Login
WMI

Rozwiązanie konkursu – Wielkiej Bitwy na Selfie!

W ubiegłym miesiącu podczas Drzwi Otwartych na naszym Wydziale i akcji Dziewczyny do ścisłych odbył się konkurs Wielka bitwa na selfie.

Zwycięskie zdjęcia całej ogólnopolskiej rywalizacji pochodzą z naszego Wydziału! Pani Barbarze Mroczek i jej koleżankom serdecznie gratulujemy! 

Więcej na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/.

Obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Przestackiego

We wtorek 2 czerwca 2015 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Przestackiego.
 
Tytuł rozprawy: Composition operators on the space of smooth functions.
 
Promotor: prof. dr hab. Paweł Domański. Recenzenci: prof. dr hab. Wiesław Pleśniak (UJ) i prof. AGH dr hab. Piotr Oprocha (AGH).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także wkrótce w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl). Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Współpraca z firmą GFT Polska

Kontynuując nawiązywanie współpracy przez nasz Wydział z istotnymi firmami informatycznymi, 29 kwietnia 2015 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM a GFT Polska

GFT to jeden z czołowych światowych dostawców rozwiązań w zakresie IT dla sektora finansowego. Połączenie wiedzy technicznej oraz doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi projektami w branży finansowej, lokuje GFT jako partnera strategiczny dla wielu klientów. W 2014 r. Grupa GFT połączyła się z Rule Financial, firmą doradczą w dziedzinie biznesu i IT z siedzibą w Wielkiej Brytanii. W momencie połączenia, firma Rule Financial zatrudniała na stałe ponad 1000 pracowników w Wielkiej Brytanii, USA, Polsce, Kostaryce i Hiszpanii, skupiając się na usługach dla banków inwestycyjnych. Polskie biura znajdują się w Łodzi oraz Poznaniu. To połączenie bardzo mocno wzmocniło pozycję Grupy GFT w sektorze bankowości inwestycyjnej.

Specjaliści GFT Polska prowadzą dla naszych studentów dedykowane zajęcia i warsztaty, przybliżające wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. systemów rozproszonych w .NET oraz nowoczesnych aplikacji internetowych.

Wyniki ósmej edycji konkursów NCN

Mamy przyjemność podzielić się z Państwem bardzo dobrą wiadomością związaną z ogłoszonymi w dniu 11 maja 2015 roku przez Narodowe Centrum Nauki wynikami kolejnej już, ósmej, edycji konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA.

Aż 5 aplikacji złożonych przez pracowników i doktorantów naszego Wydziału zdobyło dofinansowanie. W wyniku przeprowadzonej procedury konkursowej w kategorii OPUS 8 przyznano środki na realizację następujących projektów:

  • prof. dr hab. Piotr Śniady (Dualna kombinatoryka wielomianów Jacka),
  • prof. dr hab. Wojciech Gajda (Rodziny reprezentacji Galois),
  • prof. dr hab. Andrzej Ruciński (Problemy ekstremalne w teorii hipergrafów),
  • prof. dr hab. Leszek Skrzypczak (Zwartość w przestrzeniach funkcyjnych i jej znaczenie dla analizy własności operatorów różniczkowych).

W kategorii PRELEDIUM 8 dofinansowanie otrzymał projekt mgra Romana Grundkiewicza (Zastosowanie modeli generacyjnych i dyskryminacyjnych uczenia maszynowego do automatycznej korekty błędów gramatycznych).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Po indeks z Pitagorasem

W najbliższy wtorek, 19 maja 2015 roku o godzinie 12.00 na naszym Wydziale odbędzie się kolejne w tym roku akademickim spotkanie z cyklu Wykładów Otwartych dla młodzieży. Dr Jan Kaczmarek wygłosi referat pt. "Matematyka nie jest taka zła, najgorsze są rachunki, czyli metody przybliżonych obliczeń".

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/wyklady-otwarte.

Wykłady monograficzne prof. Józefa Przytyckiego

Zapraszamy na wykłady monograficzne prof. Józefa Przytyckiego (George Washington University, USA) pt. Teoria węzłów, które odbędą się w dniach 24-29.05.2015.

poniedziałek 10.00 - 11.30 11.45 - 13.15 sala RW
wtorek 08.15 - 09.45 13.45 - 15.15 sala RW
środa 10.00 - 11.30 11.45 - 13.15 sala RW
czwartek 08.15 - 09.45 10.00 - 11.30 sala RW
piątek 10.00 - 11.30 11.45 - 13.15 sala A2-22

Więcej informacji o wykładzie w pliku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Wojciecha Politarczyka

W czwartek 28 maja 2015 r. o godz. 13:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Wojciecha Politarczyka.

Tytuł rozprawy: Khovanov homology of symmetric links.

Promotor: prof. UAM dr hab. Krzysztof Pawałowski. Recenzenci: dr hab. Maciej Borodzik (UW) i prof. dr hab. Józef H. Przytycki (George Washington University, USA).
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także wkrótce w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl). Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

XXII Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

15 maja 2015 r. o godz. 12.00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału odbędzie się XXII Uroczysty Wykład im. Wojtka Pulikowskiego. Odczyt pt. Zespolona wypukłość i geometria kahlerowska wygłosi dr Sławomir Dinew. Streszczenie wykładu i więcej informacji można znaleźć tutaj.

Warsztaty dla nauczycieli 29.04.2015 r.

Spotkanie z nauczycielami matematyki i informatyki poprowadzi mgr Małgorzata Mikołajczyk, polska matematyczka, dydaktyk i popularyzator matematyki, kierownik Pracowni Dydaktyki Matematyki Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na wykładzie zatytułowanym „Bryły w plasterkach” zaprezentowany zostanie trening wyobraźni geometrycznej. Obliczane będą objętości brył z wykorzystaniem różnym metod. Podczas warsztatu zatytułowanego "Przekroje brył" przyjrzymy się serii zadań na odkrycie algorytmu rysowania poprawnych przekrojów brył.

Spotkanie odbędzie się w środę, 29 kwietnia 2015 roku, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Umultowska 87.

Plan spotkania:

16.00 - 17.00 - część I (Aula B)
przerwa na kawę (Klub Profesorski)
17.15 - 18.15 - część II (Aula B)

Warsztaty dla nauczycieli są realizowane dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Poznańską Fundację Matematyczną od Miasta Poznania, na realizację projektu "Matma jest super".

Wykład mgr Macieja Beręsewicza z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

W dniu 29 kwietnia 2015 roku o godz. 17.30 w Sali A1-33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach ekonomicznych i społecznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział. Wykład na temat: "Internetowe źródła danych w statystyce rynku nieruchomości”, wygłosi mgr Maciej Beręsewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Kalendarz wydarzeń

Maj 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31