Login
WMI

Cykl wykładów prof. Natana Kruglyaka

W dniach 13-20.03.2015 prof. Natan Kruglyak (Linkoping University, Szwecja) wygłosi cykl wykładów (20 godzin) pod tytułem "Near-minimizers, Covering Theorems and Applications".

Prof Natan Kruglayk jest uznanym specjalistą z zakresu analizy funkcjonalnej zwłaszcza teorii operatorów i teorii interpolacji. Prof Kruglyak jest współautorem dwóch monografii: Interpolation functors and interpolation spaces ( z Y. Brudnyi) oraz Extremal Problems in Interpolation Theory, Whitney-Besicovitch Coverings, and Singular Integrals (z S. Kisliakovem ).

Wykłady są organizowane w ramach projektu POKL "Środowiskowe studia doktoranckie z nauk matematycznych" i finansowane ze środków Unii Europejskiej. Choć cykl ten jest organizowany z myślą o uczestnikach studiów doktoranckich. Zapraszam jednak nie tylko doktorantów, ale również wszystkich zainteresowanych pracowników i studentów wydziału.

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa wykładach pani Elżbiecie Skrzypczak do końca tego tygodnia. W oparciu o te informacje postaramy się ułożyć tak plan wykładów, aby możliwie nie kolidował z innymi zajęciami słuchaczy.

Wykład prof. Michaela Langenbrucha

W dniu 12.03.2015 w godzinach 9.00-11.30 w sali B2-39 wykład wygłosi prof. Michael Langenbruch (Universitaet Oldenburg, Niemcy).

Tytuł wykładu "Introduction to hyperfunctions". Wykład będzie miał charakter "szkoleniowy" - chodzi o wyjaśnienie czym są hiperfunkcje i do czego mogą się przydać. Prezentowane wyniki będą klasyczne a wykład ma być dostępny dla osób ze standardowym przygotowaniem z analizy klasycznej i funkcjonalnej.

II edycja hackathonu BrainCode Mobi

Hackathon BrainCode Mobi na naszym Wydziale - w piątek 13 marca 2015r. wystartuje druga edycja hackathonu BrainCode Mobi, przygotowana przez Grupę Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. 

Zespoły zmierzą się w dwóch kategoriach:

Open - stworzenie dowolnej aplikacji w oparciu o SDK danej platformy mobilnej;
Allegro - stworzenie w oparciu o API serwisu Allegro.pl aplikacji na dowolną platformę mobilną.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a zapisy potrwają do 6 marca lub do wyczerpania limitu miejsc przypadających na lokalizację. Więcej informacji: http://braincode.mobi/

Wykłady monograficzne prof. Vitalego A. Strusevicha

Zapraszamy na wykłady monograficzne prof. Vitalego A. Strusevicha (University of Greenwich, Wielka Brytania) zatytułowane Mathematical Methods of Modern Scheduling Theory, które odbędą się w następujacych terminach:

23.02.2015 10.00 - 14.00 wyklady 1-2
24.02.2015 10.00 - 12.00 wyklad 3
25.02. 2015 10.00 - 14.00 wyklady 4-5

w sali posiedzeń Rady Wydziału. Informacje na temat wykładowcy oraz abstrakty wykładów można znaleźć tutaj.  

Próbna matura z informatyki

Dnia 13 lutego 2015 r. odbył się pierwszy próbny egzamin maturalny z informatyki organizowany przez Fundację Fabryka Jutra w ramach projektu Informatura. W wydarzeniu wzięło udział 75 uczniów ze szkół z całego Poznania. 

 

Egzamin inżynierski

10 lutego 2015 r. odbył się pierwszy na naszym Wydziale egzamin inżynierski. Za wszystkich studentów przystępujących do egzaminu trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

Czwarty wykład z cyklu wykładów otwartych

W dniu 4 marca 2015 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 odbędzie się czwarty wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach ekonomicznych i społecznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Translacja demograficzna: skąd się wziął baby boom?”, wygłosi
prof. dr hab. Jan Paradysz
, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Kolejny wykład ze statystyki

W dniu 28 stycznia 2015 roku o godz. 17.30 w sali A1-33,34 na naszym Wydziale odbędzie się trzeci wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym w badaniach ekonomicznych i społecznych. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Wykład na temat: "Obszary wiejskie województwa wielkopolskiego i ich mieszkańcy”, wygłoszą dr Tomasz Klimanek i mgr Ewa Kowalka.

Kiedy kwadrat jest kołem, czyli o różnych metrykach

We wtorek, 20 stycznia 2015 roku na naszym Wydziale odbędzie się ostatnie w tym semestrze spotkanie z cyklu Wykładów Otwartych dla młodzieży "Po indeks z Pitagorasem". Dr Tomasz Karolak wygłosi referat pt. „Kiedy kwadrat jest kołem, czyli o różnych metrykach”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/wyklady-otwarte.

Samsung Tech Academy

W najbliższy wtorek, 20 stycznia o godz. 12:00 odbędzie się na naszym Wydziale wykład inaugurujący program Samsung Tech Academy, podczas którego dowiecie się czym jest embedded programming oraz jak wygląda praca programisty w centrum Research & Development.  Zapraszamy do uczestnictwa!

Rejestracja poprzez stronę: https://samsung.wmi.amu.edu.pl/?p=164.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28