpracy nauki z gospodarką;
  • Popularyzujące naukę lub przedsiębiorczość;
  • Kulturalne;
  • Sportowe.

Rekrutacja trwa do 31 stycznia. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia! 

Osobą do kontaktu w przypadku pytań lub wątpliwości jest Agnieszka Mika, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 61 827 97 64.

Konferencja "O nauczaniu i uczeniu się informatyki inaczej - jak uczyć programowania"

20 stycznia 2018 roku na naszym Wydziale odbędzie się konferencja „O nauczaniu i uczeniu się informatyki inaczej – jak uczyć programowania”. Celem konferencji jest przedstawienie rozwiązań i oczekiwań odnośnie nauczania programowania w ciągu całego procesu edukacji: od pierwszoklasisty do maturzysty.

Konferencja skierowana jest do wszystkich nauczycieli informatyki, matematyki i innych przedmiotów zainteresowanych nauką programowania w szkołach, do dyrektorów szkół, którzy są odpowiedzialni za realizację nowej podstawy programowej oraz do studentów, szczególnie kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

Komputronik Biznes Day

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Studentów na warsztaty organizowane przez firmę Komputronik Biznes Sp. z o.o., które odbędą się 11 stycznia 2018 r. na naszym Wydziale.

Zostały przygotowane trzy bloki warsztatowe trwające po 1,5 godziny, które przedstawią realia pracy w działach IT, problemy z jakimi borykają się programiści i sposoby ich rozwiązania:

  • 9.00 – 10.30 Krok w przyszłość z ASP.NET Core
  • 11.00 – 12.30 Królik listonosz – RabbitMQ w praktyce
  • 13.00 – 14.30 O pięciu dysfunkcjach pracy zespołowej i o tym jak budować silny i skuteczny zespół.

W programie dodatkowe atrakcje w formie konkursów z nagrodami. Rejestracja: https://tinyurl.com/y9xpqdhd.

Wykład dr. Damiana Soboty (Universität Wien)

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład dr. Damiana Soboty (Universität Wien) pt. „Convergence of measures and cardinal characteristics of the continuum". Wykład odbędzie się 9 stycznia (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Wykład "Andrzej Alexiewicz (1917–1995) – w setną rocznicę urodzin"

Dnia 19 grudnia br. o godz. 10:30 w auli A wykład pt."Andrzej Alexiewicz (1917 – 1995) – w setną rocznicę urodzin" wygłosi profesor Lech Maligranda z Luleå University of Technology (Szwecja).

Zważywszy na zasługi profesora Alexiewicza dla matematyki poznańskiej i barwność tej postaci, prelekcja z pewnością będzie bardzo interesująca dla wszystkich członków naszego środowiska.

Zachęcamy do zapozniania się ze streszczeniem wykładu.

Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia im. dr. Jana Kulczyka

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu o stypendium im. dr. Jana Kulczyka znaleźli się student oraz doktorant naszego Wydziału, odpowiednio: Wojciech Wawrów oraz mgr Paweł Płaczek. Stypendia przyznawane są za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim nagrodzonym odbyło się 5 grudnia 2017 r. Serdecznie gratulujemy!

Calendar

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28