Login
WMI

Wykłady z Informatyki
im. Rejewskiego, Różyckiego, Zygalskiego

W dniu 26 marca o godz. 15:30 kolejny wykład z  cyklu wykładów z informatyki, zatytułowany: What can we learn from a failure of quantum computers wygłosi wybitny przedstawiciel współczesnej informatyki teoretycznej i matematyki Gil Kalai z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i Uniwersytetu Yale . Więcej informacji na stronach http://enigma.amu.edu.pl/ http://www.poznan.pl/studia

BrainCode Mobi #2

W dniach 13 i 14 marca na Wydziale odbył się hackathon BrainCode Mobi #2 dotyczący technologii mobilnych. Uczestnicy z wielkim zacięciem pracowali całą noc, a efektem ich pracy były ciekawe i innowacyjne aplikacje mobilne. Impreza zakończyła się podsumowaniem oraz nagrodzeniem najlepszych pomysłów. W kategorii Open, na stworzenie aplikacji mobilnej w oparciu o dowolne API, wygrał projekt drukujemy.mobi. Zespól przygotował aplikację pozwalająca na zlecenie wydruku dokumentów (np. notatek na wykład) bez wychodzenia z domu. W kategorii Allegro zwyciężył aplikacja AlleGift wspomagająca użytkowników w procedurze zakupów prezentów dla znajomych w oparciu o ich zainteresowania. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i świetnych pomysłów!

Zapraszamy również do galerii zdjęć z wydarzenia.

Piąty wykład z cyklu wykładów otwartych

W dniu 8 kwietnia 2015 roku o godz. 17.30 w Sali A1-33 odbędzie się piąty wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach ekonomicznych i społecznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

Wykład na temat: "Statystyczna integracja danych w badaniach społeczno-ekonomicznych”, wygłosi dr Wojciech Roszka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

III Targi Pracy, Staży i Praktyk Branży IT

10 marca 2015 roku odbyły się na naszym Wydziale III Targi Pracy, Staży i Praktyk Branży IT. Uczestnicy, oprócz odwiedzenia stoisk, mogli skorzystać z szeregu warsztatów i wykładów prowadzonych przez Wystawców. Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym oraz zapraszamy na kolejną edycję za rok!

Wykład dra Biswarup Dasa

W dniu 17 marca br. o godzinie 10.30 w sali Rady Wydziału dr Biswarup Dasa (Instytut Matematyczny PAN, Warszawa) wygłosi wykład pt. "Weakly almost periodic functions on quantum groups".

Cykl wykładów prof. Natana Kruglyaka

W dniach 12-19.03.2015 prof. Natan Kruglyak (Linkoping University, Szwecja) wygłosi cykl wykładów (20 godzin) pod tytułem "Near-minimizers, Covering Theorems and Applications". 

Prof. Natan Kruglayk jest uznanym specjalistą z zakresu analizy funkcjonalnej, zwłaszcza teorii operatorów i teorii interpolacji. Jest współautorem dwóch monografii: "Interpolation functors and interpolation spaces" (współautor Y. Brudnyi) oraz "Extremal Problems in Interpolation Theory, Whitney-Besicovitch Coverings and Singular Integrals" (współautor S. Kisliakov). 

Wykłady są organizowane w ramach projektu POKL "Środowiskowe studia doktoranckie z nauk matematycznych" i finansowane ze środków Unii Europejskiej. Choć cykl ten jest organizowany z myślą o uczestnikach studiów doktoranckich, zapraszamy jednak nie tylko doktorantów, ale również wszystkich zainteresowanych pracowników i studentów wydziału. 

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w wykładach pani Elżbiecie Skrzypczak. W oparciu o te informacje postaramy się ułożyć tak plan wykładów, aby możliwie nie kolidował z innymi zajęciami słuchaczy.

Informacje odnośnie terminów wykładów znajdują się tutaj.

Wykład prof. Michaela Langenbrucha

W dniu 12.03.2015 w godzinach 9.00-11.30 w sali B2-39 wykład wygłosi prof. Michael Langenbruch (Universitaet Oldenburg, Niemcy).

Tytuł wykładu "Introduction to hyperfunctions". Wykład będzie miał charakter "szkoleniowy" - chodzi o wyjaśnienie czym są hiperfunkcje i do czego mogą się przydać. Prezentowane wyniki będą klasyczne a wykład ma być dostępny dla osób ze standardowym przygotowaniem z analizy klasycznej i funkcjonalnej.

II edycja hackathonu BrainCode Mobi

Hackathon BrainCode Mobi na naszym Wydziale - w piątek 13 marca 2015r. wystartuje druga edycja hackathonu BrainCode Mobi, przygotowana przez Grupę Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. 

Zespoły zmierzą się w dwóch kategoriach:

Open - stworzenie dowolnej aplikacji w oparciu o SDK danej platformy mobilnej;
Allegro - stworzenie w oparciu o API serwisu Allegro.pl aplikacji na dowolną platformę mobilną.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a zapisy potrwają do 6 marca lub do wyczerpania limitu miejsc przypadających na lokalizację. Więcej informacji: http://braincode.mobi/

Wykłady monograficzne prof. Vitalego A. Strusevicha

Zapraszamy na wykłady monograficzne prof. Vitalego A. Strusevicha (University of Greenwich, Wielka Brytania) zatytułowane Mathematical Methods of Modern Scheduling Theory, które odbędą się w następujacych terminach:

23.02.2015 10.00 - 14.00 wyklady 1-2
24.02.2015 10.00 - 12.00 wyklad 3
25.02. 2015 10.00 - 14.00 wyklady 4-5

w sali posiedzeń Rady Wydziału. Informacje na temat wykładowcy oraz abstrakty wykładów można znaleźć tutaj.  

Kalendarz wydarzeń

Marzec 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31