Login
WMI

Nagroda Microsoft Azure Research Award

Zespół Zakładu Metod Przetwarzania Informacji Nieprecyzyjnej otrzymał prestiżową nagrodę Microsoft Research Azure Award o wartości 20 000 USD za projekt “Azure Machine Learning – Development of an Intelligent System for Ovarian Tumor Diagnosis”. Projekt ma na celu dalsze prace badawczo-rozwojowe nad systemem OvaExpert, wspierającym lekarza w procesie prognozowania charakteru złośliwości guzów jajnika w oparciu o nowoczesne metody inteligencji obliczeniowej. Badania prowadzone są we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zespół UAM stanowią: dr Krzysztof Dyczkowski (lider projektu), dr inż. Anna Stachowiak, mgr Andrzej Wójtowicz, mgr Patryk Żywica oraz prof. UAM dr hab. Maciej Wygralak. Projekt OvaExpert został również objęty programem MNiSW – Inkubator Innowacyjności, realizowanym przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie projektu: http://ovaexpert.pl/.

Poland Day in Silicon Valley 2015

Zapraszamy serdecznie, na cykl wydarzeń pod wspólnym szyldem Poland Day in Silicon Valley 2015, które odbędą się między 26 a 29 maja 2015 w Palo Alto, USA. Wydarzenie to, jak co roku, skupia naukowców, liderów biznesu, inwestorów oraz przedstawicieli administracji zainteresowanych rozwojem współpracy międzynarodowej z Polski i USA.

Tegoroczny Poland Day in Silicon Valley poświęcony został tematowi: “Internet of Things”. Współorganizatorem konferencji jest dr Krzysztof Dyczkowski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://usptc.org/news/poland-day-in-silicon-valley-2015/.

Rozwiązanie konkursu – Wielkiej Bitwy na Selfie!

W ubiegłym miesiącu podczas Drzwi Otwartych na naszym Wydziale i akcji Dziewczyny do ścisłych odbył się konkurs Wielka bitwa na selfie.

Zwycięskie zdjęcia całej ogólnopolskiej rywalizacji pochodzą z naszego Wydziału! Pani Barbarze Mroczek i jej koleżankom serdecznie gratulujemy! 

Więcej na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/.

Obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Przestackiego

We wtorek 2 czerwca 2015 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Adama Przestackiego.
 
Tytuł rozprawy: Composition operators on the space of smooth functions.
 
Promotor: prof. dr hab. Paweł Domański. Recenzenci: prof. dr hab. Wiesław Pleśniak (UJ) i prof. AGH dr hab. Piotr Oprocha (AGH).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także wkrótce w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl). Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

Współpraca z firmą GFT Polska

Kontynuując nawiązywanie współpracy przez nasz Wydział z istotnymi firmami informatycznymi, 29 kwietnia 2015 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM a GFT Polska

GFT to jeden z czołowych światowych dostawców rozwiązań w zakresie IT dla sektora finansowego. Połączenie wiedzy technicznej oraz doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi projektami w branży finansowej, lokuje GFT jako partnera strategiczny dla wielu klientów. W 2014 r. Grupa GFT połączyła się z Rule Financial, firmą doradczą w dziedzinie biznesu i IT z siedzibą w Wielkiej Brytanii. W momencie połączenia, firma Rule Financial zatrudniała na stałe ponad 1000 pracowników w Wielkiej Brytanii, USA, Polsce, Kostaryce i Hiszpanii, skupiając się na usługach dla banków inwestycyjnych. Polskie biura znajdują się w Łodzi oraz Poznaniu. To połączenie bardzo mocno wzmocniło pozycję Grupy GFT w sektorze bankowości inwestycyjnej.

Specjaliści GFT Polska prowadzą dla naszych studentów dedykowane zajęcia i warsztaty, przybliżające wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. systemów rozproszonych w .NET oraz nowoczesnych aplikacji internetowych.

Wyniki ósmej edycji konkursów NCN

Mamy przyjemność podzielić się z Państwem bardzo dobrą wiadomością związaną z ogłoszonymi w dniu 11 maja 2015 roku przez Narodowe Centrum Nauki wynikami kolejnej już, ósmej, edycji konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA.

Aż 5 aplikacji złożonych przez pracowników i doktorantów naszego Wydziału zdobyło dofinansowanie. W wyniku przeprowadzonej procedury konkursowej w kategorii OPUS 8 przyznano środki na realizację następujących projektów:

  • prof. dr hab. Piotr Śniady (Dualna kombinatoryka wielomianów Jacka),
  • prof. dr hab. Wojciech Gajda (Rodziny reprezentacji Galois),
  • prof. dr hab. Andrzej Ruciński (Problemy ekstremalne w teorii hipergrafów),
  • prof. dr hab. Leszek Skrzypczak (Zwartość w przestrzeniach funkcyjnych i jej znaczenie dla analizy własności operatorów różniczkowych).

W kategorii PRELEDIUM 8 dofinansowanie otrzymał projekt mgra Romana Grundkiewicza (Zastosowanie modeli generacyjnych i dyskryminacyjnych uczenia maszynowego do automatycznej korekty błędów gramatycznych).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Po indeks z Pitagorasem

W najbliższy wtorek, 19 maja 2015 roku o godzinie 12.00 na naszym Wydziale odbędzie się kolejne w tym roku akademickim spotkanie z cyklu Wykładów Otwartych dla młodzieży. Dr Jan Kaczmarek wygłosi referat pt. "Matematyka nie jest taka zła, najgorsze są rachunki, czyli metody przybliżonych obliczeń".

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/wyklady-otwarte.

Wykłady monograficzne prof. Józefa Przytyckiego

Zapraszamy na wykłady monograficzne prof. Józefa Przytyckiego (George Washington University, USA) pt. Teoria węzłów, które odbędą się w dniach 24-29.05.2015.

poniedziałek 10.00 - 11.30 11.45 - 13.15 sala RW
wtorek 08.15 - 09.45 13.45 - 15.15 sala RW
środa 10.00 - 11.30 11.45 - 13.15 sala RW
czwartek 08.15 - 09.45 10.00 - 11.30 sala RW
piątek 10.00 - 11.30 11.45 - 13.15 sala A2-22

Więcej informacji o wykładzie w pliku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Wojciecha Politarczyka

W czwartek 28 maja 2015 r. o godz. 13:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Wojciecha Politarczyka.

Tytuł rozprawy: Khovanov homology of symmetric links.

Promotor: prof. UAM dr hab. Krzysztof Pawałowski. Recenzenci: dr hab. Maciej Borodzik (UW) i prof. dr hab. Józef H. Przytycki (George Washington University, USA).
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Głównej UAM oraz w naszej Bibliotece Wydziałowej, a także wkrótce w formie elektronicznej w Repozytorium UAM (repozytorium.amu.edu.pl). Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie http://www.wmi.amu.edu.pl/pl/awanse-naukowe.

XXII Wykład im. Wojtka Pulikowskiego

15 maja 2015 r. o godz. 12.00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału odbędzie się XXII Uroczysty Wykład im. Wojtka Pulikowskiego. Odczyt pt. Zespolona wypukłość i geometria kahlerowska wygłosi dr Sławomir Dinew. Streszczenie wykładu i więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kalendarz wydarzeń

Maj 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31