Login
WMI

Wykład mgr Macieja Beręsewicza z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

W dniu 29 kwietnia 2015 roku o godz. 17.30 w Sali A1-33 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach ekonomicznych i społecznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz wydział. Wykład na temat: "Internetowe źródła danych w statystyce rynku nieruchomości”, wygłosi mgr Maciej Beręsewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wykład pt. Ramification and Iwasawa modules

W środę 29 kwietnia 2015, o godzinie 12.00 w sali B1-37 Collegium Mathematicum UAM w Poznaniu, w ramach Seminarium z Arytmetyki, Geometrii i Algebry wykład wygłosi profesor Jean-Pierre Wintenberger z Uniwersytetu w Strasburgu. Tytuł wykładu: "Ramification and Iwasawa modules".

Współpraca z firmą PrimeSoft Polska

Miło nam zakomunikować, iż w ramach nawiązywania współpracy z wiodącymi na rynku informatycznym firmami, w dniu 1 kwietnia 2015 roku podpisany został list intencyjny o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM a firmą PrimeSoft Polska.
Firma PrimeSoft Polska należy do liderów w zakresie rozwiązywań klasy DMS|workflow, umożliwiających sprawne i efektywne zarządzanie dokumentami. Z aplikacji V-Desk, autorskiego rozwiązania firmy, korzysta ponad 100 000 użytkowników. W skład grupy PrimeSoft Polska wchodzi również spółka Neptis będąca właścicielem marki Yanosik, aplikacji mobilnej liczącej ponad 2 mln pobrań.
W wyniku podpisanego listu intencyjnego, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy na naszym Wydziale zostanie wdrożony system obiegu dokumentów w oparciu o aplikację V-Desk firmy PrimeSoft Polska. Ponadto zostanie nawiązana współpraca w procesie dydaktycznym i badawczym z wykorzystaniem narzędzi tworzonych przez firmę PrimeSoft Polska. Jesteśmy pewni, iż podpisany list intencyjny będzie podstawą do owocnej współpracy przynoszącej korzyści dla obydwu stron.

Ogólnopolska Konferencja Oblicze

W dniach 8 - 10 maja 2015 r. na naszym Wydziale odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiej Konferencji OBLICZE. Konferencja jest skierowana do studentów i doktorantów matematyki. Więcej informacji na stronie konferencji: oblicze.wmi.amu.edu.pl. Zapraszamy wszystkich studentów naszego Wydziału do wzięcia udziału w konferencji.

 

II nagroda w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza

Doktorant na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, mgr Adam Burchardt zdobył II nagrodę w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne, na najlepszą pracę studencką z matematyki w 2014 roku. Nagrodzona została jego praca magisterska pt. "Chirurgia Dehna na rozmaitościach 3-wymiarowych", której promotorem był prof. UAM dr hab. Krzysztof Pawałowski. Mgr Adam Burchardt to jego trzeci podopieczny wyróżniony za wyniki z topologii algebraicznej i geometrycznej. Wcześniej dr Marek Kaluba i mgr Wojciech Politarczyk zdobyli I nagrody w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza w latach 2010 i 2011, odpowiednio.

XVIII POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

W środę, 15 kwietnia odbędzie się na naszym Wydziale osiemnasta już edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Jak co roku, przedstawimy uczniom szkół z całej Polski ciekawe tematy, którymi się zajmujemy, pokazując, że studia u nas mogą być ciekawą przygodą. Ochotnicy z naszego Wydziału przygotowali w tym roku dwadzieścia różnego rodzaju atrakcji dla gości.

Plan Festiwalu można znaleźć pod adresem: http://festiwal.amu.edu.pl/.

Ogólnopolskie zawody w programowaniu Pizza 2015

Drużyna z naszego Wydziału w składzie - Andrzej Rumiński, Miłosz Makowski, Sylwester Swat - zdobyła IV miejsce w konkursie ogólnopolskich zawodach w programowaniu Pizza 2015 organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski. Zawodnicy zmierzyli się w eliminacjach ze 115 drużynami, a w finale z 35 najlepszymi drużynami. Opiekunem drużyny jest dr Rafał Witkowski.

W trakcie konkursu zawodnicy musieli zaimplementować algorytm, który w środowisku sieciowym grał z rozwiązaniami innych drużyn w różne gry. Zwycięstwo w każdej grze wymagało rozwiązania nietrywialnego problemu algorytmicznego, dobudowania do niego modułu sztucznej inteligencji reagującego na zachowania przeciwnika oraz zaimplementowania komunikacji sieciowej.

Więcej informacji o konkursie: https://pizza.natodia.net

70 urodziny prof. dr hab. Henryka Hudzika

16 marca br. prof. dr hab. Henryk Hudzik obchodził
70 urodziny. Z tej okazji składamy Mu najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Wykłady z Informatyki
im. Rejewskiego, Różyckiego, Zygalskiego

W dniu 26 marca o godz. 15:30 kolejny wykład z  cyklu wykładów z informatyki, zatytułowany: What can we learn from a failure of quantum computers wygłosi wybitny przedstawiciel współczesnej informatyki teoretycznej i matematyki Gil Kalai z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i Uniwersytetu Yale . Więcej informacji na stronach http://enigma.amu.edu.pl/ http://www.poznan.pl/studia

BrainCode Mobi #2

W dniach 13 i 14 marca na Wydziale odbył się hackathon BrainCode Mobi #2 dotyczący technologii mobilnych. Uczestnicy z wielkim zacięciem pracowali całą noc, a efektem ich pracy były ciekawe i innowacyjne aplikacje mobilne. Impreza zakończyła się podsumowaniem oraz nagrodzeniem najlepszych pomysłów. W kategorii Open, na stworzenie aplikacji mobilnej w oparciu o dowolne API, wygrał projekt drukujemy.mobi. Zespól przygotował aplikację pozwalająca na zlecenie wydruku dokumentów (np. notatek na wykład) bez wychodzenia z domu. W kategorii Allegro zwyciężył aplikacja AlleGift wspomagająca użytkowników w procedurze zakupów prezentów dla znajomych w oparciu o ich zainteresowania. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i świetnych pomysłów!

Zapraszamy również do galerii zdjęć z wydarzenia.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
› Drzwi otwarte
Data :  21 kwiecień 2015
22
23
24
25
26
27
28
29
30